Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GP

LANCO - co powiecie o tej marce?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można tą markę postawić na równi z Atlantikiem, delbaną i doxą?

 

 

ostatnio na alegro widziałem zwykłego mechaniora za 2500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie, moim zdaniem (każdy ma jakieś swoje kryteria). Nie w okresie, w którym Lagendorf/Lanco montował w zegarkach własne mechanizmy. Zegarki z tego okresu stawiałbym jednak nieco wyżej od Atlantica, Delbany, Adriaticy montujących werki ETA, AS, Felsa...

Po przejęciu przez Omegę/Tissot +/- pojawiły się popularne werki - w tym przypadku można więc zegarki omawianych firm porównywać spokojnie. Z jedną uwagą na niekorzyść Lanco - znacznie spadła jakość powłoki galwanicznej. Chrom z kopert odłaził łatwo i szybko, dlatego, jeżeli koperty nie były stalowe to teraz trudno znaleźć Lanco z np. końcowego okresu produkcji z kopertą w stanie bardzo dobrym - jeżeli zegarek był użytkowany regularnie.

Osobiście lubię ta firmę, mam nawet kilka zegareczków ich produkcji. Podoba mi się design Lanco z lat 1960-70.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zegarki tego typu co ja wstawiłem z własnym werkiem cenisz wyżej, jaki to okres produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

 

w takim wypadku wypada biedakowi jednak dorobić ten sekundnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czasie pochwale sie swoimi Lanco cos mnie w nich urzekło i zacząłem kolekcjonowac,zbierałem radzieckie twory ale okazuje sie ze ciągle cos jest pokombinowane jak nie wskazówki to tarcze itd.a tu za podobną kaske pełne oryginały

post-46659-0-19102200-1429733354_thumb.jpg

post-46659-0-19941000-1429733383_thumb.jpg

post-46659-0-60865000-1429733494_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanco

post-57210-0-87622500-1429734311_thumb.jpg

post-57210-0-81301000-1429734314_thumb.jpg

post-57210-0-14542000-1429734317_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszę wątek - znalazłem dzis na targu staroci Lancyl w bardzo dobrym stanie, po lekkim targowaniu kupiłem za naprawdę niewielkie pieniądze.

Co ważne, zegarek nie jest pozłacany, chromowany etc. Działa, mechanizm manualny. Moim zdaniem elegancki maluch :)

 

http://imgur.com/a/NKcgR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszę wątek - znalazłem dzis na targu staroci Lancyl w bardzo dobrym stanie, po lekkim targowaniu kupiłem za naprawdę niewielkie pieniądze.

Co ważne, zegarek nie jest pozłacany, chromowany etc. Działa, mechanizm manualny. Moim zdaniem elegancki maluch :)

 

http://imgur.com/a/NKcgR

To chyba inna marka niż Lanco z tematu

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie: i Lanco i Lancyl to marki wlasnie Langendorf Watch Company, która sprzedawała swoje zegarki pod różnymi nazwami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek Lanco jednak nie wiem jaki to model i z jakiego okresu pochodzi. Może ktoś ma podobny?
Wskazówki nie są oryginalne, dostałem go bez szkiełka i wskazówek, stąd takie zarysowania na tarczy zegarka. 
Od noszenia i używania częściowo wytarte jest pozłacanie na kopercie, ale mimo to wygląda fajnie :)

 

 

 

post-102175-0-03292000-1514543124_thumb.jpg

post-102175-0-99871200-1514543141_thumb.jpg

post-102175-0-06349200-1514543169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na tarczy: Lanco Circuit. Wygląda na lata 60./70., tak po stylu. Fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki egzemplarz z lat 70-tych:

 

post-101332-0-55239700-1514563147_thumb.jpg

 

Pierwszy "poważny"zegarek po pierwszokomunijnym Wostoku, kupiony osobiście.

Najbardziej go lubię, choć parę innych przez moje ręce w międzyczasie się przewinęło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze automatyczny diver Lanco Barracuda, ostatnio widziałem na ebay za dość absurdalną cenę 1,5 kiloUSD. Zwracam uwagę na tę markę, bo w latach 70. mój ojciec nosił lanco z niebieską tarczą (w kształcie telewizora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.