Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość calcium300mg

kupno zegarka - rabaty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość calcium300mg

Witam!

 

Czy macie doświadczenia z tym, jakie rabaty można uzyskać w sklepie przy zakupie droższego zegarka? Tak na dzień dobry przy wyrażonej chęci zakupu F.Constanta (ok. 3 tys zł) zaproponowano mi 6% i zastanawiam się na jakich marżach pracują sprzedawcy i ile można wytargować:) A może warto pojechać na zakupy do Genewy?

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dość drażliwy, bo zależy od punktu widzenia (czytaj siedzenia).

U nas w sklepie nie dostał byś nawet 6-ciu procent rabatu na F.Constanta (bo my go nie sprzedajemy he! he! he!).

Sama marża też nie jest taka istotna - niezależnie od jej wysokości już niedługo zaczną się zmiany właścicieli/likwidacje/upadłości niktórych sklepów bo branża w Polsce nie czuje się najlepiej a do tego powstające cały czas centra handlowe "atomizują" sprzedaż.

Tak więc, o ile nie ma wyprzedaży, to o znaczące rabaty trudno.

Władek

P.S.

Do Genewy oczywiście warto jechać - bo to ładne miasto. O cenach się nie wypowiadam (cenach zegarków oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

w Szwajcarii zegarki są najdroższe :-) Odradzam zakupy zegarków tym kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calcium300mg

Dla mnie jako klienta cena będzie zawsze za wysoka :) I zawsze gdy uda mi się wynegocjować niższą cenę lepiej się czuje, więc trudno żebym tego nie robił - czy ktoś mógłby mi podesłać cennik hurtowy?:)

 

Branża pewnie nie ma się najlepiej także dlatego, że ludzie sprzedający zegarki po parę-naście tysięcy nie bardzo się znają albo na zegarkach, albo na sprzedawaniu, lub co gorsza na obu tych rzeczach na raz:)

 

Jeżeli nie do Szwajcarii to dokąd na zakupy? A tak apropos, warto zastanawiać się nad tą marką, czy zbierać dalej na coś lepszego?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Gdy byłem w Szwajcarii koniecznie chciałem sobie kupić jakiś czasomierz (w końcu to SZWAJCARIA i i milo gdy o wycieczce do niej przypomina jeden z flagowych produktow). Biegajac po Genewie zorientowalem sie ze ceny byly nieznacznie nizsze niz u nas, jednak wrodzona natura zmusila mnie do targowania sie (bylo to o tyle trudne, ze ewidentnie pani u ktorej zegarek kupowalem wczesniej nie spotkala sie z takimi praktykami i oferowala mi jedynie rozwaizanie w postaci TAX FREE). Widac mam talent bo kobiecina po dosc dlugim okresie licytowania sie ze mna ostatecznie obnizyla cene o wiecej niz chcialem :). Ostatecznie wliczajac ówczesny kurs franka i cene w Polsce bez rabatu zegarek wyszedl okolo 22% taniej niz w naszych sklepach. Zapewne mozna nabyc zegarek taniej (wspomne tu o przytaczanym juz sklepie http://www.skw.net/), jednak ja jestem zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

calcium300mg- co do rabatów, pewnie zależy to w dużym stopniu od ceny zegarka, ja na swój (tylko muszę przyznać, że troszkę droższy był od tego FC) dostałem rabat w wyskości 11%- płacąc oczywiście gotówką. Ale wcześniej kupowałem zegarek porównywalny ceną do Twojego FC i rabat również był porównywalny- około 5%.

Jednak, jeśli Ci się nie śpieszy lub jeśli zwyczajnie nie "zakochałeś" się w tym zegarku, poczekaj i kup coś innego- to moje skromne zdanie :wink:

 

A gdzie na zakupy :?: Jeśli jesteś podróżnikiem możesz połączyć jedno z drugim, tylko szczerze mówiąc opłaca się to przy dość już niestety drogich zegarkach, np. w zeszłym roku miałem okazję być w Hong-Kongu, cena mojego wymarzonego Vacherona w polsce to około 38tys zł, tam był do wzięcia za "jedyne" -w przeliczeniu- 26tys zł, musisz przyznać, że to znacząca różnica. W tamtych stronach również w Singapurze ceny zegarków są trochę niższe, ale o tym miejscu konkretów niestety powiedzieć nie mogę :wink:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem zegarek (ML) z ceną wyjściową 3600 zł. Sprzedawca w Poznaniu "zjechał" do 3150 zł. Generalnie lubię targować się, ... znaczy negocjować... zawsze i wszędzie.

 

ML 8)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calcium300mg

no, my tu gadu gadu o kilkuprocentowych rabatach, a w ostatni weekend kupiłem fajnego Roamera na prezent o 40% taniej. Fajne te wyprzedaże w marketach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: sprawdź czy miał wskazówki:))

 

Ale poważnie mówiąc - wyrazy szacunku dla takiego osiągu.

ML


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calcium300mg

Nie ma czego gratulować, to nie skutek negocjacji lecz wyprzedaży w /reklama/ Zibi /po reklamie/. No ale jak teraz mam się zdecydować na jakiś fajny /i drogi/ zegarek, jeżeli mam tą świadomość, że takie marże wchodzą tam w grę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek

Nieustająco zachęcam www.chrono24.com i uhrenhaeffner.de znajdziesz coś dla siebie, za dobre pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Około 2 lata temu kupowalem EDOX -a w Aparcie w Poznaniu . Dostałem 17 % rabatu ( chciałem 20 % ) Zegarek wystawiony był za ok. 2000 PLN .Może była to wyprzedaż . Ale kilka dni temu chciałem kupić zegarek w Elblągu i zaczęto mi opowiadać że muszę mieć kartę Apartu a na nia i tak dostane tylko 5 % rabatu. Ale zawsze dobrze wiedzieć gdzie można wywalczyć duży rabat .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maximm

Moi drodzy. Poruszacie tu wiele spraw, które mają wpływ na rabat. Jednak najważniejsze jest poważe podejście do tematu. Nie liczcie na to, że na zegarek za 500 zł dostaniecie nagle 20% rabatu. Poza tym w większości znanych mi sieci sprzedawcy mają możliwośc udzielania rabatów w pewnych przedziałach. Poza tym większość sprzedawców pracuje w systemie prowizyjnym i dlatego aby uzyskać konkretny bonus często należy przekonać sprzedawcę, że: wiecie jaka jest wartość danego zegarka, znacie samą markę a co za tym idzie jesteście klientem, który może wrócić po kolejną sztukę. Możecie mi wierzyć... wiem coś o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin 33

Z mojego własnego doświadczenia wynika że na FC możesz wynegocjować ok. 10 %. Pewnie znajdziesz salony w których z łaską dadzą Ci 5%, ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz (10-12%) na tą konkretną markę. Zgadzam sie z Maximmem że wymaga to jednak odpowiedniej "rozmowy" ze sprzedawcą.

 

powodzenia

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.