Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Oryginał vs Podróbka, Franken

Propozycja nowego działu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oryginał vs Podróbka, Franken (148 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za powstaniem takiego działu?

1. Głosowano Tak (133 głosów [89.86%] - Zobacz)

Procent z głosów: 89.86%

2. Głosowano Nie (15 głosów [10.14%] - Zobacz)

Procent z głosów: 10.14%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 2014 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:02

Ostatnie ?ożywienie? na forum skłoniło mnie do napisania tego postu. Chciałbym(z rozmów na PW nie tylko ja jeden), żeby na forum powstał odpowiedni dział gdzie można by było porównywać podróbki czy frankwatche z oryginalnymi produktami. Dobrze by było gdyby w takim dziale znalazły się też mechanizmy bo i takie podróbki się zdarzają. Myślę, że uchroniłoby to niejednego z Nas przed niefortunnym zakupem. Co sądzicie o powstaniu takiego działu?
  • 0

#2 BRABUS

BRABUS
  • Użytkownik
  • 846 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:10

Dobry temat, mozna sie wiele nauczyć o zegarkach przy takich porównaniach.
  • 0

#3 Glint

Glint
  • Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:31

słusznie :lol: zawsze lepiej wiedzieć więcej ... :lol:
  • 0

#4 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 12385 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:35

Bardzo słusznie ! Jestem w 100% za !
  • 0

#5 Piotr Folgier

Piotr Folgier
  • Użytkownik
  • 205 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:37

Oczywiście jestem za. Temat potrzebny i nabrzmiały :lol:
  • 0

#6 Owczar

Owczar
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:47

Świetny pomysł, przy okazji można będzie się podszkolić w temacie :lol:
  • 0

#7 Pablos_

Pablos_

...

• Użytkownik
  • 2231 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:49

Jestem za.
  • 0

#8 boldy

boldy

Dobry, Zły i Brzydki

• Użytkownik
  • 1356 postów
  • Gadu-Gadu: 1459306

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:52

Mam wątpliwości, czy nie wywoła to szczególnie u "jednopostowców" reakcji na zasadzie "jeśli nie widać różnicy, to poco przepłacać".... Nie ma w Twojej ankiecie takiej opcji, ale się wstrzymuję :lol: od głosu.
  • 0

#9 luki2323

luki2323
  • Użytkownik
  • 1607 postów
  • Gadu-Gadu: 2252219

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:56

za
  • 0

#10 cyklotymik

cyklotymik
  • Użytkownik
  • 414 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:00

Również za.
  • 0

#11 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7416 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:02

tak , ale
- opatrzone wstępem ,że prezentacje mają charakter edukacji oraz ostrzeżenia przed zakupem ( nabraniem się itd) . Powinno z niego jednoznacznie wynikać ,że KMZiZ jest przeciwny podróbkom , misją klubu jest edukacja społeczeństwa, walka z podróbkami , pomoc w rozpoznawaniu ,sciganiu etc
- surowy regulamin , aby można było szybko i sprawnie tępić wszelkie próby zakamuflowanej sprzedaży czy propagowania podróbkarstwa
- stosowanie słownictwa adekwatnego ( a więc nie repliki , klony, przedmioty kolekcjonerskie , reprodukcje i tym podobne bzdury tylko PODRÓBKI )
- uświadamienie ,że to przestępstwo a posiadanie nawet jeśli nie ścigane prawem w Polsce , to po prostu z jednej strony kolokwialnie "obciach" a z drugiej nieetyczne działanie wspierające złodziejstwo

no i pytanie - jak nie dopuścić aby cel edukacyjny ( jak rozpoznać) nie został przesłonięty przez mniej lub bardziej zaowalowaną propagację tegoż procederu , przemysłu etc?
  • 1

#12 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 2014 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:11

Forma i treść jest do uzgodnienia. Co do problemu podróbek to nie ma co się chować za rogiem. Problem istnieje i to jak się okazuje na dużą skalę. Dlatego myślę, że warto na te tematy dyskutować, chociażby dlatego żeby uzmysłowić innym czym są podróbki i jakie zagrożenie przynoszą dla naszego hobby.
  • 0

