Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecupt

Szukam części i sprzedam różne do rusków

Rekomendowane odpowiedzi

o, to, to! właśnie takie mam wskazówki godzinową i minutową, z takim ogonkiem, dlatego i sekundnik pasował mi bez strzałki. Właśnie takiego szukam. Mój jest z wypustu 4-58.

BTW: panowie, wróciłem od zegarmistrza mocno zbulwersowany, potrzebuję weryfikacji wiedzy dot. naprawy 2809 przez kogoś z praktyką i znajomością badania na wibrografie (on miał vibrograf B 200)

A co cie tak zbulwersowało? Opowiadaj :)  (najlepiej w temacie "dyskusje o wszystkim")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój majster miał ostatnio dostawę takich. Może jutro u niego będę to zapytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Ałmaz. Balans ok. Nawet ruszył na chwilę ale na pewno wymaga gruntownego czyszczenia. 30 zl+8 zł PP6c50d5c7ebec1a1ab57652976569ce15.jpg6db82c9d3f7e2012972978376a54b940.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprężynę wodzika, półbeczkę i beczkę do Mołni 15 kamieni.

Potrzebuję też dystanse nakładane na wałek w kopertach, takie jak na zdjęciu.

post-91454-0-22487700-1545515427_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś części do naprawy tych mechanizmów

pkgrcjc77du9.jpg

 

uvui6v99lt4s.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam koperty do Rodiny automat w dobrym stanie, moze byc do odnowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś części do naprawy tych mechanizmów

 

 

 

Hmm... Mam coś takiego podobnego ale niedokładnie to samo. Pobiedae03deac19013d1e44d55d1fea7b0afca.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To majak raczej


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Tarcza jest Pobieda 15 kam., werk 16 kam. Franken

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam coś takiego podobnego ale niedokładnie to samo. Pobieda

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Jaka cena za frankena ? proszę PW .

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum znajdzie się dobry człowiek i poratuje złomkiem mechanizmu Mołni 3602 , a przynajmniej samą kotwicą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym 2019 roku. Nie na ktoś takiej tarczy na zbyciu lub nie wie gdzie dostać? Pozdro. 9be4cfe4f494bf4f15fa8be2e374fe47.jpg

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zabrałem się za remont złotego Łucza na werku 2209 i o ile z werkiem czyszczeniem i smarowaniem poszło bez najmniejszego problemu to  z innym aspektem się nie liczyłem. A mianowicie mając inne tarcze z Łuczy 23 kamnia chciałem sobie podmienić gdyż wzór tej oryginalniej nie za bardzo mi leży i tu zaliczyłem zoonka.  Tarcza w złotym egzemplarzu jest mniejsza tak samo jak i koperta.

W związku z tym kupię zdecydowanie:

-  Tarczę w stanie bdb w kolorze złotym lub czarnym ( ewentualnie jakiś ciemny kolor )

-  Szkiełko może być porysowane aby nie było spękane

 

Zapłacę biletami NBP lub zaoferuję jakiś inny sikor.

 

A czy to normalne że kopertę z litego złota tak ciężko jest zamknąć ? Otworzyć otworzyłem ale do zamknięcia będę potrzebował zamykarki. Macie w tym temacie jakieś doświadczenia.

 

pozdrawiam Darek

post-34697-0-24598100-1546496144_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kopertą niestety nie pomogę, bo te co mam po zegarmistrzu z wiadomych względów są tylko chromowane... :(

Natomiast co do problemu ze złożeniem złotej koperty to miałem kiedyś podobną sytuację tyle że z Festiną 18 K. Zawiozłem ją do mojego zegarmistrza, który też nie mógł sam sobie poradzić z tym problemem i był z tym u jubilera, który dał już sobie radę, ale jak dobrze pamiętam musiał chyba zeskrawać delikatnie któryś z elementów.  Nie wiem już czy to wynika z samych właściwości fizycznych złota, czy również ze sposobu fabrycznego montażu koperty... Pewnie któryś z kolegów bardziej merytorycznie wypowie się w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podgrzej dekiel suszarką do włosów lub na kaloryferze. Rozszerzenie cieplne czasami pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kopertą niestety nie pomogę, bo te co mam po zegarmistrzu z wiadomych względów są tylko chromowane... :(

Natomiast co do problemu ze złożeniem złotej koperty to miałem kiedyś podobną sytuację tyle że z Festiną 18 K. Zawiozłem ją do mojego zegarmistrza, który też nie mógł sam sobie poradzić z tym problemem i był z tym u jubilera, który dał już sobie radę, ale jak dobrze pamiętam musiał chyba zeskrawać delikatnie któryś z elementów.  Nie wiem już czy to wynika z samych właściwości fizycznych złota, czy również ze sposobu fabrycznego montażu koperty... Pewnie któryś z kolegów bardziej merytorycznie wypowie się w tym temacie

To druga w moim życiu zabawa koperta której nie mogę zamknąć pierwsza była w Doxie quartz po wymianie baterii ni jak jej nie było jak zamknąć. Koniec konców skończyło się na wymianie szkiełka :) nie wytrzymało duszenia na dębowej desce :). Zastanawiałem się nad zakupem zamykarki do kopert, małe zółte maj frendy robią takowe nawet cenowo w miarę przystępne około setki kosztuje ale nie wiem czy kości są w komplecie.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duszenie w desce :) nic nie dało to obawiam się że w tym przypadku i użycie prasy może być nieskuteczne...

Praska ogólnie faktycznie nie raz by się przydała, sam też o takim czymś myślałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podgrzej dekiel suszarką do włosów lub na kaloryferze. Rozszerzenie cieplne czasami pomaga.

Hmm to raczej poszedłbym w przeciwnym kierunku schłodzić gdyż wydaje się być za duży  - choć nigdy nie próbowałem może warto popróbować.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze złotymi kopertami faktycznie tak bywa. U mnie sprawdził się sposób z lekkim podgrzaniem dekla na kaloryferze. Masakrę z założeniem dekla miałem też  przy dużym Starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duszenie w desce :) nic nie dało to obawiam się że w tym przypadku i użycie prasy może być nieskuteczne...

Praska ogólnie faktycznie nie raz by się przydała, sam też o takim czymś myślałem. 

Położyłem Gadzinę Doxę na desce i dalej dekielek zamykać no i.... trach po szkiełku było płaskie takie amerykanckie hehehe

Ze złotymi kopertami faktycznie tak bywa. U mnie sprawdził się sposób z lekkim podgrzaniem dekla na kaloryferze. Masakrę z założeniem dekla miałem też  przy dużym Starcie :)

popróbuję :) a później na deskę heheheh


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest za duży to się chyba zrobił wklęsły od zewnętrzej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest za duży to się chyba zrobił wklęsły od zewnętrzej strony. 

Widać że brakuje mu ociupinkę aby wskoczyć, spróbuję podszlifować na papierze wodnym rant dekla może wtedy łatwiej będzie go umieścić na miejscu. Dekiel płasciutki jak stół pierwsze co to sprawdzałem, zegarek wyglądał na nie otwierany praktycznie noszony ale nie serwisowany, dekiel wyskoczył z wyczuwalnym oporem ale wejść na miejsce już nie chce dziad jeden :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Palce zdarlem do krwi. W życiu tak nie kląłem ja bym nic nie skrawał, u mnie zegarmistrz praską zamknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.