Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego na tylnej ściance umieszczono symbol heksagramu?

Bardzo mnie to interesuje.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są oznaczenia firmy Adolfa Sterna z Wiednia (co nie dziwne przy Beckerach zmontowanych w CK), jednego z większych sprzedawców w tych czasach. Podobne zobaczyć można na skrzyniach HAU i innych niemieckich producentów.

 

PS. Zegary ładne...ale wskazówki to nie model Beckera. Podobnych używał Lenzkirch, ale jakieś 20 - 30 lat przed wyprodukowaniem tych Beckerów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowki mam takie same w GB z ok 1880. Nie sadzilem ze moga byc nie orginalne.

 

Swietna renowacja. Ladna korona - widze tam cos co imituje mase perlowa, zrobiles z muszli? To swietny pomysl - Twoj czy inspiracja z epoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowki mam takie same w GB z ok 1880. Nie sadzilem ze moga byc nie orginalne.

 

Z Lenzkirchem nie ręczę (za nic nie warto dawać głowę), ale...przykładowe 2 egzemplarze około 100 tysięcy (bez trudu można ich znaleźć jeszcze trochę):

9315bedd54c61b59.jpg

f5eb85af68877f76.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie recze - ale mamy remis. Moze ktos jeszcze majakies spostrzezenia co do wskazowek.

Josza - a co z ta ozdoba z masy perlowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam podobnego Junghansa tylko w bardzo prostej klasycznej skrzyni z przełomu XIX/XX w. Po tej Waszej dyskusji odnosnie wskazówek sprawdziłem i są prawie identyczne jak w w/w Beckerach. Może ktoś je produkował juz wtedy na skalę przemysłową dla różnych odbiorców? Nie wiem. Troche zgaduję

Ulan ja bym obstawiał że to nie masa perłowa ale rzeźbienie w drewnie które po zapoliturowaniu daje taki ciekowy efekt pod odpowiednim kątem patrzenia. Ale mogę sie mylić.

Korona owszem ładna ale moim skromnym zdaniem nie do końca pasuje do tego zegara (Josza sorry ;) ). Aż się prosi korona jak w tym Beckerze poniżej . Z tego co się zdążyłem napatrzyć na zdjęcia różnych skrzyń to listwy łukowe na koronach często są kontynuacją tej poziomej na górze skrzyni. Z drugiej strony jeśli taka korona podoba się właścicielowi to wszystko jest w porządku.

Powiedzmy że to moja słabość przy renowacji. Staram się w miarę możliwości metodą porównawczą odgadywać tego rodzaju elementy. ale przyznaję że jest to bardzo trudne.

 

 

 

d48801befe252243med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to nie masa PRGreg ma racie to rzezbienie,co do korony tez sie zgadzam osoba ktora ja robila dostala wolna reke i tak wyszlo

 

pewnie kiedys to zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na takiego oto Świebodzickiego Beckera:

cc65dfc0230292d0.jpg

 

Poniżej ciekawa przeróbka mocowania młoteczka i gongu:

487bb38ed8849f9bmed.jpg

72b358bc6e80a1b4med.jpg

071c02ccb5bb8c01med.jpg

 

Jak widać z powyższych zdjęć sanek jakis zegarmistrz przerobił mocowanie młoteczka który powinien być na płycie podobnie zresztą jak gong. Miałem podobny przypadek z moim Beckerem w którym ktoś próbował instalować gong prętowy. Tam musiałem dokupić mosiężną podstawę i gong oraz zamontować go na płycie mechanizmu

Zainteresował mnie ten zegar m.in ze względu na skrzynię która ma bardzo ładną formę nawiązującą do biedermeiera. Na górkę mam już nawet pomysł.

Oczywiście sprzedający zapewnia że jest to oryginalne rozwiązanie mechanizmu ale po otworach w sankach widać że tak nie jest. Myślę że można tą przeróbkę zostawić jako ciekawostkę sztuki zegarmistrzowskiej :( . Sanki nie mogą być oryginalne jeśli gong był na płycie. Zresztą chyba GB nie robił sanek z oznaczeniem patentowym "Patend"

Wskazówki też jakieś takie późniejsze niestety.

