Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lewandek

Pasek do Breitlinga z Apartu - dziwne...

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu zamówiłem w Aparcie pasek do Breitlinga. Model Diver Strap Pro, czyli ten z napisem "Breitling" przez całą długość.

 

Tak się składa, że mam taki pasek oryginalny, kupiony u dealera, który odpowiada wszystkim cechom oryginalnego paska:

- jest gruby

- byl na poczatku cholernie sztywny

- ma odpowiednią liczbę dziurek

- rozsiewa wokół zapach wanilii na kilka metrów

- kupiony był ze sprzączką, która też ma cechy oryginału i takimi teleskopami (Breitling stosuje inne teleskopy do bransolety i do pasków)

 

Problem polega na tym, że zamówiony w Aparcie pasek, nie ma w/w cech. Zamówiłem sam pasek, nie mogę więc nic powiedzieć o sprzączce czy teleskopach, ale:

- jest znacznie cieńszy

- jest elastyczny

- pachnie gumą - jak pasek od Seiko, a na szlufce ma napis: "Caoutchouc"

- "na oko" ma za małą średnicę otworów pod teleskopy

 

Jestem nieco zakłopotany, paska nie odebrałem, dzwoniłem do Apartu, mają się jutro kontaktować. Nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zamówiłem w Aparcie pasek do Breitlinga. Model Diver Strap Pro, czyli ten z napisem "Breitling" przez całą długość.

 

Tak się składa, że mam taki pasek oryginalny, kupiony u dealera, który odpowiada wszystkim cechom oryginalnego paska:

- jest gruby

- byl na poczatku cholernie sztywny

- ma odpowiednią liczbę dziurek

- rozsiewa wokół zapach wanilii na kilka metrów

- kupiony był ze sprzączką, która też ma cechy oryginału i takimi teleskopami (Breitling stosuje inne teleskopy do bransolety i do pasków)

 

Problem polega na tym, że zamówiony w Aparcie pasek, nie ma w/w cech. Zamówiłem sam pasek, nie mogę więc nic powiedzieć o sprzączce czy teleskopach, ale:

- jest znacznie cieńszy

- jest elastyczny

- pachnie gumą - jak pasek od Seiko, a na szlufce ma napis: "Caoutchouc"

- "na oko" ma za małą średnicę otworów pod teleskopy

 

Jestem nieco zakłopotany, paska nie odebrałem, dzwoniłem do Apartu, mają się jutro kontaktować. Nie wiem co o tym myśleć...

 

Pasek jest ok. Tak się składa że wcześniej miałem taki sam podrabiany i różnica jest ogromna oczywiście na korzyść oryginału. Problem z dziurkami na teleskopy tez mnie dotknął. Są po prostu za ciasne. Swój mam już prawie rok i jestem z niego zadowolony. Aha, pasek pachnie zwykłą gumą. Uważam że za tę cenę to dobry solidny kauczuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, ze pachnący wanilią mam na łapie, a pachnący gumą chcą mi sprzedać w Aparcie twierdząc, że to oryginalny wyrób Breitlinga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój oryginalny kupiłem w Aparcie i pachnie właśnie gumą. Chyba tam nie podrób raczej nie sprzedają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój oryginalny kupiłem w Aparcie i pachnie właśnie gumą. Chyba tam nie podrób raczej nie sprzedają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, z kolei moj oryginalny byl kupiony w salonie Breitlinga w UK i na poczatku pachnial wanilia w promieniu 10 metrow. Mozemy wiec zalozyc, ze albo moj "waniliowy" z UK albo Twoj gumowy z Apartu nie jest oryginalem.

Wedlug opinii z tego forum, cechy oryginalu bardziej pasuja do mojego: http://breitlingsource.com/phpBB2/viewtopic.php?f=9&t=19047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda dokładnie jak ze zdjęć z tym że jest on 24-20 mm. Poza tym mam w domu oryginała oraz falsa i ani jeden ani drugi nie pachnie niczym innym poza gumą. A być może są paski zapachowe oraz bez zapachowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapachowe był kiedyś a teraz już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem pasek w zeszlym tygodniu. Przekonala mnie renoma Apartu i fakt, ze ma autoryzacje Breitlinga.

 

Dzis niestety kolejny zgrzyt, wraz z paskiem zamawialem teleskopy Breitlinga do tego paska. Dzis pojechalem je odebrac i otrzymalem... dwa zwykle, tanie teleskopy "uniwersalne", mimo, ze na zamowieniu bylo wyraznie napisane "Breitling - teleskopy 22mm do paska"... Trudno to komentowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewandek, Breitling nie sprzedaje teleskopów... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze do mojego zegarka wystepuja 2 rodzaje teleskopow, inne do paska i do bransolety - tak się składa, że mam jedne i drugie oryginalne.

 

Zakladam wiec, ze teleskopy rowniez mozna zamowic, podobnie jak inne elementy zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze do mojego zegarka wystepuja 2 rodzaje teleskopow, inne do paska i do bransolety - tak się składa, że mam jedne i drugie oryginalne.

 

Zakladam wiec, ze teleskopy rowniez mozna zamowic, podobnie jak inne elementy zegarka?

 

Tak wyglądają oryginały:

post-245-0-94805000-1292977705_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pieśkiewicza mam 450 km, a Apart mam pod nosem.

Najgorsze jest to, ze nie chce robic problemow milej obsludze z lokalnego salonu, bo to raczej nie ich wina.

Jak na razie Apart jako dealer Breitlinga wypadl dla mnie zdecydowanie ponizej krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Breitlingu Avenger Skyland miałem oryginalny bardzo dobrze wykonany pasek. Gruba skóra, bardzo ładny kolor i estetyczne wykonanie. Nie patrząc na cenę i chcąc mieć dalej taki pasek zamówiłem oryginał u dystrybutora zgodnie z numerem wybitym na pasku. To co otrzymałem to niestety połowa grubości tego paska, inny kolor i gorsza jakość (w mojej ocenie pasek z półki 150 zł). Sytuacja wygląda tak, że nowe paski są dużo gorszej jakości niż te z przed 5 lat albo polskich dystrybutorów zalały podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewandek,że tak naiwnie zapytam......dlaczego jak kupowałeś pasek w Aparcie nie poprosiłeś o pokazanie jakiegoś zegarka typu Breitling na podobnym lub takim samym pasku i nie porównałeś  tych pasków?Wtedy miałbyś pewność czy to oryginalny czy może tzw.stylizowany na oryginał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie ma pasków podobnych do breitlinga- jesli masz oryginalne zapięcie to pasek musi być oryginalny lub szyty na zamówienie lub podróbka pod takie zapięcie.

 

po drugie temat jest sprzed 6lat więc autor tematu pewnie już kupił kilka takich pasków jeśli w ogóle ma jeszcze zegarek


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.