Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    czakiii

-no przecież nagrałem Ci się na pocztę -hehe ale ja ją mam i tak zapchaną i nie używam -to sobie ją * wyłącz!!!!!!!!!!! Po co ludziom poczta głosowa skoro nie potrafią z niej korzystać? #boldupyzrana

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pasek do Breitlinga z Apartu - dziwne...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 14 grudzień 2010 - 15:47

Kilka tygodni temu zamówiłem w Aparcie pasek do Breitlinga. Model Diver Strap Pro, czyli ten z napisem "Breitling" przez całą długość.

Tak się składa, że mam taki pasek oryginalny, kupiony u dealera, który odpowiada wszystkim cechom oryginalnego paska:
- jest gruby
- byl na poczatku cholernie sztywny
- ma odpowiednią liczbę dziurek
- rozsiewa wokół zapach wanilii na kilka metrów
- kupiony był ze sprzączką, która też ma cechy oryginału i takimi teleskopami (Breitling stosuje inne teleskopy do bransolety i do pasków)

Problem polega na tym, że zamówiony w Aparcie pasek, nie ma w/w cech. Zamówiłem sam pasek, nie mogę więc nic powiedzieć o sprzączce czy teleskopach, ale:
- jest znacznie cieńszy
- jest elastyczny
- pachnie gumą - jak pasek od Seiko, a na szlufce ma napis: "Caoutchouc"
- "na oko" ma za małą średnicę otworów pod teleskopy

Jestem nieco zakłopotany, paska nie odebrałem, dzwoniłem do Apartu, mają się jutro kontaktować. Nie wiem co o tym myśleć...

Użytkownik lewandek edytował ten post 14 grudzień 2010 - 16:05

• 0

#2 Paweł Jankowski

Paweł Jankowski
  • Stowarzyszenie
  • 1474 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 07:50

Zrób zdjęcia
  • 0

#3 motorhead17

motorhead17
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 08:32

Kilka tygodni temu zamówiłem w Aparcie pasek do Breitlinga. Model Diver Strap Pro, czyli ten z napisem "Breitling" przez całą długość.

Tak się składa, że mam taki pasek oryginalny, kupiony u dealera, który odpowiada wszystkim cechom oryginalnego paska:
- jest gruby
- byl na poczatku cholernie sztywny
- ma odpowiednią liczbę dziurek
- rozsiewa wokół zapach wanilii na kilka metrów
- kupiony był ze sprzączką, która też ma cechy oryginału i takimi teleskopami (Breitling stosuje inne teleskopy do bransolety i do pasków)

Problem polega na tym, że zamówiony w Aparcie pasek, nie ma w/w cech. Zamówiłem sam pasek, nie mogę więc nic powiedzieć o sprzączce czy teleskopach, ale:
- jest znacznie cieńszy
- jest elastyczny
- pachnie gumą - jak pasek od Seiko, a na szlufce ma napis: "Caoutchouc"
- "na oko" ma za małą średnicę otworów pod teleskopy

Jestem nieco zakłopotany, paska nie odebrałem, dzwoniłem do Apartu, mają się jutro kontaktować. Nie wiem co o tym myśleć...

Pasek jest ok. Tak się składa że wcześniej miałem taki sam podrabiany i różnica jest ogromna oczywiście na korzyść oryginału. Problem z dziurkami na teleskopy tez mnie dotknął. Są po prostu za ciasne. Swój mam już prawie rok i jestem z niego zadowolony. Aha, pasek pachnie zwykłą gumą. Uważam że za tę cenę to dobry solidny kauczuk.
  • 0

#4 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:25

Rzecz w tym, ze pachnący wanilią mam na łapie, a pachnący gumą chcą mi sprzedać w Aparcie twierdząc, że to oryginalny wyrób Breitlinga...
  • 0

#5 motorhead17

motorhead17
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:58

Ja swój oryginalny kupiłem w Aparcie i pachnie właśnie gumą. Chyba tam nie podrób raczej nie sprzedają ;)
  • 0

#6 motorhead17

motorhead17
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:03

Ja swój oryginalny kupiłem w Aparcie i pachnie właśnie gumą. Chyba tam nie podrób raczej nie sprzedają ;)
  • 0

#7 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:18

No wlasnie, z kolei moj oryginalny byl kupiony w salonie Breitlinga w UK i na poczatku pachnial wanilia w promieniu 10 metrow. Mozemy wiec zalozyc, ze albo moj "waniliowy" z UK albo Twoj gumowy z Apartu nie jest oryginalem.
Wedlug opinii z tego forum, cechy oryginalu bardziej pasuja do mojego: http://breitlingsour...php?f=9&t=19047
  • 0

#8 motorhead17

motorhead17
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:25

Mój wygląda dokładnie jak ze zdjęć z tym że jest on 24-20 mm. Poza tym mam w domu oryginała oraz falsa i ani jeden ani drugi nie pachnie niczym innym poza gumą. A być może są paski zapachowe oraz bez zapachowe.
  • 0

#9 maxwell

maxwell

Zuffenhausen

• Użytkownik
  • 930 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 18:23

Może zapachowe był kiedyś a teraz już nie.
  • 0

#10 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 21 grudzień 2010 - 23:55

Odebralem pasek w zeszlym tygodniu. Przekonala mnie renoma Apartu i fakt, ze ma autoryzacje Breitlinga.

Dzis niestety kolejny zgrzyt, wraz z paskiem zamawialem teleskopy Breitlinga do tego paska. Dzis pojechalem je odebrac i otrzymalem... dwa zwykle, tanie teleskopy "uniwersalne", mimo, ze na zamowieniu bylo wyraznie napisane "Breitling - teleskopy 22mm do paska"... Trudno to komentowac.
  • 0

#11 satyr

satyr

One of Those of the Unlight...

• Stowarzyszenie
  • 1059 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 00:56

Lewandek, Breitling nie sprzedaje teleskopów... :)
  • 0

#12 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 01:23

Wiem, ze do mojego zegarka wystepuja 2 rodzaje teleskopow, inne do paska i do bransolety - tak się składa, że mam jedne i drugie oryginalne.

Zakladam wiec, ze teleskopy rowniez mozna zamowic, podobnie jak inne elementy zegarka?
  • 0

#13 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 01:28

Wiem, ze do mojego zegarka wystepuja 2 rodzaje teleskopow, inne do paska i do bransolety - tak się składa, że mam jedne i drugie oryginalne.

Zakladam wiec, ze teleskopy rowniez mozna zamowic, podobnie jak inne elementy zegarka?

Tak wyglądają oryginały:
Załączony plik  teleskopy.jpg   37,92 KB   70 Ilość pobrań
  • 0

#14 Lawnowerman

Lawnowerman

Mo®derato®

• Moderator
  • 5278 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 09:16

Musiałeś w Aparcie koniecznie ;)
  • 0

#15 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 10:21

Do Pieśkiewicza mam 450 km, a Apart mam pod nosem.
Najgorsze jest to, ze nie chce robic problemow milej obsludze z lokalnego salonu, bo to raczej nie ich wina.
Jak na razie Apart jako dealer Breitlinga wypadl dla mnie zdecydowanie ponizej krytyki.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych