Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamkoko1

OMEGA CONSTELLATION '70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Mam kilka pytań odnośnie tej omegi http://allegro.pl/zegarek-omega-constellation-70-gigant-bez-minimum-i1239039527.html Bardzo mi się podoba ten zegarek ale powiem szczerze ze na zegarkach kompletnie się nie znam i stad moje pytanie.Czy ten zegarek to aby na pewno orginał a jeśli tak to do jakiej kwoty warto licytować waszym zdaniem? Szukałem w sieci jakichkolwiek informacji na jego temat ale nic nie znalazłem,może ktoś mi coś powie na temat tego egzemplarza?Z góry dziękuje i czekam na wasze komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Mam kilka pytań odnośnie tej omegi http://allegro.pl/zegarek-omega-constellation-70-gigant-bez-minimum-i1239039527.html Bardzo mi się podoba ten zegarek ale powiem szczerze ze na zegarkach kompletnie się nie znam i stad moje pytanie.Czy ten zegarek to aby na pewno orginał a jeśli tak to do jakiej kwoty warto licytować waszym zdaniem? Szukałem w sieci jakichkolwiek informacji na jego temat ale nic nie znalazłem,może ktoś mi coś powie na temat tego egzemplarza?Z góry dziękuje i czekam na wasze komentarze.

 

Oryginał. Przepiękny zegarek na świetnie dobranym pasku.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca wysoko ceni sobie zegarki, niestety nie wiem na ile ceni sobie tego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje ze nie będzie mnie na niego stać B) trochę poczytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam lyzke dziegciu.

 

Zegarek jest oryginalny. Mechanizm kamertonowy, bardzo trudny w serwisie - osobiscie smiem przypuszczac, ze przeglad zegarmistrzowski polegal na zmianie baterii i popatrzeniu na mechanizm. Jak ten mechanizm sie zepsuje, to sytuacja jest trudna, kompetentnych naprawiaczy jak na lekarstwo (byly o tym watki na forum). Zegarek ma plynaca sekunde i przy przytknieciu do ucha "buczy" (od drgajacego kamertonu) - nie kazdemu to musi pasowac. Dosc pradozerny - bateria starcza na krocej niz w zegarku kwarcowym - tak pi razy oko na 1-2 lata. Z dokladnoscia moze byc roznie i to tez zalezy od rodzaju baterii i czy mechanizm zostal przerobiony (dedykowane oryginalnie baterie z lat 1970-tych nie sa juz wytwarzane) - mam bardzo podobna Connie i robi regularnie +2? sekundy na dobe, ale np. moj Universal z podobnym werkiem spieszy cos kolo 30 s na dobe. Koperta jest gold-plated, nie widze dokladnie na zdjeciu cyfry - 40 mikronow? Alternatywnie 20 lub 80 mikronow? Jesli 40-80 to dobrze, ale to i tak duzo mniej niz powloka gold-capped wczesniejszych Konstelacji.

 

Jesli nie jestes i nie planujesz byc zegarkomaniakiem to zakup zegarka z mechanizmem kamertonowym (slepym zaulkiem w historii zegarmistrzostwa) raczej odradzam - kup raczej zegarek mechanizczny, albo kwarcowy.

 

Za ten zegarek nie dalbym wiecej niz 1000 zl.

 

EDIT:

 

tu masz link do wynikow wyszukiwania - pokazuje zdjecia mojego zegarka i dyskusje (nieomal na poziomie uniwersyteckim B) ) o wyborze baterii do tych mechanizmow i ogolnie o serwisie:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/45518-omega-300hz-kamerton-jaka-bateria/page__p__522590__hl__omega%2C+kamerton__fromsearch__1#entry522590

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/24558-300-hz/


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.