Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    lukkluj

#praca #grafik Czy ktoś z moich znajomych lub nieznajomych ma do polecenia świetnego, młodego, zdolnego grafika, któremu wideo również nie straszne :) Praca na stałe. Rekomendacje na priv proszę...

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarki ze szklanego ekranu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1524 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 07 styczeń 2005 - 21:24

Zapewne jak wielu z forumowiczow czesto gdy spotykam jakas osobe najpierw zwracam uwage na jej czasomierz (glupio to wyglada bo wzrok do sokolich nie nalezy i nieznajomy czesto mysli zapewne ze mu cabule chce podwedzic i dlatego sie tak do niego zblizam wykrecajac glowe). Oczywiscie najciekawsze zegarki mozemy dostrzec na szklanym ekranie gdzie duzo czesciej niz na naszych ulicach goszcza ludzie z towarzyskiej smietanki. Dostrzezenie marki takiego czasomierza czesto graniczy z cudem ale tym wieksza radosc z odkrycia (Bylem z siebie dumny gdy ustalilem ze Jeremy Clarkson z Top Gear ma na rece Omege Diver). Dlatego proponuje zeby kazdy kto dostrzeze jakis ciekawy przyklad zegarka umiescil tutaj fotke (o ile oczywiscie taka posiada).

Na poczatek kilka filmowych:

Chyba najciekawszy zegarek posiadal zawsze agent jej Krolewskiej Mosci czyli niejaki Bond. Byly to kolejno Rolex, Seiko, znowu Rolex by ostatecznie dojsc do Omegi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Trzecia czesc terminatora kilku starych fanow mogla rozczarowac ale ten zegarek nie zrobi tego nigdy (Audemars Piguet)

Dołączona grafika

Vanilla Sky to sredniawa komedia, po ktorej pewna znana hollywoodzka para (dotad uznana za wzor udanego pozycia) rozstala sie. Z tym zegarkiem chyba nikt nie bedzie chcial sie rozstawac na zbyt dlugo

Dołączona grafika

W Raporcie Mniejszosci znalazlo sie sporo miejsca dla reklam roznych firm. Zegarki reprezentowal:

Dołączona grafika

Eraser (u nas znany jako Egzekutor) to popis "aktorstwa" nowego gubernatora Kaliforni. W tym obrazie przewinal sie:

Dołączona grafika

Podobna "zabawka" znalazla sie w Transporterze

Dołączona grafika

Powiem szczerze ze nie pamietam polskiego odpowiednika tytulu filmu La Confidential, ale ten zegarek chyba kazdy zna:)

Dołączona grafika

W najnowszej ekranizacji Tożsamości Bourne'a również można zauważyc coś ciekawego:

Dołączona grafika

Omega już stara się zapewnić sobie pewna pozycję w przyszłej załogowej Misji na Marsa dlatego nie mogło jej również zabraknąć w filmie o tym samym tytule

Dołączona grafika

No to by było na razie na tyle. Mam nadzieje, ze ktos dotrze do innych ciekawych fotek. Te ktore zaprezentowalem powyzej pochodza w wiekszosci z http://home.san.rr.c...celebritywatch/
  • 1

#2 Temption

Temption
  • Stowarzyszenie
  • 645 postów

Napisano 07 styczeń 2005 - 21:53

111
  • 0

#3 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 07 styczeń 2005 - 22:01

Jeszcze apropos Bonda. Wlasnie patrze sobie na " Thunderball'a" (u nas znanego jako "Operacja Piorun") i nie widze na rece Jamesa przedstawionego powyzej Rolexa Submarinera tylko chronograf Breitlinga (dziwne ze milosnicy Bonda o tego nie dostrzegli). Musze postarac sie o jakas fotke tego cuda.

EDIT

A oto i on: Breitling z wbudowanym Geigerem
Dołączona grafika
  • 0

#4 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2005 - 00:01

Witam,
muszę przyznać, że słowny jesteś Xeper. Informacja, którą przedstawiłeś jest bardzo ciekawa. Pytanie: gdzie podział się Władek :?:
Pisaliśmy ostatnio na temat piramidy prestiżu, a od Władka oczekujemy, że w zakładce "Producenci" zamiast linków do poszczególnych stron pojawią się opisy związane z historią firm zegarkowych i opisy ich kolekcji. Ja czekam na to z niecierpliwością.
Xeper: Vanilla Sky to nie jest komedia. Moim zdaniem to naprawdę doskonały film z zaskakującym zakończeniem natomiast zegarek ?, cóż, mistrzostwo świata - w końcu to IWC. IWC jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych firm zegarkowych. Niestety nie stać mnie jeszcze na taki luksus, ale może kiedyś, kto wie. Pozdrawiam.
  • 0

#5 wkuter

wkuter
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 09 styczeń 2005 - 00:54

A pamiętacie "Okno na podwórze"? Na jaki zegarek zerkał w nim James Stewart? Jak macie taką możliwość to umieście zdjęcie? Firma jak firma, ale za to jest taki moment w filmie, że widać tylko tarczę tegoż zegarka :)
  • 0

#6 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 09 styczeń 2005 - 09:21

Ze scen z zegarkami pamietam jeszcze Tag Heuer'a z drugiej częsci Szklanej Pułapki oraz Rolex'a z Kill Bill'a. Niestety nie moge ich namierzyc w sieci i musze postarac sie o te filmy i wykonac fotke.

A jeszcze co do slowa Xeper, ktore mam w podpisie, to nie nick tylko pewnego rodzaju motto (oznaczajace swiadomosc istnienia :) )

EDIT
Bardzo ważną rolę odegrał również zegarek w filmie Pulp Fiction. Nie wiadomo jaka to marka ale historia z nim zwiazana jest ciekawa. Zegarek mial byc jednym z pierwszych zegarkow na reke, ktory pradziadek Butcha (Bruce Willis) kupił przed Pierwszą Wojna Światową, by przekazywać go z ojca na syna kolejnym pokoleniom. Do Butcha zegarek przynosi kolega ojca, ktory razem z nim był w niewoli w Hanoi. Z opowiesci wynika, ze zegarek aby nie zostac skonfiskowanym byl ukrywany przez panow w... odbytach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#7 TommyLee

TommyLee
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 16:09

Kiedy pierwszy raz obejrzałem film "Vanilla Sky", to głównie zapamiętałem zegarek, a dopiero później Penelope Cruiz, Ferrari i Cameron Diaz. Grał tam chyba też Tom Cruise :roll: :)
Zgadzam się, że film jest świetny i zdecydowanie nie jest komedią. Polecam również pierwowzór hiszpański tego filmu.

Na ekrany naszych kin wejdzie lada moment film Constantine, gdzie główny bohater grany przez Keanu Rives nosi zegarek Oris Classic. Postaram się uchwycić jakiś dobry moment w trailerze do filmu i zrobić fotkę.

Pzdr,Tomek
  • 0

#8 TommyLee

TommyLee
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 16:28

Chyba troszkę źle napisałem nazwisko aktora w poprzednim mailu. Chodziło o Keanu Reeves`a.
Oris Modern Classic
http://img121.exs.cx...nureeves4av.jpg
  • 0

#9 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 18:06

Wczoraj przypomnialem sobie scene ktora po prostu musze namierzyc, a mianowicie zegarek w filmie Krzyzacy. Niestety wiekszosc wersji ma juz wyciety ten moment, ale ja nie poddaje sie tak latwo :twisted:
  • 0

#10 lewandek

lewandek
  • Użytkownik
  • 460 postów

Napisano 30 styczeń 2005 - 17:01

Filmy z udzialem PANERAIa mozna znalezc na tej stronie:

http://www.paneristi...vies/index.html

(wyjatkowo zabawnie wyglada na łapce: Hugh Granta) :)
  • 0

#11 MasterFan

MasterFan

RoyalOakFan

• Użytkownik
  • 4792 postów

Napisano 02 luty 2005 - 22:20

Hej,
właśnie oglądam film "Frantic" z Harrisonem Fordem, gdzie główny bohater posiada znany i powszechnie lubiany :wink: model Rolexa.

