Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie do końca" to niebywale liberalne stwierdzenie.... Inna sprawa, że w opisie nie ma ani słowa o tym że skrzynia czy tarcza są oryginalne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisie nie ma ani słowa o tym że skrzynia czy tarcza są oryginalne.

ani z którego jest okresu, ani o tym co ten zegar ma wspólnego z Wiedniem itd.

 

Duże znaczenia ma tu ten wstęp:

"Zalecam uważne czytanie każdej aukcji! ":)

W zasadzie w opisie nie ma nic niezgodnego z prawdą, no może zegar nie jest wiedeński tylko w stylu wiedeńskim i ramka nie jest monetowana tylko moletowana, ale to sa już drobiazgi...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na ten zegar.....

 

zegar

 

Dawno nie widziałem takiego mechanizmu na All.

 

56e55a99cba28fd7.jpg

 

4ec1915794edb4bf.jpg

 

fa2e0f18820ee4f1.jpg

 

cba3fb883af2212f.jpg

 

668c791d9fc034a9.jpg

 

Mam do zaoferowania zegar z podziałem astronomicznym, w pełni sprawny. Tarcza nowa - replika ze szkła sodowego, z wypalonymi cyframi, ramka też replika. Całość oprócz wymienionych elementów w pełni oryginalna po profesjonalnej renowacji.

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na ten zegar....Dawno nie widziałem takiego mechanizmu na All.

Tylko po co ten podział?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym układem regulatora asronomicznego ? W sumie konstrukcja jest prostsza? Kłopot z przekładnia godzinową jest mniejszy czy też nie ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym układem regulatora asronomicznego ? W sumie konstrukcja jest prostsza? Kłopot z przekładnia godzinową jest mniejszy czy też nie ?

Mechanizm nie posiada wtedy przekładni godzinowej na jednej osi - układ astronomiczny był stosowany w zegarach precyzyjnych przede wszystkim dlatego, żeby zmniejszyć ilość oporów na osi minutowej, zakłócających chód zegara (a wskazówka minutowa miała z tego powodu często przeciwwagę), a układ wskazówek wykluczał pomyłkę przy odczycie (każda wskazówka na innej osi). Jednak w tego typu zegarach jak ten z przykładu to w zasadzie nie ma powodu, żeby go zastosować, bo ewentualny zysk na dokładności jest w zasadzie niezauważalny dla normalnego użytkownika, z powodu i tak mało dokładnego wychwytu (wychwyt spoczynkowy), a do użytku domowego lepszy jest konwencjonalny układ wskazówek (przyzwyczajenie, powszechność).

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki regulator można zrobić przerabiając przekładnię wskazań. Należy wykonać nowy ćwiertnik i koło godzinowe 1:12 tak by oś bębna linowego przechodziła przez oś koła godzinowego i jest podział. Trochę nie pasuje mi też kotwica.

A poza tym wahadło na drewnianym kijaszku to do podziału pasuje jak wół do karety.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę ożywić ten temat. Na naszym krajowym ulubionym serwisie aukcyjnym pojawił sie nowy (chyba?) sprzedający który wystawia zegary za 5,5tys. i są to różnej maści późne biedermeiery. Nie będę robił nikomu reklamy. Poszukajcie. Stosunkowo łatwo je znaleźć. Podaję numer jednego z nich (nr 1343833893). Ponieważ tych zegarów jest kilka to mogą to być podróbki ale również jest i taka możliwość ze ów Pan ma tzw "dojścia"do fajnych zegarów. Oceńcie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa Nie ocenię autentyczności tych biedermeierów, ale...Zobacz sobie Lenzkircha.Jak nieco poszukasz (podpowiem, ze u braci Resch) znajdziesz go w stanie sprzed kilku miesięcy.I z powielonym bykiem (mojego, hłe hłe, nie chwaląc się autorstwa) ze to wychwyt Brocota , przepraszam, Bracota. Jeśli twierdzenie "dołożono jedynie gałki" przenosi się w rzeczywistym znaczeniu na te biedermeiery....

 

Tak czy inaczej ceny nie są takie straszne, za te 5 i pół patyka jakąś część starego Wiednia się dostanie.

 

PS. Fajne jest to elsnerowskie zawieszenie w tym dłuuugim z 10 cm tarczą.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogłem na początku skojażyć skąd znam tą skrzynię i tego "Bracota". Przydałoby się zamieścić dwie fotki "przed" i "po" ;) .

Korona może i oryginalna ale od skrzyni jakiegoś eklektyka przynajmniej 30 lat młodszego. Przynajmniej kolorystycznie pasuje ;) .

No cóż stosując prawo serii można przyjąć iż te późne biedermeiery moga mieć oryginalne tylko mechanizmy ;) No moze z wyjatkiem tego "długiego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze aby korona byla orginalna. Zbyt dobrze pasuje.

Warto by przesledzic droge tego zegara aby zidentyfikowac sprzedajacego.

JAk Tarant wie mam swoja teorie na ten temat.

Wlasnie dlatego wole kupic od zaufanej osoby i ....zniszczonego ( bo orginalnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sądzić... Mogłem go kupić za około 1700 tuż po przyjeździe do Polski. Nie miał wówczas żadnej korony. Korona w tym wypadku kosztuje...2400. Sorry, że tak o pieniądzach, więcej nie będę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sadze.......

.....ze to byla dobra cena, tak po czasie i troche szkoda.....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takiego "Bracota" 1700 to naprawdę dobra cena..........Było mineło teraz mamy dużo więcej i na dodatek z "oryginalną" koroną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio obserwuje się "wysyp" biedermayerów, może to tylko na swięta, ale niektóre paluszki lizać np.jednowagowiec resha. Ale apropos Pan Tarant miał rację w przypadku "limitowanego wiedeńczyka", który jeszcze krąży na al. Okazało się, że to składak z dwóch zegarów, ślady werku innego niż oryginał widniały na plecach...


bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa Nie ocenię autentyczności tych biedermeierów, ale...Zobacz sobie Lenzkircha.Jak nieco poszukasz (podpowiem, ze u braci Resch) znajdziesz go w stanie sprzed kilku miesięcy.I z powielonym bykiem (mojego, hłe hłe, nie chwaląc się autorstwa) ze to wychwyt Brocota , przepraszam, Bracota. Jeśli twierdzenie "dołożono jedynie gałki" przenosi się w rzeczywistym znaczeniu na te biedermeiery....

 

Tak czy inaczej ceny nie są takie straszne, za te 5 i pół patyka jakąś część starego Wiednia się dostanie.

 

PS. Fajne jest to elsnerowskie zawieszenie w tym dłuuugim z 10 cm tarczą.

Ja tez jbserwowalem ten zegar, rozmawialem przez telefon z e sprzedawcom, ale teraz niewiem co robiti... prosze mni napisati zwyklymi slowami, jak w wojske (ze wzglendu na to ze ja estem z Moldawii i nie rozumiem tarkii zbaierowany enzyk)- to est skladak? wslolczesna podrobka czi poprostu zadrogii zegar? co to est?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jbserwowalem ten zegar, rozmawialem przez telefon z e sprzedawcom, ale teraz niewiem co robiti... prosze mni napisati zwyklymi slowami, jak w wojske (ze wzglendu na to ze ja estem z Moldawii i nie rozumiem tarkii zbaierowany enzyk)- to est skladak? wslolczesna podrobka czi poprostu zadrogii zegar? co to est?

 

Krótko. Lenzkirch ma dorobioną koronę i sterczyny. Reszta jest OK. Wiemy to na podstawie wcześniejszych zdjęć. Skoro sprzedający deklaruje, że dorobił w Lenzkirchu tylko sterczyny, trudno mu ufać odnośnie innych zegarów.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie do końca" to niebywale liberalne stwierdzenie.... Inna sprawa, że w opisie nie ma ani słowa o tym że skrzynia czy tarcza są oryginalne.

 

CHŁOPIE A PO CZYM TY STWIERDZASZ CZY TEN ZEGAR JEST ORYGINALNY CZY JAK TO PISZESZ PODRABIANY :) !!!!????

JAK WIDZĘ JESTEŚ ZNAWCĄ BALERONU A NIE ZEGARÓW. CZY TY MYSLISZ ZE OKAZJE W POSTACI ORYGINALNYCH 1,6 M LATARN WYSTĘPUJĄ PO BAGATELA 9 DO 12 TYS ZŁ !!!! JAK CHCESZ NABYC ORGINAŁ TO ZAPRASZAM DO WIEDNIA I TO KUPISZ LIPE Z TYM NIE ZA 10 TYS A ZROBIĄ Z CIEBIE WAŁA NA DAJMY NA 6 TYS EURO!!!!! STARY ZBUDŹ SIĘ A NIE KRYTYKUJ LUDZI W OKOŁO, BO CHYBA NIC INNEGO CI W ŻYCIU NIE ZOSTAŁO , ZJAŁĄBYŚ LEPEJ SPORTEM LEPEJ CI TO ZROBI CHOĆBY DLA PORAWINIA FIGURY. :)

PANOWI PIOTROWI ZA WYPOWIEDZ SZORSTKĄ ACZKOLWIEK OBIEKTYWNĄ DZIĘKUJE I POZDRAWIAM.

 

MOD EDIT Początkowo chciałem usunąć ten post. Ale...z baleronem mi się spodobało, (ze sportem mniej). A ponadto być zaproszonym przez Właściciela Wiednia na zakupy (Habsburg jakiś chyba ten mój klon....).Orginał w każdym calu...

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze zostawiles.

Czytam i czytam.... i nadziwic sie nie moge. I zrozumiec tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Idą SWIĘTA proponuję wyciszenie,

 

ostatnio na portalu jest dużo agresji a myślę że to nie jest potrzebne.

Są osoby lepiej i mniej znające się w temacie.

Ten portal służy do wzajemnej wymiany doświadczeń i pomocy .

Nikt nie zmusza do zakupów na znanych portalach aukcyjnych - a ja powoli nauczyłem się czytać opisy aukcj.

Jeśli pisze w stylu epoki to napewno nie jest z epoki, jeśli jest coś dorabiane to mało jest autentyku.

 

Zyczę Wszystkim Zdrowych Spokojnych Świąt i Szczęśliwego (w udane zakupy) Nowego Roku.

 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja rowniez

Zycze Zdrowych, Wesolych Swiat , oraz Szesliwego Nowego Roku ktory oby obfitowal we wspaniale znaleziska.

Szczegolne podziekowania dla Tarant(tego oryginalnego od baleronu ;) ) za caly poswiecony nam czas i nie oceniona pomoc w rozwiazywaniu trapiacych nas zagadek.

Zycze wszystkim jak najwiecej ciekawych i osobliwych nabytkow :)

 

 

pozdrawiam i ciesze sie ze tu trafilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam tarant2, czy jesteś może Helkil z allegro, bo jeśli tak to chciałbym wreszcie otrzymać mój mechanizm, który wylicytowałem jakiś rok temu.

(kiniol2) ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tarant2 z allegro - to ja, tutaj tarant. Tarant2 tutaj - to jakiś wybryk klonowaty natury, najpewniej L...d na allegro.(więcej na priva) ;)

Pozdrawiam, Baleron.

 

PS. Tutejszego tarant2 pozwoliłem sobie zablokować.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.