Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Niedoceniane marki

marki zapomniane, marki które utraciły prestiż, marki mało znane

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 _arkus

_arkus
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 październik 2010 - 21:02

Jakie znacie marki zegarkowe z tradycjami, kiedyś cenione obecnie zapomniane, mało znane lub ogólnie rzadko spotykane w Polsce? Czy znacie takie marki ?

Dla przykładu o jakie zjawisko mi chodzi podam coś z branzy samochodeowej: Marka Skoda uwazana za gorszego VW dla kapeluszników a naprawdę trzecia w Europie marka samochodów, która zaczeła produkować samochodzu niemal w tym samym czasie co Mercedes i miała dużo sukcesów sportowych. Albo Tatra obecnie mało znany samochód cięzarowy, a to druga po Mercedesie marka samochodów produkowanych w Europie.

Chodzi mi o takie samo zjawisko w markach zegarków. Taki zegarek który na twarzy większości wywoła uśmiech politowania, a na twarzy posiadacza uśmiech politowania nad usmiechem politowania tej większości.

Mnie do głowy przychodzi Junghans ? marka niemiecka.
Swego czasu produkcje dla nich robiła Mera-Poltik, obecnie to firma pod nazwą Eurochron. Co o nim sądzicie?

Czytałem też o niegdyś popularnej marce Rado, ale nie znam szczegółów?
  • 0

#2 Tomasz Bożys

Tomasz Bożys
  • Użytkownik
  • 460 postów
  • Gadu-Gadu: 11495721

Napisano 22 październik 2010 - 22:50

Skojarzenia naprędce: Paul Buhre, Favre-Leuba, L. Leroy, Badollet. Jest tego znacznie, znacznie więcej.
A przykład niewykorzystanego wspaniałego dziedzictwa (chronometry morskie, wielkie komplikacje) to powszechnie znany Longines. To nie to, co kiedyś

Użytkownik Tomasz Bożys edytował ten post 22 październik 2010 - 23:27

• 0

#3 mylof

mylof
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 24 październik 2010 - 12:42

Ja mam wrażenie, że zapomnianą marką (przynajmniej w Polsce) jest Universal Geneve. Firma z tradycjami i osiągnięciami, z których wspomnieć zwłaszcza należy Microtor.
  • 0

#4 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3104 postów

Napisano 24 październik 2010 - 12:50

Gdzies w dziale Vintage jest cokolwiek podobny watek - tam chodzilo o najbardziej przewartosciowane marki "vintage", ale i o najbardziej niedocenianych co nieco zostalo dopisane.

To powtorze: jak dla mnie dwie najbardziej przewartosciowane firmy jesli chodzi o "vintage" - to U. Nardin i Vulcain, po pietach drepcze im Breitling. No i Breguet - historia osobna. Geniusz pojedynczego czlowieka, potem szara, niczym nie wyrozniajaca sie proza zycia przez 150 lat, i ostatni rozkwit - spowodowany czystym "widzimisie" innego geniusza.

Niedoceniane firmy "vintage" - tu mozna wymieniac bardzo dlugo. Tak pierwsze skojarzenie - Pierce, oczywiscie Universal, Nivada-Croton, Movado, Rotary, Zodiac, wlasciwie wszystkie marki amerykanskie (Hamilton, Illinois, Elgin, Hambden), spora czesc radzieckiej produkcji (Poljot de Luxe, chronografy). No za niedlugo, jak Kolega slusznie zauwazyl dojdzie Longines - jak dalej sie bedzie staczal, to zla opinia siegnie i do starych zegarkow.

Użytkownik zbyszke edytował ten post 24 październik 2010 - 15:40

• 0

#5 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2010 - 13:12

Zapomnianą firmą jest też Charles Oudin choć dzisiejsze ich "wyczyny" nijak się mają do dokonań historycznych.
  • 0

#6 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 24 październik 2010 - 13:19

Czemu temat jest w dziale "Wirtualne marki - czarna lista"?
  • 0

#7 LeM51

LeM51
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 20:15

Niedocenianą marką jest Titan, India.

Titan.jpg Titan ceramic.jpg Titan Edge.jpg

• 0

#8 wpalnik

wpalnik
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 09:07

Titan - fajnie się prezentują. W moim stylu. Pytanie jak jest z ich jakością?

• 0

#9 LeM51

LeM51
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 15 grudzień 2018 - 16:56

Titan - fajnie się prezentują. W moim stylu. Pytanie jak jest z ich jakością?

Nie ma o nich złych opinii. Mają 2-letnią gwarancję.

http://czwarty-wymia...?t=1560&start=0

• 0

#10 Slaweknh

Slaweknh
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano wczoraj, 21:46

Zdecydowanie Favre- Leuba i ich mechaniczny zegarek/ wysokościomierz.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych