Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość lewin

TISSOT T-Touch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lewin

Witam,

 

Przymierzam sie do zakupu zegarka. Z samego poczatku moj wybor padl na zegarki firmy Tissot. Pozniej obiektem mojego porzadania staly sie modele z serii T-Touch. W chwili obecnej jestem juz w 80% przekonany do zakupu modelu T33.7.798.51.

 

Zanim jednak dokonam zakupu chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o nim, rozwiazaniu technicznym i wszelkich innych informacjach ktore pomoga mi w podjeciu 100% decyzji o zakupie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Cześc!

W sprawie tego Tissota: na pewno odradzam tytanową kopertę - nieładnie się starzeje, a niewiele więcej z faktu jej posiadania wynika :twisted:

 

Generalnie za te pieniądze wybór jest bardzo szeroki - poczytaj forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lewin

Dzieki za szybka odpowiedz!

 

Tissota moge kupic nowego za 1500zl w tym przedziale cenowym podoba mi sie tylko Certina DS Podium :)

 

Tissot ma wszystkie funkcje o jakie mi chodzi w zegarku..

Moglbys cos szerzej naspisac o starzeniu sie tytanowej koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To o starzeniu się tytanu to paranoja - mam starego tytanowego casio i wygląda bardzo dobrze. Jeśli lubisz różne "bajery" to ten Tissot jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak to się rzadko używa bo po co Ci kompas, termometr czy wysokościomierz w mieście?

 

P.S

Mój kolega takiego miał ale po 3 miesiącach zmienił na Maurice Lacroix Pontos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam T-toucha - jest w porzadku dobrze chodzi, funkcje dzałają, obsługa dotykowa jest wygodna. Prawdą jest że z większości funkcji się nie korzysta. Termometr będzie podawał prawidłową temperature tylko jak zegarek nie jest na ręku przez co najmnie 20 min, kompas nie jest zbyt dokładny podbnie jak wysokościomierz - te funkcje należy traktować jak GADŻETY. Ogólnie zegarek bardzo ok przy czym jeśli powżnie się myśli o korzystaniu z takich funkcji to raczej szukałbym jakiegoś G-shocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam T-Touch'a i BARDZO go lubię. Cenię sobie w nim ta "ukrytą" funkcjonalność, bo bynajmniej nie wygląda jak stacja meteo z kompasem itp. A czy się to przydaje? Ależ oczywiście, że tak! Trudno wg mnie o równie fajne rozwiązanie na lato dla osób, które łażą po górach tudzież żeglują / wędkują, a zabawki z "monitorkami" zamiast porządnego czasomierza (czytaj: suunto itp) po prostu im się nie podobają. Stacja pogody działa bardzo fajnie, raz ustrzegło mnie to przed burzą i zdązyliżmy znaleźć za wczasu fajne miejsce dla jachtu przy brzegu, zamiast jak to się często dzieje "sp***rzać w krzaki" jak już zaczyna się robić niebezpiecznie. Kompas działa ok i spokojnie wystarcza do prostej zabawy z mapą (orientacja wg stron świata, gdrubne sprawdzanie azymutu podczas marszu czy płynięcia itp. Chrono... a to akurat przydaje się najmniej. Budzik codziennie, bo budzi mnie a nie dzieciaka w drugim pokoju :) Wysokościomierz w górach, czemu nie? Termometr najczęściej wykorzystywałem do sprawdzania temp. wody w jeziorze (jak ktoś spininguje, to taka informacja potrafi podpowiedzieć czy łoić blachą wodę czy łoić piwsko w cieniu drzew :) ) No i pływać w nim się da, gdyż Tissotowe 30m oznacza faktycznie, że jest wodoszczelny. Pływałem, więc wiem co mówię. A dzięki tytanowi i dobrze wpiętej na sztywno kauczukowej bransolecie/pasku nie odczuwa się go na ręku. Wskaźniki świecą w nocy na tyle, że w jachcie w środku nocy spokojnie godzinkę odczytam. Generalnie wg mnie BARDZO udany model, który mimo technologicznych "bajerów" wygląda nadal jak zegarek wyglądać powinien. No i szwajcar :)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie zakładam więc że PiterM ma wersję wodoszczelną. Z pewnością wtedy zegarek zyskuje na funkcjonalności. Mój nie jest i w związku z tym nie zabieram go np nad wode gdzi rzeczywiście można by ze wszystkich funkcji korzystać. Jesli T-touch to tylko wodoszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności... część producentów podaje tzw. "klasę wodoszczelności" a potem objaśnia ją w instrukcji, że 30m to pod prysznic a 50m to na basen itp. Czyli "dobry bajer to podstawa" innymi słowy. Ale poważni producenci, tak jak Tissot, piszą na temat wodoszczelności jasno i wyraźnie. W przypadku mojego modelu wygląda to tak:

 

post-125-0-26704100-1330501243.jpg

 

edit: mogę potwierdzić, bo sam też sprawdzałem :)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.