Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hetman

Glashutte Spezimatic 26 rubis

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Dostałem niedawno zegarek Glashutte Spezimatic, automatyczny. Jako laik chciałbym się o nim czegoś dowiedzieć, bo całkiem mi się podoba. Planuję wymienić pasek i oddać go do przeglądu (chociaż wydaje się, że działa bardzo dobrze). Czy dla Was, fachowców, jest to porządny zegarek? Kiedy mógł zostać wyprodukowany?

Napisy na tarczy:
Glashutte
Spezimatic
26 Rubis

Napisy na odwrocie:
GUB
Edelstahlboden
Stossgesichert
Plaque 20 mikrometer
Wassergeschutzt
Made in Germany
692374

th_P1010795.jpg
th_P1010794.jpg
th_P1010793.jpg
th_P1010792.jpg
th_P1010791.jpg
th_P1010789.jpg

Z góry dziękuję
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Próbuję jeszcze rozwikłać zagadkę napisu "Made in Germany", który sugerowałby produkcję w RFN. A z tego, co zdążyłem wyszukać wynika, że GUB to produkt NRDowski... Chyba, że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Próbuję jeszcze rozwikłać zagadkę napisu "Made in Germany", który sugerowałby produkcję w RFN. A z tego, co zdążyłem wyszukać wynika, że GUB to produkt NRDowski... Chyba, że się mylę?

 

To jest produkt NRD. Z tego co mi wiadomo, to markowe produkty eksportowe, zwłaszcza z "wczesnej i średniej" NRD były oznaczane Made in Germany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z okresu GUB nie są bardzo wartościowe.

Niemniej to ładny zegarek i po renowacji może latami cieszyć oko szczególnie że ma ponadczasowy design a nowa linia SENATOR ma z nim w wyglądzie wiele wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z okresu GUB nie są bardzo wartościowe.

Niemniej to ładny zegarek i po renowacji może latami cieszyć oko szczególnie że ma ponadczasowy design a nowa linia SENATOR ma z nim w wyglądzie wiele wspólnego

 

Właściwie to ten zegarek nie potrzebuje renowacji. Jeśli to polerka zewnętrznego pierścienia dekielka (mam na myśli ten obszar z połyskiem) oraz polerka szkiełka.

 

Oczywiście czyszczenie + smarowanie mechanizmu.

 

Niemcy darzą te zegarki pewnym sentymentem (w końcu zostały wyprodukowane w kraju, którego już nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz ogólne czyszczenie, przegląd tego zegarka wycenił na 120 zł. Mam pytanie, czy to przypadkiem nie za dużo? ;)

Jak by nie patrzeć jest to mniej więcej połowa wartości zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz ogólne czyszczenie, przegląd tego zegarka wycenił na 120 zł. Mam pytanie, czy to przypadkiem nie za dużo? ;)

Jak by nie patrzeć jest to mniej więcej połowa wartości zegarka ;)

 

Czy za dużo ? Zależy w jakim mieście, jaka renoma zakładu, etc.

 

W krajach bogatszych niż Polska czyszczenie i smarowanie Seiko 5 z mechanizmem 7S26 zrównuje się z kosztem nowego zegarka.

 

Jak nie masz innego zakładu, to powiedz, że zegarek jest bez datownika więc uważasz że cena jest trochę za duża jak na mechanizm bez komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny w serwisowaniu werk.Nie sprawia kłopotów wiec cena jest zawyżona i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Oddałem w innym miejscu (też w Warszawie) i kosztowało mnie to 65 zł.

Niestety chodzi źle, bardzo się spieszy. Będę reklamował po Nowym Roku.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Niestety chodzi źle, bardzo się spieszy. Będę reklamował po Nowym Roku.

 

pozdrawiam

 

Być może "zawiesił" się włos, wtedy zegarek bardzo spieszy. Dla zegarmistrza taka korekta to drobiazg i powinien poprawić na poczekaniu.

 

Jeśli ma sprawdzarkę do zegarków to niech jej użyje po korekcie dla sprawdzenia chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.