Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

No i po co rżniesz głupa, bo inaczej się tego nazwać nie da? Pomylić się, przeinaczyć, ludzka rzecz (mowa głównie o Twoim poście #18112).

 

To teraz po normalnemu, żeby zakończyć ten wątek: NIE DA SIĘ SPRAWDZIĆ daty produkcji współczesnej Omegi po numerze seryjnym (sprawdzić samemu - to chyba oczywiste, że taka była intencja pytającego oraz moja). Rzekoma możliwość wykonania tego z poziomu strony internetowej Omegi, o czym wspomniałeś w poście #18112,  jest po prostu wprowadzaniem ludzi w błąd.

 

Ale masz rację, że może to zrobić sama Omega, bo trudno żeby nie mogła :lol: :lol: :lol:

 

*EDIT

literówka

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie chłopu odpowiedź.Przecież wiadomo o co pyta.Jakoś to mało życzliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Sam kiedys dochodzilem do tego i tez nie moglem, tabelka jak i wszelkie aplikacje koncza sie na 2009 i potem cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że EOT, ale może nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz pojęcia, to nie będziesz musiał się tak panicznie bronić :) Zasadniczo krok wstecz i przyznanie się do pomyłki jest dużo lepsze od takiego brnięcia bez opamiętania. Nie pisałbym o "rżnięciu głupa", gdybyś nie rżnął głupa. Tak jeszcze dla Twojej wiadomości, "numer na uchu" = numer seryjny, ten sam co na karcie oraz na płycie mechanizmu. Masz w ogóle jakąś Omegę? I żaden zegarmistrz z ulicy nie ma dostępu do takiego systemu - zweryfikowane przed momentem u znajomego, który pracuje w Swatch Group na Marynarskiej, więc co Ty znowu za głupoty wypisujesz? Daj telefon to tego zegarmistrza, to do niego zadzwonię, żeby sprawdzić przykładowy numer :) A dla odświeżenia pamięci, obrazek:

 

post-100816-0-70043700-1517570801_thumb.jpg

 

A co do pajacowania i "najmądrzejszego z grona", to masz może jakieś argumenty na to? Czy tylko taki ząb za ząb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie jest w stanie podpowiedzieć ? Nie da się w przybliżeniu określić daty produkcji po samym numerze ?

 

Najprościej jak się da, to zadzwoń do Butiku Omegi albo do SG  - sprawdzą, oddzwonią i podadzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery na uszach pojawiły sie na poczatku lat 90", i tak w przybliżeniu możemy określić datę produkcji :)

Resztę dowiemy sie po kontakcie z autoryzowanym serwisem, lub butikiem na PTK.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam Ci opowiadać bajki? Aby błysnąć na jakimś forum?

post-100816-0-28714100-1517573387_thumb.jpg

 

Daj numer do tego zegarmistrza. Sprawdzimy  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

attachicon.gifkw.jpg

 

Daj numer do tego zegarmistrza. Sprawdzimy  :lol:  :lol:  :lol:

 

A Ty masz wgl. jakąś Omegę :D

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Normalnie miałem Ci już nie odpisywać, ale najpierw zarzucasz mi "pajacowanie", a potem edytujesz swój post, tak że zmieniasz jego treść w 100%. Z jego starą wersją zdążyłem się zapoznać jakby co. Co kolejny post to jeszcze większa kompromitacja z Twojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery na uszach pojawiły sie na poczatku lat 90", i tak w przybliżeniu możemy określić datę produkcji :)

Resztę dowiemy sie po kontakcie z autoryzowanym serwisem, lub butikiem na PTK.

 

 

Witaj!

Miło że znów z nami jesteś. Brakowało Cię tu na forum. Przynajmniej mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery na uszach pojawiły sie na poczatku lat 90", i tak w przybliżeniu możemy określić datę produkcji :)

Resztę dowiemy sie po kontakcie z autoryzowanym serwisem, lub butikiem na PTK.

Co fachura to fachura.Witaj Master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master witaj z powrotem. Brakowało Twojej wiedzy.

 

Mogę potwierdzić to co pisze Konrad, mój Zegarmistrz po numerze seryjnym zawsze podaje mi rok produkcji, w przypadku vintage również - tylko trzeba otwierać zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Master witaj z powrotem. Brakowało Twojej wiedzy.

 

Mogę potwierdzić to co pisze Konrad, mój Zegarmistrz po numerze seryjnym zawsze podaje mi rok produkcji, w przypadku vintage również - tylko trzeba otwierać zegarek.

 

A Ty miałeś wgl. jakąś Omege Ty biedaku Ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby merytorycznie coś wnieść do tematu. Ja mam taką rozpiskę, ale nie umiem podać jej źródła. I ona się kończy na 2008 r. Wg. mojej wiedzy zegarki z ostatnich lat to skomplikowana sprawa. Może Omega chce w ten sposób zarabiać w przyszłości więcej na usłudze "Extract of the archives"? Natomiast jeśli ktoś wie coś więcej o współczesnych modelach, to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

Omega Serial Numbers 1891-2008.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer na uchu, a numer na mechanizmie różnią się.

Ten na mechanizmie podaje przybliżoną date produkcji mechanizmu, nie zegarka jako gotowego produktu.

Tu zdaje sie chodzi o numer referencyjny z ucha.

 

@pkc

 

Witaj, dzieki.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Marek, gdzieś Ty był kiedy Cię nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty miałeś wgl. jakąś Omege Ty biedaku Ty :P

ciągle zbieram....kilka moich było Twoich, jakieś Twoje są moje...ale co ja tam wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer na uchu, a numer na mechanizmie różnią się.

Wyszukane na szybko. Z ciekawości, bo lubię się uczyć nowych rzeczy, jak to wytłumaczysz?

 

post-100816-0-22068100-1517579622_thumb.jpg

post-100816-0-66799200-1517579642_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Tez mialem napisac ze te numery sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja wrzucę jakąś fotę ;)d81f63a72ff06b7c0ccd68db82504ab2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, powinienem użyć słowa " moga sie różnić ".

( kwestia oryginalności całości).

P. S

Na pierwszym zdjeciu numery różnią sie:

Ucho 771467

Werk 771487

Na drugim nie widze nr na mechanizmie.

Tez mialem napisac ze te numery sa takie same.

Gdzie???? :) Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

W mojej omedze :)

Ta klotnia wywodzi sie tylko z tego ze ciezko jest znalezc odpowiedz samemu w necie albo z aplikacji, a inaczej napewno sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, powinienem użyć słowa " moga sie różnić ".

 

 

Ok, dzięki za przyznanie się do winy, tak powinniśmy tutaj rozmawiać. btw, na pierwszy zdjęciu numer seryjny = numer na płycie -> 771467 = 771467. Powiększ zdjęcie dla wygody.

 

A jak wiesz coś o tym jak odczytać datę z numeru seryjnego zegarka z ostaniach lat, to zachęcam do podzielenia się widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, teraz widzę .

Ok, dzięki za przyznanie się do winy, tak powinniśmy tutaj rozmawiać. btw, na pierwszy zdjęciu numer seryjny = numer na płycie -> 771467 = 771467. Powiększ zdjęcie dla wygody.

 

A jak wiesz coś o tym jak odczytać datę z numeru seryjnego zegarka z ostaniach lat, to zachęcam do podzielenia się widzą.

Co do datowania nowych modeli tu jest odpowiedz :

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://chronocentric.com/omega/myomega.shtml&ved=2ahUKEwi02snCtYfZAhUQalAKHXcfDVwQFjAAegQIDhAB&usg=AOvVaw1dUfEhcB5SG4A1t4lYD70Z


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.