Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    lukkluj

#praca #grafik Czy ktoś z moich znajomych lub nieznajomych ma do polecenia świetnego, młodego, zdolnego grafika, któremu wideo również nie straszne :) Praca na stałe. Rekomendacje na priv proszę...

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

OMEGA CONSTELLATION '70

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamkoko1

adamkoko1
  • Nowy Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 10:22

Witam wszystkich!Mam kilka pytań odnośnie tej omegi http://allegro.pl/ze...1239039527.html Bardzo mi się podoba ten zegarek ale powiem szczerze ze na zegarkach kompletnie się nie znam i stad moje pytanie.Czy ten zegarek to aby na pewno orginał a jeśli tak to do jakiej kwoty warto licytować waszym zdaniem? Szukałem w sieci jakichkolwiek informacji na jego temat ale nic nie znalazłem,może ktoś mi coś powie na temat tego egzemplarza?Z góry dziękuje i czekam na wasze komentarze.
  • 0

#2 Klod100

Klod100
  • Stowarzyszenie
  • 4496 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 10:32

Witam wszystkich!Mam kilka pytań odnośnie tej omegi http://allegro.pl/ze...1239039527.html Bardzo mi się podoba ten zegarek ale powiem szczerze ze na zegarkach kompletnie się nie znam i stad moje pytanie.Czy ten zegarek to aby na pewno orginał a jeśli tak to do jakiej kwoty warto licytować waszym zdaniem? Szukałem w sieci jakichkolwiek informacji na jego temat ale nic nie znalazłem,może ktoś mi coś powie na temat tego egzemplarza?Z góry dziękuje i czekam na wasze komentarze.

Oryginał. Przepiękny zegarek na świetnie dobranym pasku.
  • 0

#3 KURNAJANEK

KURNAJANEK
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 10:53

Ten sprzedawca wysoko ceni sobie zegarki, niestety nie wiem na ile ceni sobie tego ..
  • 0

#4 adamkoko1

adamkoko1
  • Nowy Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 11:01

coś mi się wydaje ze nie będzie mnie na niego stać B) trochę poczytałem...
  • 0

#5 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3165 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 11:05

No to ja dodam lyzke dziegciu.

Zegarek jest oryginalny. Mechanizm kamertonowy, bardzo trudny w serwisie - osobiscie smiem przypuszczac, ze przeglad zegarmistrzowski polegal na zmianie baterii i popatrzeniu na mechanizm. Jak ten mechanizm sie zepsuje, to sytuacja jest trudna, kompetentnych naprawiaczy jak na lekarstwo (byly o tym watki na forum). Zegarek ma plynaca sekunde i przy przytknieciu do ucha "buczy" (od drgajacego kamertonu) - nie kazdemu to musi pasowac. Dosc pradozerny - bateria starcza na krocej niz w zegarku kwarcowym - tak pi razy oko na 1-2 lata. Z dokladnoscia moze byc roznie i to tez zalezy od rodzaju baterii i czy mechanizm zostal przerobiony (dedykowane oryginalnie baterie z lat 1970-tych nie sa juz wytwarzane) - mam bardzo podobna Connie i robi regularnie +2? sekundy na dobe, ale np. moj Universal z podobnym werkiem spieszy cos kolo 30 s na dobe. Koperta jest gold-plated, nie widze dokladnie na zdjeciu cyfry - 40 mikronow? Alternatywnie 20 lub 80 mikronow? Jesli 40-80 to dobrze, ale to i tak duzo mniej niz powloka gold-capped wczesniejszych Konstelacji.

Jesli nie jestes i nie planujesz byc zegarkomaniakiem to zakup zegarka z mechanizmem kamertonowym (slepym zaulkiem w historii zegarmistrzostwa) raczej odradzam - kup raczej zegarek mechanizczny, albo kwarcowy.

Za ten zegarek nie dalbym wiecej niz 1000 zl.

EDIT:

tu masz link do wynikow wyszukiwania - pokazuje zdjecia mojego zegarka i dyskusje (nieomal na poziomie uniwersyteckim B) ) o wyborze baterii do tych mechanizmow i ogolnie o serwisie:

http://zegarkiclub.p...__1#entry522590

http://zegarkiclub.p...c/24558-300-hz/

Użytkownik zbyszke edytował ten post 20 wrzesień 2010 - 11:16

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych