Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Tank Solo Automatic w dużej wersji jest całkiem spory.

 

Mały offtop, ale nie mogę się powstrzymać. Przeglądam sobie Twoją działalność na forum Filipie i odnoszę wrażenie, że ze swoją wiedzą mógłbyś spokojnie zostać polską wersją Tima Mosso (mam nadzieję, że nie uraziłem porównaniem). Nie myślałeś o założeniu kanału na YT, dzieleniu się swoimi doświadczeniami z ogółem? Przy okazji parę $$$ na pewno by wpadło.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam, ale wezmę to pod uwagę;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyceniamy na forum(regulamin).

Zegarek wygląda na oryginalny.

Więcej po pokazania zdjęć mechanizmu.

PS

"Pokrętło" to koronką której brakuje, brakuje też wałka na którym jest osadzona.

Do mechanizmu nie potrafię się dobrać (ściągnąłem przednie szkiełko tylko, bo bałem się że coś uszkodzę co najwyżej). To gdzie mógłbym się więcej ewentualnie dowiedzieć się czegoś na temat tego zegarka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mechanizmu nie potrafię się dobrać (ściągnąłem przednie szkiełko tylko, bo bałem się że coś uszkodzę co najwyżej). To gdzie mógłbym się więcej ewentualnie dowiedzieć się czegoś na temat tego zegarka? 

Na forum możesz się dowiedzieć.

Koperta to typ monoblock, do mechanizmu można się dostać od strony tarczy.

Musisz udać się do zegarmistrza, sam raczej sobie nie poradzisz.

Zrób zdjęcia mechanizmu i wnętrza koperty, przy okazji zegarmistrz zrobi serwis mechanizmu, mycie, oliwienie itd...

 

Dziś można powiedzieć że z zewnątrz to oryginał z lat 60-70" ubiegłego wieku.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Yoda 

NArobiłeś zamieszania Omegą , miał być Moonwatch a teraz wychodzi, że rozmyślam na dołożeniem 10k na Omegę 1948, więc odsunąłby się zakup o 1y. 

Edytowane przez Andrzej Zalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to może zegarek nie pasujący do parawanów

 

Robert, to jest oryginalny pasek?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, to jest oryginalny pasek?

Tak. Paski w zestawie są trzy - brązowa krówka, granatowy jesiotr (?) i szare NATO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Paski w zestawie są trzy - brązowa krówka, granatowy jesiotr (?) i szare NATO

 

A nie jest on trochę za sztywny?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Yoda

NArobiłeś zamieszania Omegą , miał być Moonwatch a teraz wychodzi, że rozmyślam na dołożeniem 10k na Omegę 1948, więc odsunąłby się zakup o 1y. 

^_^

Oba zegarki fajne, bierz Moona, nie będziesz żałował, wiem z doświadczenia....zresztą zobacz co koledzy piszą, to świetny, ponadczasowy model, "zawsze" będzie "modny".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest on trochę za sztywny?

Na początku jest ale się z czasem poddaje a w planach pewnie i tak jakiś custom ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum możesz się dowiedzieć.

Koperta to typ monoblock, do mechanizmu można się dostać od strony tarczy.

Musisz udać się do zegarmistrza, sam raczej sobie nie poradzisz.

Zrób zdjęcia mechanizmu i wnętrza koperty, przy okazji zegarmistrz zrobi serwis mechanizmu, mycie, oliwienie itd...

 

Dziś można powiedzieć że z zewnątrz to oryginał z lat 60-70" ubiegłego wieku.

Dzięki za informacje :) jutro obskocze zegarmistrza i wrzucę zdjęcie mechanizmu, okaże się co tam siedzi.

Jeszcze pytanie, czy opłacało/dałoby się poddać ten zegarek do renowacji, chyba że nawet nie ma takiej opcji?

Edytowane przez Gaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :) jutro obskocze zegarmistrza i wrzucę zdjęcie mechanizmu, okaże się co tam siedzi.

Jeszcze pytanie, czy opłacało/dałoby się poddać ten zegarek do renowacji, chyba że nawet nie ma takiej opcji?

Nie potrzeba mu renowacji, po polerce szkła i koperty powinien wygladać dobrze, bo tarcza jest ok.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba mu renowacji, po polerce szkła i koperty powinien wygladać dobrze, bo tarcza jest ok.

A ta tarcza i wałek? Można jakoś to załatwić żeby wyglądał jak należy ten zegarek ? ;)

Nie potrzeba mu renowacji, po polerce szkła i koperty powinien wygladać dobrze, bo tarcza jest ok.