Pozdrawiam
Marcin
  • 0

#12 Gość_Jendri_*

Gość_Jendri_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2005 - 23:05

A owszem, też oglądam. To chyba Oyster Datejust na metalowej branzolecie no nie?
Swoją drogą niezłe z nas zboki... :wink:
  • 0

#13 MasterFan

MasterFan

RoyalOakFan

• Użytkownik
  • 4792 postów

Napisano 02 luty 2005 - 23:14

:) zboki :)
Tak, na metalowej bransolecie, a co do modelu to też mi się wydaje, że to Datejust :)

Marcin

ps. widać, że oglądamy film w skupieniu :wink:
  • 0

#14 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 22 luty 2005 - 16:10

Czas przypomnieć o temacie, który troszkę zarósł pajęczynami.
W Men in black zegarek odgrywał bardzo ważną rolę - w końcu był elementem kultu całego "ludu z szafki" ;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
A oto jak wygląda to cudo w oryginale :)
Dołączona grafika
  • 0

#15 TommyLee

TommyLee
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 01 kwiecień 2005 - 12:03

No cóż,
jako fan firmy ORIS polecam link, gdzie można zobaczyć nie tylko filmy, w któych grały, ale też artystów i sportowców, którzy posiadają ich zegarki.
http://www.oris.ch/english/index.html - należy kliknąć z lewej strony w zakładkę Personalities.

Miłej zabawy :(
  • 0

#16 TommyLee

TommyLee
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 05 kwiecień 2005 - 08:28

Jeżeli ktoś lubi zegarki Orisa, to polecam film Constantin (jak ktoś Orisa nie lubi to film też może obejrzeć, bo całkiem fajny). Przez cały film czekałem na jakieś ujęcie zegarka, no i się doczekałem. W jednej ze scen, główny bohater zdejmuje zegarek i odkłada go na psadzkę. Kamera robi najazd na zegareczek, który po chwili wypełnia cały ekran. Szkoda, że nie miałem pilota, żeby włączyć pauzę i troszke się podelektować :(

Dla miłośników Doxy mam dobrą nowinę - niedługo w kinach pojawi się film Sahara, gdzie główny bohater będzie nosił DOXA SUB 600T. Film nakręcono na podstawie książki Clive Cusslera, któy jest posiadaczem tego zegarka i wyposażył w niego swojego bohatera również w książce.
http://www.doxa.us/home.html

Tomek
  • 0

#17 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 03 maj 2005 - 17:35

Dzisiaj podczas kolejnej powtórki Misia przypomniałem sobie o znanej scenie, w której zegarki wymienia się na produkt znacznie bardziej cenny :(
Dołączona grafika

Warto również wspomniec o filmach w których wykorzystano Hamiltony, a były to
-Blue Hawaii (z Elvisem)
-Men in Black 1 i 2 (ale to już wiadomo)
-Zabójcza broń 4
-Wydział poscigowy (w oryginale U.S Marshals)
-Pearl Harbor
-Jesień w Nowym Jorku
-Lekcja przetrwania (In the Edge)
  • 0

#18 eye_lip

eye_lip

JFS

• Użytkownik
  • 6184 postów

Napisano 03 maj 2005 - 22:58

Przyznam, że też zwróciłem dzisiaj uwagę na tę szufladę i zastanowiłem się czy było tam coś ciekawego.
  • 0

#19 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3785 postów

Napisano 04 maj 2005 - 08:23

Sądząc po twarzach obecnych w tamtym przybytku, nie ma co liczyc na Patki :(
  • 0

#20 Yargoth

Yargoth

Xeper