Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 
jak oceniasz go na tle 300m 41mm (rozumiem, że chodzi o wersję ceramiczną bez fal)?
Wydaje mi się jeszcze, że starsza wersja ma głębszy kolor tarczy. Ta z falami momentami wpada mi w Gray. Nie jest tak bardzo czarna

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwali się Grand Seiko za wykończenie ale Omega też nie jest najgorsza ;) 

 

 

_DSC4833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie Jaro przefajnego zegara????

Rzeczywiście super jest wykonana. Szkoda, że w kolejnych modelach Omega zrezygnowała z białego złota (wskazówki, indeksy) i ramki daty.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wszyscy Moonwatchowcy i FOISowcy (i nie tylko oni) trzymają kciuki. Dziś historyczny lot SpaceX i NASA: pierwszy raz komercyjna kapsuła załogowa Dragon dotrze do stacji ISS ????

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna transmisja na żywo, ten link od memento.

Austronauci podjechali Teslą

 

20200527_220726.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na nadgarstkach mają Speedmastery? Widziałem że jeden z nich ma na przedłużonym pasku zegarek na skafandrze, ale nie widziałem dokładnie jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał:

Czy na nadgarstkach mają Speedmastery? Widziałem że jeden z nich ma na przedłużonym pasku zegarek na skafandrze, ale nie widziałem dokładnie jaki.

X-33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamaster 300m mega mi się podoba ale niestety dla mnie lekko za duży.. Mogliby zrobić wersję 39-40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach o ile ktoś miał na ręku  Omegę to właśnie X-33. Niestety ze względu na pogodę start został przełożony na sobotę. 

Mi natomiast jakoś dziwnie i podejrzanie wyglądają te dotykowe ekrany na pulpicie Dragona. Jakoś tak nie kojarzą mi się z oczekiwaną niezawodnością ????

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, dzisiaj, postanowiłem pokazać tarczę denim Railmaster-a. Plus nowe ubranko NATO. 

603F18E1-6845-4001-9E2B-FCD0FFB18856.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon i cały klimat wyprawy przypomina mi serię komiksów Mostowicza i Górnego "Bogowie z kosmosu..."

 

Pamięta ktoś...?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie to się potrafią sprzedac.Tyle lokowanie produktów że aż oczy bolą.Rosjanie nie robia takiego BIG DEAL z tego że lecą w kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sanik napisał:

X-33

Zgadza sie, co ciekawe 1sza generacja która jest najprawdopodobniej prywatnym zegarkiem tego astronauty (weterana misji space shuttle program). Wątpię żeby to było płatne lokowanie bo wtedy zobaczylibyśmy najnowsza wersje Skywalker. Poza tym SpaceX ma swoje Tag Heuery poświęcone temu programowi.  Ja uległem emocjom i upolowałem ładną sztukę 2 generacji, pochwale się jak przyjdzie przesyłka z Puerto Rico ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne zdjęcie Jaro przefajnego zegara
Rzeczywiście super jest wykonana. Szkoda, że w kolejnych modelach Omega zrezygnowała z białego złota (wskazówki, indeksy) i ramki daty.

Dzięki
Nie wiedziałem że wskazówki są złote. To moja jest na bogato bo mam dwa komplety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robol1

A co jest lokowane poza Teslą i Omegą, że tak Ciebie oczy bolą? Skąd wiesz, że rosyjscy astronauci nie podjeżdżają swoimi Ładami przed startem i nie noszą Szturmanskich?

 

Na prawdę nie doceniasz faktu, że pierwszy raz to prywatna firma a nie jakieś państwo  wysyła ludzi do ISS, w czasie gdy w Rosji próbuje się zamknąć YoyTuba i cenzuruje internet? 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał:

@robol1

A co jest lokowane poza Teslą i Omegą, że tak Ciebie oczy bolą? Skąd wiesz, że rosyjscy astronauci nie podjeżdżają swoimi Ładami przed startem i nie noszą Szturmanskich?

 

Na prawdę nie doceniasz faktu, że pierwszy raz to prywatna firma a nie jakieś państwo  wysyła ludzi do ISS, w czasie gdy w Rosji próbuje się zamknąć YoyTuba i cenzuruje internet? 