A ta tarcza i wałek? Można jakoś to załatwić żeby wyglądał jak należy ten zegarek ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie takie nowe gatki przyjechały dla Moona - jak się znajdzie chwila to będzie dzisiaj przymierzanie

 

0dcdbdb41fdb998d5868610d28192efd.jpg

 

Mateusz - jeszcze raz wielkie dzięki !!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta tarcza i wałek? Można jakoś to załatwić żeby wyglądał jak należy ten zegarek ? ;)

Już Ci pisałem, tarcza jest ok, a wałek z koronką, jeśli nie będzie miał zegarmistrz- dostaniesz na Allegro -_-

Zdjęcia wnętrza zegarka, mechanizm, i koperta.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem, tarcza jest ok, a wałek z koronką, jeśli nie będzie miał zegarmistrz- dostaniesz na Allegro -_-

Zdjęcia wnętrza zegarka, mechanizm, i koperta.

W takim razie będę musiał wybrać się do innego zegarmistrza, bo chłop mi powiedział że tutaj nic nie naprawi, bo nie robią już części, chyba że w Warszawie. Nie wiem czy wziął pod uwagę części z internetu... W każdym bądź razie on by się nie podjął niczego żeby w nim ruszać (nawet nasmarowania), tylko powiedział żeby sprzedać w takim stanie jakim jest, a jakiś kolekcjoner by się zainteresował. Ciekawe :D

post-110300-0-49402500-1566212677_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon na pasku od Mateusza - zaraz wraca na bransoletę bo na upały dla mnie najlepsza ale jak dla mnie fajnie wygląda na tym pasku.

 

5177cfac5f67eaf02f15b9b1467659e8.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jest ok, zdecydowanie. Moon to jednak paskolubny typ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał wybrać się do innego zegarmistrza, bo chłop mi powiedział że tutaj nic nie naprawi, bo nie robią już części, chyba że w Warszawie. Nie wiem czy wziął pod uwagę części z internetu... W każdym bądź razie on by się nie podjął niczego żeby w nim ruszać (nawet nasmarowania), tylko powiedział żeby sprzedać w takim stanie jakim jest, a jakiś kolekcjoner by się zainteresował. Ciekawe :D

Zegarek jest jak pisałem wcześniej z około 1965 roku, w środku :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi%3F10%26ranfft%26%262uswk%26Omega_562&ved=2ahUKEwitidT4_I7kAhWitYsKHQt_Bx0QFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw0SLBbEikN1kjigD4wPTlf6&cshid=1566219171105

Dobry mechanizm, ale w słabym stanie, widać wykwity, wymaga pełnego serwisu (około 500pln).

 

Jesli chcesz go nosić to warto zrobić serwis i dokupić brakujące elementy, całość, plus pasek to wydatek około 700-900pln.

Jeśli na handel, to zegarmistrz miał rację, sprzedać jak jest.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie albo go jeszcze zatrzymam, albo wystawię na aukcji, zobaczę . Jeszcze raz dzięki Marek za tak konkretne informacje, warto było założyć tutaj konto ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

 

Ja bym zostawił, to pamiątka,jak sprzedaż będziesz żałować...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon na pasku od Mateusza - zaraz wraca na bransoletę bo na upały dla mnie najlepsza ale jak dla mnie fajnie wygląda na tym pasku.

 

Porysowałeś szkło na 6:30 ?

...

Ja bym zostawił, to pamiątka,jak sprzedaż będziesz żałować...

Dokładnie.

A te około 900 pln to nie majątek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz Kolego na szczęście to paprochy - ale aż mi się słabo zrobiło

Moon na pasku staje się zupełnie innym zegarkiem a na pewno bardzo lekkim.

Miałem mieć do niego dwa paski brązowy ze zdjęcia i czarny ale czarny przejął syn do Hamiltona - fajnie pasuje.

Klamerkę zmieniłem dzięki Koledze Robertowi na oryginalną i mam fajny komplet

3633e35f83bec87a60a8bcaa7ded5bdf.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^_^

Oba zegarki fajne, bierz Moona, nie będziesz żałował, wiem z doświadczenia....zresztą zobacz co koledzy piszą, to świetny, ponadczasowy model, "zawsze" będzie "modny".

Oglądałem dzisiaj Moona i powiem że klasyk ale jego popularność działa na jego nie korzyść.

 

Master Yoda 

Mógłbyś udostępnić więcej zdjęć 1948 oraz powiedzieć więcej jak się nosi? 

Edytowane przez Andrzej Zalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko byłem u przymiarki:), poproś kolegę @desmo, On zdaje się ma ten model.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.