Ciekawy jestem waszej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj, będzie wojna. Kolega Ulan tez sobie na niego zęby ostrzy. Czy gong jest dorabiany - czy to jakiś prototyp ? Opisany jest PATENT, po niemiecku. Tamtejszy UP działał od roku 1877, zegar jest z około 1880. Nie jestem do końca przekonany, ale takiej opcji wykluczyć nie można.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej oryginalny patent przyznany samemu mistrzowi Gustawowi.

Wydany 28 marca 1881r - więc jest to jeden z pierwszych mechanizmów z tym rozwiązaniem technicznym.

Widziałem już taki rodzaj bicia w innych zegarach więc nie jest to tylko prototyp ale nisko seryjne rozwiązanie systemu bicia.

 

:(

Pozdrawiam

Adam Mroziuk


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu się czegoś nowego dowiedziałem. :( Wygląda na to że w pośpiechu nie zamontowali śruby powyżej mocowania gongu bo otwór w sankach jest chyba wykonany w tym właśnie celu. Głównie z tego powodu coś mi się nie zgadzało. Przyznam iż moja ocena wynikała wprost z dośc powszechnej tendencji przerabiania w XXw. starych XIXw.gongów spiralnych. Byłem prawie pewny że to jedna z takich właśnie prób zrealizowana przez jakiegoś zegarmistrza. A tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZESC- ten jest ze Swiebodzic

Edytowane przez Josza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam dzisiaj pytanie powiedzmy marketingowe. Na ile szanowni koledzy wyceniają tego Beckera z mojej kolekcji, którego załaczyłem na pierwszej stronie ninijszego tematuponizszy zegar.

Na wszelki wypadek zamieszczam fotkę raz jeszcze:

4e969f88e53b94aemed.jpg

 

i mechanizm:

 

4418f85fa6b8bd5amed.jpg

 

Oczywiście teraz mechanizm ma juz podstawę i gong jak należy. Numer 74xxx co odpowieda dla zegarów z Braunau 1892r.

Mam oczywiście własne przemyślenia w tej sprawie ale chciałbym sie "sprawdzić" i zapoznać z Waszą opinią.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha! Zegar w 99% oryginalny. I wiem co piszę ;) . Ten 1% to podstawka pod wazę na górze korony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest swietny, piekna forma - cieszy oko.

Trudno powiedziec, zawsze jest rozpietosc miedzy nawet takimi samymi "modelami" - pewnie wynika to z przypadku lub sezonowosci na serwisach aukcyjnych.

Tak wymijajaco - na pewno powyzej 2tPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie wziął , bo "z daleka widać" że skrzynia nowa <_<:PB)

 

 

 

 

 

PS. Super robota !


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary stare a kobiety mlode <_<

Greg - swietnie zrobiony zegar.

 

To taki chodziczek 1880 ode mnie:

 

90352888.jpg

By ulan65 at 2010-11-26

post-27585-0-82628900-1331638589.jpg

By ulan65 at 2010-11-26

post-27585-0-72567900-1331638591.jpg

By ulan65 at 2010-11-26

post-27585-0-26228400-1331638593.jpg

By ulan65 at 2010-11-26

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A haczyk do czego - do awaryjnego podwieszenia linki jak sprężyna pęknie ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie mechanizmu wyglada podobnie do tegoz samego w lince.

Moze pomylono sie w montarzu?

 

Nie zwrocielm uwagi wczesniej.<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant to ma oko! Faktycznie wygląda na pomyłkę w czasie montażu. Ulan takie błędy są wielce wartościowe z kolekcjonerskiego punktu widzenia. To trochę jak błędy w druku na znaczkach pocztowych :D. Masz szczęście do nietypowych rozwiązań w Beckerach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.