Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Diverek pod choinke

Rekomendowane odpowiedzi

No jest faktycznie. Ale jednak wolałbym kupic nie używany (nowke) a tutaj cena już wzrasta.

 

Moim zdaniem nie warto. Panerai to tool watch i kilka rysek tylko mu przydaje charakteru. Ponadto kupując w dobrej cenie nie stracisz na odsprzedaży albo zamianie z dopłatą na np deep sea. Popularny werk jest w tym wypadku zaletą, bo jego ew. naprawa jest mało kosztowna. Tool watch z drogim in-house moim zdaniem to nieporozumienie, w końcu to werk narażony na uszkodzenia i musi być prosty. Dlatego tak sprawdza się np werk Rolexa, czy Unitas lub inne "woły robocze". Koperta jest szczotkowana i bardzo łatwo doprowadzić ją do porządku, no i to pancerny zegarek. Miałem Panerai-e nowe i z drugiej ręki i nie było różnicy a zegarek lepiej trzyma wartośc niż ew zakup np Eberharda lub Orisa, czy Eterny - w razie czego cena strasznie idzie w dół. Ja bym nawet nie brał nowego submersible pod uwagę - od razy bym szukał z drugiej ręki. W budżecie masz naprawdę kawał zegarka dobrej firmy. Potem tylko pozostaje zabawa z paskami.

Nie kupuj niczego w zamian, tylko dąż do zegarka docelowego - w ten sposób po drodze wydasz znacznie mniej kasy, z mojej praktyki tak wynika.

Albo połóż sobie pod choinkę kopertę z kasą i dozbieraj po świętach a puki co kup sobie fajne paski do dotychczasowych zegarków - zobaczysz jak potrafią na nowo cieszyć. Zbyt dużo zegarków w kolekcji powoduje, że leżą one w szufladzie a my siedzimy przed kompem i gonimy kolejnego zajączka.

Może sprzedaj kilka zegarków z kolekcji i wskocz na wyższą półkę?


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w przypadku twojej kolekcji cukiereczków raczej trudno mówić o nudzie :blink:

Daj spokoj przy nie których kolegach z naszego forum jak i watchuseek jestem wciąż szarutka myszka :( ale to sie wkrótce zmieni - mam czas żeby nadrobić zaległości :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek, ta koperta juz gdzies byla?

Podobna do Stowy Prodiver, ale to nie to.

Trochę fakt, ale to nie Stowa. Ja nie kojarzę tej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz dałes mi do myślenia... :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale rozumiem, że będziesz wyprzedawał ... :) Wcześniej PW poproszę z cenami :blink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może na koniec taki UTS

 

post-5518-0-11244500-1331633135.jpg

 

Jak widac zabawa z paskami będzie możliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UTSy mi się coraz bardziej podobają. Można coś więcej na temat tych zegarków ?

 

Łukasz ten co go wkleiłes ma świetny bezel i koperte ale jakos tarcza indeksy i wskazówki do całego zestawu jakos mi nie pasują :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz dałes mi do myślenia... :blink:

 

Jako Szef Kuchni dobrze wiesz, że przystawki nie załatwią sprawy. Czas na główne danie :(

 

A tak na poważnie, przerzuciłem dziesiątki zegarków przez swoją kolekcję i po latach zazdroszczę kolegom, którzy co rok - dwa lata konsekwentnie kupują jakiś fajny zegarek, bo widzę, że mają więcej frajdy z małej, ale używanej kolekcji niż z ciągłych zmian zegarków. Co więcej - bardziej się nimi cieszą. Myślę, że co jakiś czas warto przewartościować kolekcję i wskoczyć na wyższą półkę to daje nie mniej frajdy. Inna sprawa gdy ktoś konsekwentnie buduje kolekcję - np danej marki etc. Sorry, ze przybieram taki mentorki ton, ale uważam, że doszedłeś do rozdroża czy często kupować coś, aby zagłuszyć głód czy mieć coś sensownego. Każdy przez to przechodzi (ja niestety bardzo boleśnie) ale teraz uważam, że kupowanie co jakiś czas zegarka za 1,2,3 tys EURO, bo wymarzony zegarek kosztuje np 5,10 tys i jest po za budżetem jest trochę bez sensu, bo w efekcie i tak wydamy więcej a mamy mniej - tylko pomnożone przez "x" - a nadgarstek tylko jeden :) W efekcie sporo zegarków, które nam się przecież kiedyś podobały, zalega w przysłowiowej szufladzie - zamiast cieszyć nas na nadgarstku - a my siedzimy w internecie i szukamy nowego celu.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa kolego Klaudiuszu. Raz a dobrze :)

 

Carlito a ja Ci jeszcze dołoże, ten musi Ci się spodobac :blink::(

 

lsd_full.pnglsd_8.jpg

 

Cena 4 250,00 dolców przy projektowaniu brał udział Philippe Cousteau syn tego Cousteau :D

 

Strona tego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz jeszcze nie cifu narazie wciąż "tylko" zastępca - czyli pozycja niżej :) ale i tak jestem nad irlandczykami :blink: a na awans wciąż pracuje - może w przyszłym roku aczkolwiek tu gdzie pracuje bardzo ciężko o taką pozycje.

