Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

tarcza a ciuchy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak powinno się dobierać zegarek do ciuchów? Ciemna tarcza do jasnych ubrań czy na odwrót? Przed lustrem wydaje mi się, że dobrze wygląda zegarek dobrany właśnie "na konstrast". Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch tygodni sie nad tym zastanawiam. Mierze ciuchy jasne i ciemne. Jakos nie wiedziec czemu do wszystkich ostatnio wyjątkowo pasuje mi Panerai. Dla scislosci z czarną tarczą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dwoch tygodni sie nad tym zastanawiam. Mierze ciuchy jasne i ciemne. Jakos nie wiedziec czemu do wszystkich ostatnio wyjątkowo pasuje mi Panerai. Dla scislosci z czarną tarczą :lol:

 

O, tak, tak. Ja też tak mam, Panerai pasuje mi do wszystkiego


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle się nad tym nie zastanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze zeby zegarek pasowal do sweterka :twisted: :wink: :lol:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hehehe. ale chyba jednak " na kontrast", prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kontrast to tylko z pomaranczowa tarcza :lol:

No chyba ze pomaranczowy sweterek :twisted:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jako "pracownik najemny" mialem szefa. Ten dopiero uwielbial na kontrast. Mial naprawde dobre garnitury, a na nadgarstku zawsze taki plastikowy czarny elektronik. Bylem z nim na ty i kilka razy sugerowalem ze cos nie teges. On mi zawsze odpowiadal " A kto tam k..wa zwraca uwage na takie duperele jak zegarek?" No i facet nigdy nie przeistoczyl sie z prywaciarza w businessmana. Ciekawe czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

piękna opowieść i mądrze podsumowana. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys jako "pracownik najemny" mialem szefa. Ten dopiero uwielbial na kontrast. Mial naprawde dobre garnitury, a na nadgarstku zawsze taki plastikowy czarny elektronik. Bylem z nim na ty i kilka razy sugerowalem ze cos nie teges. On mi zawsze odpowiadal " A kto tam k..wa zwraca uwage na takie duperele jak zegarek?" No i facet nigdy nie przeistoczyl sie z prywaciarza w businessmana. Ciekawe czego?

Bo nie studiował na SGH? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry do garnituru :lol:

post-1412-0-07714300-1330499896.jpg

Założyłem mu czerwony pach, bo z "poważnymi" kolorami wyglądał jeszcze głupiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kontraście może coś być :wink:

Mam taką zasadę, że dodatki do ubioru staram się dobierać kolorystycznie. Przeważnie jest to klasyk, czyli czerń lub biel. Są to kolory uniwersalne i pasujące do wszystkiego.

Zegarek, choć takie małe dzieło sztuki, też jest dodatkiem do ubioru. Zegarki w kolorach klasycznych, z czarną tarczą i paskiem w brązie lub czerni, jasną (białą) tarczą i brązowym lub czarnym paskiem, pasują do większości ubiorów (no może nie do dresów :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, a co pasuje do dresow? Dres granatowy z czerwonymi paskami. Pytam bo rodzice maja jutro rocznice slubu i musze sie odpicowac. Apaszke i polbuty juz dobralem, zostal mi jeszcze krawat i zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że jeżeli chodzi o garnitury to tu raczej nie powinniśmy kontrastować

czyli tam gdzie brązowe buty ,brązowy pasek to i oczywiście zegarek na brązowym pasku ( może być złoty ,le wtedy uwaga złote spinki do mankietów ) , jeśli zestaw czarny ( czyli cziemne szarości , bardzo ciemne brązy czy ciemne granaty ) to czarne buty ,pasek i zegarek na ciemnym pasku

do smokingu oczywiście czarny i bez żadnych ekstrawagancji ( czyli płaski , niezbyt duży ( 37-39mm) i raczej klasyka ( IWC Portofino recznie nakręcany , JLC Master Pepetual coś w tym stylu)

 

