Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj taki wpadł....na bfg 158 31/7

IMG_20240314_194728.jpg

IMG_20240314_194742.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Федоръ Ковальскїй Екатерїнославъ ciekawy rosyjski/ukraiński cylinderek

 

P3170036.JPG

P3170052.JPG

P3170073.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiałem, czy się w niego pchać, bo koperta oystera to to raczej nie jest :D. Ale za ten piniądz to i sam mechanizm z tarczą się chyba opłaciło.

IMG_3789.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoka lodowcowa dawno minęła, a troglodyci są wciąż wśród nas.

 

Mechanizm Godin a Paris - na oko II połowa XVIII wieku.

 

IMG_1919.thumb.jpeg.1bb48bad7a9a5dda8990746cd16698d5.jpeg

IMG_1918.thumb.jpeg.7f5c74a2a70d6b7df3b61ed103acbf20.jpeg

 

W zestawie doczepiony zawias złotej koperty:


image.thumb.jpg.39550a537f125488d70069d5210723c7.jpg

 

Serio. Ktoś się nie pi***ił z wyciąganiem kołka i wyrwał mechanizm ze złotej koperty. Idiotów nie brakuje. 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy jest na Forum, albo moze czy znacie kogoś, kto by zrobił kopertę naręczną do takiego mechanizmu? 
Jest nieduży (tylko grubasny) i pięknie by wyglądał na nadgarstku, tylko kto by mi zrobił kopertę :) ?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopertę możesz poszukać u chinczyków- tylko brać pod uwagę grubość, no i oczywiście musiałbyś dorobić (albo zlecić) jakiś pierścień osadczy, żeby ten mechanizm nie latał jak "ży. po pustym sklepie".. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zadra napisał(-a):

kopertę możesz poszukać u chinczyków- tylko brać pod uwagę grubość, no i oczywiście musiałbyś dorobić (albo zlecić) jakiś pierścień osadczy, żeby ten mechanizm nie latał jak "ży. po pustym sklepie".. 

 

Nieeetam. Chciałbym ładną srebrną kopertę, a nie chinski wzor nr 3 ;)

Po pierwsze - koperta tak gruba będzie o wiele za duża - byłoby troszkę tarczy i dużo pierścienia.

Po drugie - te koperty zamyka się praską na głucho - bez praski nawet go nie nakręcisz. 
Po trzecie - trzeba by zaślepiać otwór na wałek naciągowy.

Ogólnie z tych łatwo dostępnych gotowców nic się nie nada.

 

Sek w tym, ze koperta musi się łatwo otwierać, tzn musi mieć lunetę ze szkiełkiem na zawiasie…

 

Nie wiem, czy to wykonalny projekt…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Sek w tym, ze koperta musi się łatwo otwierać, tzn musi mieć lunetę ze szkiełkiem na zawiasie…

Szukaj koperty z damskiego zegarka kieszonkowego...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2024 o 11:18, mkl1 napisał(-a):

Szukaj koperty z damskiego zegarka kieszonkowego...


Mam. Ale on jest gruby i nie będzie pasował. To jest stareńki mechanizm. Na pewno XVIII wiek.

Mam nawet kopertę od małego szpindlaka z XIX wieku i tez mowy nie ma. O wiele za gruby.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmwas napisał(-a):

BTW - czy jest na Forum, albo moze czy znacie kogoś, kto by zrobił kopertę naręczną do takiego mechanizmu? 
Jest nieduży (tylko grubasny) i pięknie by wyglądał na nadgarstku, tylko kto by mi zrobił kopertę :) ?

Paweł Hołda z Krakowa


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2024 o 19:18, oszolom napisał(-a):

trza się będzie pozbyć paprochów ze środka :D. z bransą też pokombinować lepiej niż poprzedni kombinujący, bo sam pomysł miał dobry, ale wykonanie... tak czy inaczej wpadł tanio, jak na ten model, a od paru lat chciałem mieć. zadowolony.

tuyn7.jpg

Mam jego brata.

IMG_20231001_122344889.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Paweł Hołda z Krakowa


Dzięki! Kontakt nawiązany, zobaczymy co z tego wyjdzie 😃

Jestem nieco „podjarany” - marzy mi się XVIII wieczny szpindlak na nadgarstku, a ten naprawdę jest w pięknym stanie.

Szkoda tego ubytku na tarczy, ale rdzy zero, wszystko lśni jak nowe. Złocenie - bajka. Ma oczywiście parę rys, ale to tyle.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze są w auto, mój manualny. Ale wzornictwo to samo. Urocze zegarki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zdobyć Dynamica w bardzo dobrym stanie. Wszystko dzięki przyjacielowi, który w zasadzie mi go sprezentował. Z formalnego punktu widzenia była to co prawda wymiana, ale moje świadczenie nie było ekwiwalentne. Swoją drogą, on kupował ten zegarek 10 lat temu na forum od jednego z Was.

 

 

omega2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, progresywny napisał(-a):

W końcu udało mi się zdobyć Dynamica w bardzo dobrym stanie. Wszystko dzięki przyjacielowi, który w zasadzie mi go sprezentował. Z formalnego punktu widzenia była to co prawda wymiana, ale moje świadczenie nie było ekwiwalentne. Swoją drogą, on kupował ten zegarek 10 lat temu na forum od jednego z Was.

 

 

omega2.jpg

Kiedyś broniłem się przed tym modelem i dobrze że mi przeszło. 

IMG_20221005_112641_011.jpg

IMG_20221104_233129_459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Frantz70 napisał(-a):

Kiedyś broniłem się przed tym modelem i dobrze że mi przeszło. 

IMG_20221005_112641_011.jpg

IMG_20221104_233129_459.jpg

Dynamiki najlepsze omegi. Też mam dwie sztuki tych owalnych + taką wesołą unisex kosteczkę. Pod ręką fota jednej z nich.

8h.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.