 

A wracając do zegarków to widzisz u mnie to jest jakies francowate chorubsko cieżko mi jest poczekac 2-3 miesiące żeby sobie kupic coś lepsiejszego bo już mi sie chce kolejny zegarek nie wiem może musze dorosnąc czyt. zmądrzeć :( Te zegarki mnie kiedys wykoncza ! a tak na serio to masz Klaudiusz racje. Widzisz marzy mi sie Deepsea lub ktorys z pamów i gdybym faktycznie poczekal te 2-3 miesiace to mogłbym sobie kupić ale to naprawde nie jest dla mnie takie proste. Ciezko to wyjasnic :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś zrobił redukcję kilku cukiereczków tych na których Ci najmniej zależy ( te o których teraz pomyślałeś a na pewno pomyślałeś ) i kasę z ich sprzedaży dołożył do zaoszczędzonych to by Ci nie "styknęło" na Pama czy Rolka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałbym cos do sprzedania. Musze sie poważnie zastanowić - a cuce wszystkie są stan igła :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz jeszcze nie cifu narazie wciąż "tylko" zastępca - czyli pozycja niżej :) ale i tak jestem nad irlandczykami :blink: a na awans wciąż pracuje - może w przyszłym roku aczkolwiek tu gdzie pracuje bardzo ciężko o taką pozycje.

 

A wracając do zegarków to widzisz u mnie to jest jakies francowate chorubsko cieżko mi jest poczekac 2-3 miesiące żeby sobie kupic coś lepsiejszego bo już mi sie chce kolejny zegarek nie wiem może musze dorosnąc czyt. zmądrzeć :( Te zegarki mnie kiedys wykoncza ! a tak na serio to masz Klaudiusz racje. Widzisz marzy mi sie Deepsea lub ktorys z pamów i gdybym faktycznie poczekal te 2-3 miesiace to mogłbym sobie kupić ale to naprawde nie jest dla mnie takie proste. Ciezko to wyjasnic :D

 

Spoko, rozumiem, tez tak miałem i chyba jeszcze nie do końca mi przeszło :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jestem nienormalny czy jeszcze nie jest zemną tak zle ? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałbym cos do sprzedania. Musze sie poważnie zastanowić - a cuce wszystkie są stan igła :)

 

A gdybyś miał właśnie teraz czysto hipotetecznie podjąć decyzję, które z cukiereczków są na sprzedaż, określić ich przybliżoną wartość, dodać to do odłożonych "Jurków" i już w najbliższym czasie móc cieszyć się upragnionym widokiem Pama/Rolka to które by to były ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie jestem wstanie tego napisać bo wszystkie moje zegarki traktuje wyjątkowo i ciężko mi się będzie z jakimś rozstać. Narazie zostawmy ten temat - musze sie z tym przespac :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ten Kobold mi sie wogole nie podoba - jest zwyczajnie nudny. Co to wogóle za firma? :)

Za to UTSy mi sie podobają coraz bardziej... Niech ktoś napisze coś na temat tych łoczów. Miał ktoś doczynienia z tymi zegarkami na żywo ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już pasuje :)

 

Dawaj tą ankietę, zobaczymy, co Ci wybierzemy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra konczymy ten temat faworytów już mam. Jutro zrobie ankiete :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie pomyślałem o:

 

Breitling Super Avenger Blacksteel

 

black1.jpg

 

superave1.jpg

 

 

Na żywo wygląda świetnie.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat został wyczerpany takze zapraszam teraz do głosowania w ankiecie :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/50289-wybieramy-diverka/page__pid__553091#entry553091


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glint wielkie dzieki ale... Hamilton to narazie nie ta półka a jak już to wolałbym ze srebrną tarczą (z kolegą marcomartinem już kiedyś kiedy byłem nim zainteresowany go szukaliśmy - cieżko dostępny)

Damasko ładniutki ale z tego co pamietam ma 40mm zgadza sie? czyli mały a więc odpada.

Blancpain to już inna bajka :) ale również narazie poza budzetem.

Odgrzewam starego kotleta... Ale proszę, powiedz dlaczego Hamilton to nie ta półka? Co myślisz o tym Hamiltonie? Zastanawiam się nad jego zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć lookmar,

 

Pisząc nie ta półka miałem na myśli że szukam czegoś bardziej "prestiżowego"

Oczywiście Hamiltony to bardzo dobre zegarki, solidnie wykonane o bardzo dobrej relacji cena = jakość.

 

Co do tego akurat konkretnego modelu to z tego co wiem nie jest już produkowany, jest to spory zegarek na solidną łape, nie widziałem go na żywo ale na fotkach prezentuje sie całkiem fajnie, mnie interesowała jasna wersja tego zegarka - ciężko dostępna. Na + zapisać mu można szerokość w uszach (24mm) co daje fajną zabawe z paskami :)

 

Pozdrawiam

Michał


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.