Jezeli chodzi o casual ( popraw mnie Tsuki jeśli się mylę ) to pasek też powinien być dobrany ale tu jest większe pole manewru z tarczą, bo np wspomniany Panerai na brązowym pasku świetnie pasuje do brazów , ale i do niebieskich dzinsów , to że tarcza jest czarna tylko potęguje świetny efekt. Fajnie do dzinsów też wyglada Omega Planet Ocean na pomarańczowym pasku ,szczególnie jak koszula ma jakiś pomarańczowy akcent

 

Do dresu z trzema paskami i na ślub wybór jest tylko jeden - złoty Rolex na złotej branzolecie ( znam jednego (p)osła - może pożyczy? ) najlepiej z delikatnymi diamentami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: odkąd mam JLC nie mam takiego problemu, bo tak bardzo mi z nim dobrze, że zakładam go do wszystkiego i jest OK...przynajmniej na razie :twisted:

...ale z dwa paseczki musze sobię dokupić! :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek dopasowujemy do butów. Jeżeli chodzi o tarcze to myślę, że w miarę uniwersalną opcję, która przypasuje do wszystkiego, jest tarcza metaliczna. Może jeszcze kremowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem dyskusję u Pyrystów na temat doboru zegarka, zasad i odbioru:

 

http://www.network54.com/Forum/169624/thread/1145986139/

 

w sumie ciekawe i często skrajne opinie.

 

Jednak przebija się jedna myśl: jak ktoś ciężko charował i kupił sobie w końcu dobry zegarek, np Rolexa na bransolecie, to będzie go nosił z dumą do wszystkiego. Nie ma w tym nic złego. Podobnie jak w ubraniu sportowego zagarka do garnituru. Ważne jest, aby podobało to się właścicielowi zegarka i żeby był z niego zadowolony. Odbiór otoczenia to już wtórna sprawa.

 

Dlatego sądzę, że ludzie zakochani/zauroczeni (jak zwał tak zwał) w swoich zegarkach będą je nosić do wszystkiego i wg nich - do wszystkiego będą pasowały.

Tak jest z naszymi Paneraiami, JLC MasterFana i wieloma innymi zegarkami na tym forum :lol:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Śwęte słowa :lol:

Pozatym kupic ubranie pod zegarek to nie problem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...kupic ubranie pod zegarek to nie problem :twisted:

 

To nawet konieczność... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko paski zmieniam... brązy do brązu (byle nie był to dokładnie ten sam odcień co buty i pasek do spodni), czarny do czarnego, bordo do bordowego. Tarcza jest czarna :lol:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się (w zasadzie jak zwykle :lol: ) z Klaudiuszem "w całej rozciągłości", jak mawiał jeden doktor z prawa karnego na UAM.

 

Ale bykom stop:

 

charował
pisze się przez "h". Przez CH pisze się chachary :lol:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się (w zasadzie jak zwykle :lol: ) z Klaudiuszem "w całej rozciągłości", jak mawiał jeden doktor z prawa karnego na UAM.

 

Ale bykom stop:

 

charował
pisze się przez "h". Przez CH pisze się chachary :lol:

 

Marcin

 

:oops:

 

Dzięki, teraz już zainstalowałem sobie moduł sprawdzania pisowni w ramach akcji i powinno być lepiej :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, teraz już zainstalowałem sobie moduł sprawdzania pisowni w ramach akcji i powinno być lepiej

 

... a po naszemu to co zrobiłeś ... i jak ?

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, teraz już zainstalowałem sobie moduł sprawdzania pisowni w ramach akcji i powinno być lepiej

 

... a po naszemu to co zrobiłeś ... i jak ?

 

piotrek

 

No wprowadziłem do Google: "Bykom Stop" i "Firefox" i dostałem taki wynik:

 

SpellBound - Sprawdzanie pisowni w Firefoksie

 

tu opis instalacji:

http://www.bykom-stop.avx.pl/spellbound-sp...ni-firefox.html

 

można pobrać wiele słowników: polski, angielski, niemiecki i wiele innych.

 

Tera jak piszę w okienku, to błędne wyrazu mam od razu podkreślone na czerwono. Ale czasem słownik coś przepuści. Generalnie i tak znacznie się poprawiła auto korekta :lol:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.