Ja myślę, że koledze chodzi o to że Rosjanie nie robią kilkugodzinnych transmisji live, jednak tych Ład nie pokazują itp. Nie żebym chciał wykazywać przewagę rosyjskiej (w sumie jeszcze chyba radzieckiej) myśli technicznej nad amerykańsą, ale oni po prostu ładują kosmonautów i wylatują. 

 

Pzyznanie firmie prywatnej tak ważngo projektu niekoniecznie może okzać się trafne; szczególnie że przyznano je firmie pana Muska, który raczej słynie z tego że więcej mówi niż robi. No ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużym problemem amerykanów było źródło napędu.

Inżynierowie od SpaceX zrewidowali poglądy na nowoczesność i rakiety latają na naftę - tak jak ruscy od zawsze ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japończycy zapewne powiadomili by świat dopiero po powrocie ???? Z kolei Polacy... no ja już widziałem konferencję włodarzy Gdyni, gdzie zapowiadali że niedokończone lotnisko przerobią na... drugi przylądek Canaveral ????

 

Co do Muska, to chciałbym, żeby wielu osobom chciało się w taki sposób "więcej mówić niż robić" zamiast jedynie dodawania kolejnych zer na koncie.

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem że nic nie robi? Napisałem że więcej mówi niż robi. Oczywiście że jego niektóre pomysły wchodzą w życie, oczywiście że są rewolucyjne, ale sprawdż dokładnie ile z nich NAPRAWDĘ zostało wdrożonych. Np. taki Hyperloop - okazuje się że już go porzucił. Albo owo Boring Company - już się chyba mu to też znudziło.

 

Tesla - niby rewolucyjny produkt, ale firma jeszcze zysku nie przyniosła. Żyje dzięki temu że inwestorzy ślepo wierzą że kiedyś to będzie dochodowe przedsięwzięcie. Jak się w końcu Niemcy wzięli za elektryczne samochody (vide: Porsche Tycan), to ich produkty zjadają Teslę S na śniadanie. Jeździłem Teslą: no fajny, elektryczny itp. ale jakość wykonania woła o pomstę do nieba za takie pieniądze. Gdzie jeździ najwięcej Tesli w Europie? Ano w Norwegii, bo... rząd dopłaca spore pieniądze do każdego modelu. Zabierz dotacje i zobaczysz ilu prawdziwych miłośników marki się ostanie. No i jeszcze pasztet z autopilotem. Tesla wciaż sprzedaje samochody z pełną autonomią, która wymaga "tylko" odpowiedniego programu, a ten nie istnieje. Ostatnio, po latach opóźnień, premiera zapowiadana była na ten rok i miała doprowadzić do uczynienia z samochodów Tesli kur znoszących właścicielom złote jaja. O spełnieniu tych zapowiedzi nie ma co marzyć, bo wbrew opiniom wyznawców, Tesla nie jest liderem w pracach nad autonomią jazdy, ale wlecze się w ogonie.

 

https://www.latimes.com/business/la-fi-hy-musk-subsidies-20150531-story.html 

 

Facet owszem, pomysły ma rewolucyjne - pytanie ile z nich napradę zrealizował. Poczytaj o tym jak naprawdę ów libertarianin żyje z dojenia amerykańskiego rządu za pomocą dotacji.

 

Gdy pracowałem w finansach, o takich firmach jak Tesla mawialiśmy: zyski nasze, straty wasze. 

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musk to ten m.in.  od łodzi elektrycznych, ktorego klienci dzwonią po pomoc do  ich WOPRu, gdy zabraknie prądu.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Za Tesle i Spacex już można uznać za pioniera i wizjonera. Fakt, że jest megalomanem i czasem wypisuje głupoty , ale bez wątpienia to postać wybitna w świecie biznesu. Lubić go nie trzeba, ale ciężko podważać osiągnięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy autonomiczne oprócz wysokiej technologii wymagają także odpowiedniego otoczenia prawnego, a tu chyba niewiele się dzieje, np.: w razie wypadku, kto będzie winny (kierowca, producent, programista, dostawca 5G)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.