Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Voli

Jules Jurgensen

Rekomendowane odpowiedzi

Zaoferowano mi zakup zegarka Jules Jurgensen z lat '70 - wizualnie mi się spodobał, ale...

...czy warto się pchać w ten temat i jeśli tak to za ile.

 

Wklepałem nazwę w googla i coś tam niby wyczytałem, ale proszę o wasze opinie i porady (może także coś "od siebie" o marce).

Werk ETA 2790 (nie mam zdjęć niestety więc link do sieciowej biblioteki werków :blink:http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&ETA_2790

Zegarek jest po serwisie.

 

Tak więc proszę o coś o zegarku, firmie, sugestie czy warto go kupić (i za ile).

post-26957-0-94463800-1331600742.jpg

post-26957-0-48085700-1331600744.jpg

post-26957-0-65114500-1331600745.jpg

post-26957-0-01342200-1331600747.jpg

post-26957-0-20808000-1331600748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem sympatycznie wyglądający, ale czy ta dolna część pod tarczą jest? bo na niektórych fotkach myślałem że tego brakuje....

Julesa widziałem sporo na ebay i o dziwo dość tanio chodzą, za 100$ można spokojnie ciekawy egzemplarz kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania - co to jest "ta dolna częśc pod tarczą" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze foto:

nad tarczą jest ciemna część, pod tarczą jest jasna - ale mam wątpliwości czy jest ta jasna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest kompletny, tarcza jest "wpuszczona" i ma otoczkę która plynnie dochodzi do krawędzi koperty / szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoge w wycenie, bo musialbym widziec takiego samego ....- ale bardzo klimatyczny, swietny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak, zanabyty? :lol: kiedy mogę wpaść go obadać? super jest w nim werk pod względem zdobień nazwą marki, rzuca się w oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się puki co - cena jest dość duża, ale staram sie wynegocjować satysfakcjonująca dla obu stron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na ebayu 1400 euro!! Czyli nie mało...


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała duńska rodzina zegarmistrzów o nazwisku Jurgensen jest znana jako twórcy i producenci znakomitych zegarków i chronometrów kieszonkowych o najwyższej jakości. Ale to było głownie w XIXw., a obecnie firma ma z tym wspólną tylko nazwę bo w 1974 roku zostały sprzedane prawa do marki, a firma produkuje naręczne zegarki, które można by zakwalifikować powyżej średniej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.