#13 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 2014 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:15

Mam wątpliwości, czy nie wywoła to szczególnie u "jednopostowców" reakcji na zasadzie "jeśli nie widać różnicy, to poco przepłacać"

Między innymi dlatego warto o tym rozmawiać by napiętnować ten problem.
  • 0

#14 Piotr Folgier

Piotr Folgier
  • Użytkownik
  • 205 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:23

Może w regulaminie zapisać "ostrzejsze" zasady moderowania tematu:
"Moderator może usunąć wypowiedzi, zdjęcia i wszelkie treści, które w sposób bezpośredni lub pośredni zachęcają, propagują bądź w inny sposób uznają za prawnie dopuszczalne wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu oraz obrót produktami, które nie są oryginalne."
Na przykład coś takiego. Moderatorom zaufać już można.
  • 0

#15 Pablo25

Pablo25
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:43

jak najbardziej za:)
  • 0

#16 Klod100

Klod100
  • Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 4521 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:49

Mamy pod-forum dla podróbek. Proponuję zacząć od tego działu - np od podwieszonego tematu w którym będą tylko porównania do oryginału i porady. Nie wiem, czy warto robić następne pod-forum. Kiedyś walczyliśmy ze zbyt dużą strukturą forum. Temat jest ważny, ale nowy dział powinien powstać, jeśli jest dużo tematów i należy je wydzielać. Nie warto IMHO z góry tworzyć działów i czekać aż napełnią się treścią.

Ponadto takie forum wymaga moderatora i to ze sporą wiedzą w temacie - kto to będzie?

Nie jestem za tym, aby dokładać na siłę pracy obecnym moderatorom, których na marginesie, mamy za mało.

P.S. przenoszę temat do działu technicznego. Tam dyskutujemy ew zmiany struktury.
  • 0

#17 maxwell

maxwell

Zuffenhausen

• Użytkownik
  • 930 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 10:56

Ponadto takie forum wymaga moderatora i to ze sporą wiedzą w temacie - kto to będzie?

Wygląda na to że największą ma Sql,teoretyczną i praktyczną,może przejdzie na jasną stronę Mocy :lol:
  • 0

#18 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7634 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 11:07

Zagłosowałem "za". Uważam, że temat jest ważny, co widać po ożywionej dyskusji w innym wątku. Przy rosnacej jakości podrób bardzo ważne jest, żeby być wyedukowanym w temacie. Nie wszyscy kupują zegarki w autoryzowanych salonach. Kupujemy z obiegu wtórnego, w sklepach internetowych, na portalach aukcyjnych. Tylko rzetelna wiedza pozwala uchronić się przed nabyciem podróby.
Co do obaw przed kryptoreklamą podrób - takie niebezpieczeństwo oczywiście istnieje, ale ja bym go nie demonizował. Ci, co chcą kupować podróby mają dostatecznie dużo możliwości ich nabycia i raczej nie będą ich szukać w klubie.

EDIT: Maxwell - dobry pomysł :lol:

Użytkownik chronofil edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 11:09

• 0

#19 Pablos_

Pablos_

...

• Użytkownik
  • 2231 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 11:36

Wygląda na to że największą ma Sql,teoretyczną i praktyczną,może przejdzie na jasną stronę Mocy :lol:

hehe, też o tym pomyślałem :lol:
  • 0

#20 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4068 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 14:25

Pomysł popieram.
Wg mnie również warto może przekonstruować obene subforum. Jeśli to miałby mieć formę edukacyjną i poradniczą to powinny się tam znaleść zdjęcia oryginału jak i falsyfikatu oraz wymienione szczegóły, którymi się odróżniają.
Dlaczego nie nazywać podróbek "falsyfikatami"? Wg mnie brzmi to znacznie lepiej niż podróbka i znaczenie jest chyba dla wszytskich oczywiste. Falsyfikat jest negatywnie kojarzony w branży bankowej, był kiedyś w filatelistycznej a i na codzień jest kojarzony z oszustwem.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych