Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

A co on ma na głowie?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantazyjne uczesanie ... :D niestety , nie było pierwowzoru, więc wybrane z pośród wzorów, które stosowane były w zegarach Elsnera. Mam jeszcze drugie (też na tej samej zasadzie wybrane) gdyby mu się znudziło ... 

(Dziury po mocowaniu korony były  ;)  )

Ps może też mieć berecik moherowy , albo "naciarkę" z pomponem. Jak se Pan zażyczy  ;)  :ph34r:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona całkiem gustowna. Ale bardziej podoba mi się wahadło jest rasowe;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam , ja się na tych waszych zegarach nie znam... 

Mój miesięczny mieszkał na czwartym piętrze przez ostatnie 6 lat, a teraz zamieszkał na parterze i zaczął się spóźniać 5 minut na dobę... Nie mam pomysłu dlaczego... Magia panie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie , zmieniła się wartość siły ciążenia o całe trzy piętra  :D  :D  :D

Na bardziej poważnie , kiedyś po  przenosinach zegara tak miałem że wskazówka minutowa delikatnie tarła o szybę (przesunął się na drewnianych sankach) ...  i spóźniał się. W zasadzie powinien się zatrzymać,  a on zwolnił ... cuda są na tym świecie.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nic nie trze tylko się spóźnia... I to sporo...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nic nie trze tylko się spóźnia... I to sporo...

 

Panie Krzysztofie. Tylko w seksie brak tarcia czasem coś opóźnia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę w temacie tarcia i oporów dodam :D  ;) , że powyższy zegar, który pokazałem pracuje na wadze 680g. Ruch wahadła jest można powiedzieć całkiem żwawy jak na ten wiek i masę wagi ;) , a wielkość (kąt) ruchu uzupełniającego do kąta ruchu czynnego jest nieznacznie większa niż 1:2 czyli z tego co doczytałem optymalna. Przy czym wahadło jest dość ciężkie. Wydaje mi się, że to świadczy o precyzji i jakości wykonania tego mechanizmu.

A zastanawiałem się :blink:  :huh: czemu w sumie nieduży zakład zegarmistrzowski (w części działania była to spółka) z Wiednia był tak ceniony wśród użytkowników i jest do dziś  ...  :D

:rolleyes:

post-92919-0-54272200-1541313913_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę w temacie tarcia i oporów dodam :D  ;) , że powyższy zegar, który pokazałem pracuje na wadze 680g. Ruch wahadła jest można powiedzieć całkiem żwawy jak na ten wiek i masę wagi ;) , a wielkość (kąt) ruchu uzupełniającego do kąta ruchu czynnego jest nieznacznie większa niż 1:2 czyli z tego co doczytałem optymalna. Przy czym wahadło jest dość ciężkie. Wydaje mi się, że to świadczy o precyzji i jakości wykonania tego mechanizmu.

A zastanawiałem się :blink:  :huh: czemu w sumie nieduży zakład zegarmistrzowski (w części działania była to spółka) z Wiednia był tak ceniony wśród użytkowników i jest do dziś  ...  :D

:rolleyes:

OOOoooo :) 

I już mnie wciąga . No ale tu , w okolicy , na takie , nie natrafiłem jeszcze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię pocieszyć że u mnie też ich nie ma ... przyjeżdżają z daleka  ;)  i trzeba o nie trochę "zabiegać"  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię pocieszyć że u mnie też ich nie ma ... przyjeżdżają z daleka  ;)  i trzeba o nie trochę "zabiegać"  :D

Nooo , to ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwa praca nad miniaturą. Skrzynia wyczyszczona, posklejana, wahadło naprawione (dolne okucie pod soczewką) mechanizm wyczyszczony, tarcza na uzupełnione drobne ubytki, wyczyszczone rysy, wymienione wskazówki ... zostało dokończyć skrzynię i do pracy na ścianę  ;)

:rolleyes:

post-92919-0-44998500-1541714938_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia prawie gotowa zostały detale i montaż , ale to jeszcze nie dziś... ;)

post-92919-0-06189400-1542053015_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle coś pięknego.Super.

Edytowane przez Tom777

Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia prawie gotowa zostały detale i montaż , ale to jeszcze nie dziś... ;)

Leszek weż no zrób lepsze zdjęcię .?ciemno ?

piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiesić w innym miejscu bo tu faktycznie kiepskie oświetlenie. Jak złożę do kupy obfotografuję i wstawię  ;)

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ruszyła maszyna ...  ;)

Kiepsko się ją fotografuje ...

Jeszcze czeka na przeczyszczenie po lekkim woskowaniu , stad ślady "palcowania" na obudowie.  ;)

:rolleyes:

post-92919-0-06499200-1542138846_thumb.jpg

post-92919-0-46890600-1542138869_thumb.jpg

post-92919-0-40831300-1542138904_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow...

Mój "okaz" z papierową gębą (Fibo - nie zabijaj ;-)) przy tym to jak Quasimodo przy Królewnie Śnieżce :-P Piękny.

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny delikatny chód jak na wiedeńczyka przystało, no i jak na prawdziwe "staruszki" przystało, niestety rezerwa chodu to max trzy doby. Opad wagi to 10 cm na dobę - Bartek - miałeś rację ;)  :D 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny delikatny chód jak na wiedeńczyka przystało, no i jak na prawdziwe "staruszki" przystało, niestety rezerwa chodu to max trzy doby. Opad wagi to 10 cm na dobę - Bartek - miałeś rację ;)  :D 

:rolleyes:

Jak ja nie lubię mieć racji ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię mieć racji ;-))

"Manie racji" u Ciebie longcase1 to być albo nie być dla innych ☺

 

Staruszek ile może mieć wiosen?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.