Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancja to zbyt dożo powiedziane, jedna z przyczynek do uznania jej za wiekową ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele takich symptomów pozwalających domniemywać wiek skrzyni i czy czasem nie jest to podróbka, ale tak naprawdę to jak się paru specjalistów zaweźmie, to uwierz, nie ma takiej siły żeby to w zasadzie rozpoznać bez porównania detali z oryginałem. Jest taka teoria (dowodów brak  :ph34r: ) że połowa skrzyń w słynnym katalogu Kochavera została wykonana w XX wieku na Węgrzech, ale myślę że troszkę z tym przesadzili ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż konkluzja jest dla mnie jedna - kupować pospolite, po taniości zegary. Ryzyko porażki adekwatne do ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie koniec .. lekka kosmetyka...

post-92919-0-22035800-1571520185_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały efekt.. :D

Usłojenie niesamowite - ubóstwiam takie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) To najprawdopodobniej, orzech amerykański ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) To najprawdopodobniej, orzech amerykański ...

Ładny :) Też taka wyrazistość mi się podoba , choć czasem nie pasuje . 

Tu jest super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) To najprawdopodobniej, orzech amerykański ...

A ja myślę że to palisander, tyle że spłowiały. Nawet jestem pewien:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, w przypadku palisandru byłby różowo-czerwonawy odcień, a ten jest wyraźnie żółtawo brązowy. Pod odkręconym pełnym montażem też. Poza tym moim zdaniem palisander jest bardziej stonowany pomimo bardzo wyraźnych słojów, nie ma przebarwianych dużych powierzchni. To jest charakterystyczne dla orzecha (szczególnie amerykańskiego) i tulipanowca, ale ten raczej nie wchodzi w rachubę (w XIXw).

Dla uwidocznienia różnic - porównawczo - palisander i dwa zdjęcia orzecha (świeżo obrobiony i surowy) 

Ostatecznie nie można wykluczyć szczególnego kawałka drewna , w dodatku suszonego w specyficznych warunkach... to zawsze może mieć miejsce ;)

post-92919-0-75994900-1571561029_thumb.jpeg

post-92919-0-81853500-1571561040.jpeg

post-92919-0-36445200-1571561052_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palisander jest drewnem bardzo podatnym na działanie takich czynników jak promieniowanie UV. Dzięki czemu robi się szary o do złudzenia zaczyna przypominać orzech.

Zresztą nie ma o co się spierać ważny jest efekt końcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba piękne :)

No ale zegarów przybyło ..... więc jak tam z nakręcaniem :D

Ja już zauważam , że to chwilę mi zajmuje . A zegarów mam malutko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary chodzą na zmianę , miesiąc na miesiąc ... też mi się trochę nie chce po drugie trochę już głośno  ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palisander jest drewnem bardzo podatnym na działanie takich czynników jak promieniowanie UV. Dzięki czemu robi się szary o do złudzenia zaczyna przypominać orzech.

Zresztą nie ma o co się spierać ważny jest efekt końcowy

Dobra, dobra... dyskusja być musi... czy w połowie XIX występował w Europie fornir z orzecha amerykańskiego?

Wtedy właśnie palisander był w szerokim użyciu... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu nie ma informacji co do amerykańskiego,  ale dwa zdjęcia pokazują orzech włoski . Jak  widać nie wyklucza to takiej faktury. Na powiększeniu widać wyraźnie ze nie ma zmiany barwy i brąz jest brązem o odcieniu oliwkowym , a nie różowym ... znaczy orzech  :D .

Ale z praktyki powiem mam tak koło setki arkuszy różnego forniru. Zbieram trochę przy okazji każdej giełdy. Początkowo opisywałem, ale powiem wam że nijak się to czasami ma do opisów książkowych. Teraz kupuję gdy jest ciekawa faktura, takie kawałki 30x70 cm, czasami mniejsze . Do ubytków, dorobienia detali dobieram wzorem i barwą a nie gatunkiem. Oczywiście nie pomylę czereśni z palisandrem czy orzechem lub dębem. 

Ale palisander od orzecha gwarantuję że można ? No i są takie które się różnią , a są i takie, że nie ... Dlatego pisałem o prawdopodobnym gatunku ... I konia z rzędem jak będzie bezbłędnie trafiał.

Taka ciekawostka ... tu są gatunki drewna sprowadzane z ameryki północnej  .... no i co można je pomieszać z europejskimi ?

Co do drewna , Wielka Brytania wycięła prawie wszystkie lasy w czasie rewolucji przemysłowej , podobnie pół Europy ... nie jestem pewien czy drzewo  ameryki północnej nie trafiało do Europy w XIX wieku... :ph34r:

post-92919-0-71833000-1571579186_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę posiedziałem przy mechanizmie i jest pierwsza przymiarka do złożenia ... ;)

nawet, nawet ... 

post-92919-0-05524800-1571596835_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawie skończony  idzie jak na wiedeńczyka przystało , waga 870 g.

kiepskie światło...

post-92919-0-36534300-1572009747_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło nie jest w stanie nic uszczknąć. Zegar piękny-piękny. LES odczarował wiedeńską księżniczkę. Wygląd skrzyni jest za-bój-czy (powtarzam się wiem)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, ciekaw jestem, kiedy się zatkasz/znudzisz (niepotrzebne skreślić :P ) tymi zegarami z CK Monarchii. Wszystkie piękne, choć podobne, wszystkie super odrestaurowane, na chodzie. Ile można? Zrób jakąś wyprzedaż, będziesz miał miejsce na kolejne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.