Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się zera nie pomieszały? Tan zegar kosztuje 75,000PLN??? Inne biedermeiery zaczynają się od bodajże 18,000PLN.

Bogaty kraj ta Ukraina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90989e2786a1af42.jpg

 

Ciekawostka. Może to być lokalny wyrób w stylu "awstrijskim". Ostatnio na NAWCC pokazują sporo XIX - wiecznych rosyjskich zegarów i, trzeba powiedzieć, niektóre maja swój styl. Niemniej mechanizmy zwykle sa bardo proste i...baaardzo masywne. Zwróćcie również uwagę na nieszklone boki. Historia z Czajkowskim - super. Renowacja wnętrza...czarny olej z kurzem...za 75 tysięcy - bezcenne.

 

 

d4e1cb15f8a7b120.jpg

 

 

 

541f467579331685.jpg

 

563ee07e638bf1f7.jpg

 

a38421f9cb03ff59.jpg

 

46392abd51c7f799.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Myślałem, że tylko jeden zegar został wystawiony. A tam jest cała kolekcja. W różnym stanie, o znacznie zróżnicowanej jakości i stanie zachowania, ale generalnie....powala.

Ludwig Meier (?), Graz, koniec XVIII wieku. 230 cm, tarcza 25 cm.

4b84a5a4eef0867b.jpg

 

62c1b124173df599.jpg

 

153942102a2b1871.jpg

 

d2682a49c2ff204a.jpg

 

6f8647e6c5095505.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla kolekcja.

Ten powyzej ciekawy.

Lina nie nawija sie na beben tylko, prawdopodobnie roznica ciezaru powoduje obrot, tzn ze na jednym bebnie sa zamocowane 2 ciezarki ktore sie roznia waga. :(

Naped kalendarza jest calkiem osobny - nie powiazany z godzina- czyli uklad ktory juz kiedys widzielismy - czy tak Tarant?

 

Jesli cos namieszalem - to dlatego ze mam maly ekran i troche sie domyslam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I piękny przykład wychwytu nożycowego, szkoda, że nie ma lepszego widoku...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla kolekcja.

Ten powyzej ciekawy.

Lina nie nawija sie na beben tylko, prawdopodobnie roznica ciezaru powoduje obrot, tzn ze na jednym bebnie sa zamocowane 2 ciezarki ktore sie roznia waga. :(

Naped kalendarza jest calkiem osobny - nie powiazany z godzina- czyli uklad ktory juz kiedys widzielismy - czy tak Tarant?

 

Jesli cos namieszalem - to dlatego ze mam maly ekran i troche sie domyslam.

 

 

To jest tzw. napęd "liną bez końca" "endless rope" wynaleziony przez Christiana Huygensa w roku 1657. Najdłużej w większych ilościach, bo do połowy XIX wieku stosowali go Elsner i Petrovits (aczkolwiek nie we wszystkich egzemplarzach).

Jak z tym kalendarzem jest - to za mało widać...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z Jurijem kontakt, jakby ktoś chciał zegareczek, służę. Hihihi :(

Ja wymiękam, musiałbym rodzinę zastawić :(


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z Jurijem kontakt, jakby ktoś chciał zegareczek, służę. Hihihi biggrin.gif

Ja wymiękam, musiałbym rodzinę zastawić wink.gif

 

 

Witam, to proszę zapytać Jurija jakiej narodowości jest lub był właściciel tej kolekcji. Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ta kolekcja lekko trąci, jeden z zegarów "Russki Biedermeier" był jakiś czas temu wystawiany przez kolekcjonera mieszkającego jakieś 400km na wschód od Moskwy czyli na terenie Rosji.

Ale komu pomogli przejść na drugą stronę by tę kolekcje zdobyć to już się nie dowiemy :D

Rozumiem, że Ty wiesz czyja to kolekcja i jakiej narodowości był lub jest właściciel? :D

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-11644-0-06057800-1296244224_thumb.jpg

Mój nowy nabytek nie posiada jednak korony i brody, może ktoś ma namiary na wzorzec?


bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę tylko wskazówki sekundnika, po zatem jest kompletny.

Tarant pytałeś o skrzynkę do mojego Beckera, jest bardzo podobna, tylko zdobienia na drzwiczkach ma dużo skromniejsze.

Ja tam mam wklęsłe listewki, zakończone na górze i dole takimi powycinanymi zakończeniami.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocną dłoń...

Mój werk ma 17 cm tarczę (szkło sodowe), minutnik - 60sek, palety surowe (nie regulowane),pełna płyty.Zawieszenie - wieszak stalowy. Niestety nieoryginalny bloczek. Górka ma jednak tylko otwór na koronkę...

 

Pozdrawiam


bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tam była jakaś tralka, mój ma identyczne zwieńczenie, bez żadnych otworów, nawet tych tralek na dole nie ma.

Jest na tarczę 18, zwykłą szybę i jeszcze na dolnej półce ma listwę ozdobną taką samą jak na górze, tylko oczywiście prostą.

Na temat werku na razie się nie wypowiadam bo go po prostu nie widzę.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie "lauferki", to nad takim łukowatym sklepieniem był mocowany jakiś ażur:

P1010013.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)


Jak to zwykle bywa z tego typu zegarami ciężko o nich cos więcej napisać

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko skleiłem dwa posty. Nic dodać ponad to, co napisałeś nie potrafię. Fajny. .


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 


Ja tylko skleiłem dwa posty. Nic dodać ponad to, co napisałeś nie potrafię. Fajny. .



Napisałem dwa posty bo mi zdjęcia w jeden się nie mieściły.*






  Edytowane przez Młot Thora
żeby postów nie mnozyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Endlera ktory był originalnie czarny a potem ktos probowal nieudolnie zrobic na czarnej pliturze bezpośrednio jasny fladerunek prawie w identycznym kolorze jak ten Twój. Moim zdaniem pod tą jasną farbą powinna sie zachować oryginalna czarna politura, to co widać na brodzie to nie pozostałości ale raczej owa czarna politura pod spodem. sprawdź bo szczerze pisząc watpie aby w przeszłości ktoś ściągał czarna politurę i robił flader raczej malowali czarna politurę na nowy kolor. Podobny problem przytrafił mi się jeszcze z dwoma zegarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem pod tą jasną farbą powinna sie zachować oryginalna czarna politura.

 

Dzięki PRGeg

 

Masz racje pod farbą jest orginalna czarna politura, sprawdziłem to w paru miejscach (co za baran to zrobił)

Poradze sobie z tym , ważne że cały zegar to orginał.;)

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się powstrzymam od komentarzy. Raz sobie w tym temacie pozwoliłem, tom się nasłuchał.

O tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48336-zegary-kiniola/page__view__findpost__p__574611

Przeczytajcie uważnie - jest tam sporo szczerej prawdy...

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten uczciwie pisze, że zegar ma 5-10 lat.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo wylecę z domu z tymi zegarami. Nowy nabytek jest w trakcie oswajania, na razie zbytnio go nie oglądam by się nie rozczarować, bo wygląda na w miare oryginalny, a poza tym zawsze chciałem mieć miesięcznego...i takiego dużego... Trochę niepokoi mnie mosiężna kotwica. Zegar jest z ok. 1860, tak działał Simon Fraenkl, wg. Claterbosa. Zegarmistrz zmarł w 1873 roku.

frankl3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

frankl1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

frankl4.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

frankl2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

frankl5.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

frankl6.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.