Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptaku2

Mołnia naręczna?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też go nie licytowałem bo jakiś dziwny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi Ural, ale oryginalność jego budzi moje wątpliwości - co sądzicie?

Moim zdaniem wygląda to tak:

- koperta od Urala

- mechanizm od Mołni; co prawda były Urale bez centralnej sekundy, ale w innych kopertach (mechanizm wciskany w dekielek, potem nakładana koperta)

- mechanizm jest z Drugiej Moskiewskiej a Urale produkowano chyba jedynie w Czelabińsku (to wymaga weryfikacji)

- tarcza współczesna, prawdopodobnie ukraińska

- wskazówki są moim zdaniem od Mołni, tylko ktoś przyciął końcówki i pomalował na biało

 

pozdraiwam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało: właśnie zmyłem białą farbę ze wskazówek:

post-34219-0-56255000-1390332695_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dogadałem się ze sprzedającym i odesłałem zegarek.

Dzięki @Narfas za rozwikłanie zagadki!


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. :)

Przy okazji: nie pogardzałbym tak ukraińskimi wynalazkami. Tam powstają coraz ciekawsze rzeczy, a najciekawszych nie ma na Allegro. Są coraz lepsi w tym co robią, a pasówki z dorabianymi częściami bywają zaskakujące. Ze zagłębia dziwnych składaków i fejkowych części robi się rynek customów.

Oczywiście warto wiedzieć co się kupuje, a z tym bywa różnie.

Ten Ural powyżej nie ma większej wartości kolekcjonerskiej, ale do noszenia - dlaczego nie?

Przy okazji - chyba byłem ślepy, bo dopiero teraz zauważyłem, że werk to składak z co najmniej 3 mechanizmów. Tak na oko "baza" razem z mostkami od napędu i półmostkiem wychwytu pochodzi najprawdopodobniej z Czelabińska, z wczesnych lat '60, mostek przekładni chodu to Moskwa 1954 (tak jak jest na nim napisane), a półmostek balansu - cholera wie, ale z lat '50.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko co to za wynalazek ? http://www.ebay.com/itm/USSR-RUSSIAN-MEN-S-WATCH-MOLNIA-Molnija-REGULATEUR-375-/121283668984?pt=Wristwatches&hash=item1c3d11ebf8    ciekawi mnie jak jest zrobiona wskazówka godzinowa, jakis skomplikowany mod? zegarek mi się spodobał ale nie za taką cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek na Mołni z usuniętymi kilkoma zębatkami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek na Mołni z usuniętymi kilkoma zębatkami....

Dzięki kolego....,  ktoś robił takie modyfikacje ? ciężko się z tym uporać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. "Mołnia Regulator". Tam jest zmodyfikowana przekładnia chodu i dodana jedna oś. W sumie to nie aż taka skomplikowana modyfikacja, jeśli się zajrzy pod tarczę.

O ile wiem, Mołnie były tak modyfikowane w latach '90 i później w Czelabińsku i Moskwie, a prawdopodobnie również na Ukrainie i, o dziwo, w Turcji.

Widziałem egzemplarze robione seryjnie na konkretne zlecenie (zegarki pamiątkowe, prezentowe, reklamowe), ale także pojedyncze "rzemieślnicze" modyfikacje.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach moja Mołnia wróciła na rękę koperta pochromowana wygląda świetnie, teraz szukam paska na 20 mm.

Kolejna Molnia lotnicza na alledrogo :

http://allegro.pl/zegarek-nareczny-molnija-lotniczy-i4041728804.html

 

Nie widać dobrze na zdjęciach ale na tarczy chyba Tissot. Na moje oko pójdzie spokojnie za ponad 150 bo sprawna a licytacja zacznie się jutro.

Mechanizm ma zdecydowanie z kieszonki bo YK-6 nabite na werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to bardzo dobrze wykonane pasówki na bardzo dobrych werkach mołni (tych starych) zegarki to współczesna produkcja Charkowskich (Ukraina) rzemieślników - były dostepne na tych grubszych mechanizmach a teraz zaczeli robić na cienkich przez co koperta też jest cieńsz i mniejsza

To bardzo ładnie spasowane zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne są. Widziałem jeszcze z takim samym wzorem jak ta czarna tylko białą. Ciekawy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten pierwszy wzór w białej albo kremowej wersji byłby fajny... Ciągle mi chodzi po głowie taka pasówka :)


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten pierwszy wzór w białej albo kremowej wersji byłby fajny... Ciągle mi chodzi po głowie taka pasówka :)

W identycznej kopercie jak Pawła to ostatnio nie widziałem. Teraz na aukro.ua jest taka:

http://aukro.ua/chasy-molniya-i4395773370.html

Wychodzi 156 zł +wysyłka  i opłata za przelew=około 220 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na bazarku jest też z białą tarczą w mojej ofercie - sa dwie sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/molnia-pasowka-w-stali-z-miedziowanym-mechanizmem-i4424318303.html

 

Szkoda że nie coś koło 40mm no i wybitnie tarcza nie w moim typie. Moje marzenie to bardziej coś jak JUNGHANS MAX BILL


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/molnia-pasowka-w-stali-z-miedziowanym-mechanizmem-i4424318303.html

 

Szkoda że nie coś koło 40mm no i wybitnie tarcza nie w moim typie. Moje marzenie to bardziej coś jak JUNGHANS MAX BILL

Z mechanizmu srednicy 36 mm ciężko zrobić pasówkę 40mm chociaż jak z zegarka wartego 50 zł da się zrobić taki który sie ceni 1100zł to pewnie wszystko się da.

Kwestia ceny jak widać :wacko:

A Max Bill to zupełnie inny zegarek bo z  chrono :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Max Bill to zupełnie inny zegarek bo z  chrono :P

 

Junghans Max Bill to seria zegarków, niekoniecznie z chrono. :)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans Max Bill to seria zegarków, niekoniecznie z chrono. :)

 

pozdrawiam

Narfas

Heh - fakt.  Mój bubel  ;)  Za mocno to chrono mi się wryło w innym wątku :)

Ale to i tak zupełnie inna bajka niz ta  Mołnia i tu już pomyłki nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pierwsza moja pasówka złożona przeze mnie i chyba ostatnia,wszystko kupione na aledrogo i złożone w całość.Mechanizm cienka molnia, koperta do 3601 stal chromoniklowa (musiałem dekle doszlifować by wciskały się ciężkawo ale palcami, mechanizm pasował idealnie,tarcza z indeksami fluo ,tarczą należało doszlifować jej wymiar był nie 38 lecz 39,wskazówki niestety nie pasowały rozwierciłem otwory w które wlutowałem same oczka od oryginalnych wskazówek inaczej się nie dało za duża różnica w średnicy.Najważniejsze że mi się podoba a jak wam?     

post-40484-0-54520800-1492544010_thumb.jpg

post-40484-0-00212500-1492544025_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tyłu jest świetnie, z przodu już mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Fajnie wyszło Graver! Ciekawy militarny styl. Proszę pokaż jak ta tarcza świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło Graver! Ciekawy militarny styl. Proszę pokaż jak ta tarcza świeci.

Słabo wyszło,generalnie świeci słabiej ale wszystko świeci się wyraźnie-ostro,tak taka militarna wyszła.Do sanik czemu Ci się nie podoba ? Tarcza jest ładna wszystkie indeksy równiutkie może drgnąłem ręką,z tego co się dowiedziałem to koperty, tarcze, wskazówki podobno robią ukraińcy

post-40484-0-14124600-1492547121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie złożone, czego gratuluję. Po prostu tarcza mniej mi się podoba. Chyba wolałby standardową marinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.