Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Zegarki ze szklanego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

co to za kostka na nadgarstku Brad'a w filmie Allied ?

 

image.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2022 o 22:22, Funky_Koval napisał(-a):

Stana Katic w serialu Castle, nosi Omegę Speedmaster :) Aktorka lubi zegarki, prywatnie nosi np Paneraie

Screenshot_20221019_231901.thumb.jpg.a5666422316ac9867938da7f783951a5.jpg 

Screenshot_20221019_232111.thumb.jpg.309dde5ba8f135006087f5f364c8ccab.jpg


W tym samym serialu świetne zegarki nosi tez Nathan Fillion (grający tytułowego bohatera) - Seamaster 120 i Ball

Sam się zacząłem zastanawiać nad tym Seamaster w automacie, ale chyba jednak 36mm to mało :)

 

 

image.png.c69e973034d58db4a9081ec8927dbd2c.png
 

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maciek__L napisał(-a):


W tym samym serialu świetne zegarki nosi tez Nathan Fillion (grający tytułowego bohatera) - Seamaster 120 i Ball

Sam się zacząłem zastanawiać nad tym Seamaster w automacie, ale chyba jednak 36mm to mało :)

 

 

image.png.c69e973034d58db4a9081ec8927dbd2c.png
 

Tru, on tą omegę ma w kwarcu :) Zegarek Beckett fabularnie odziedziczyłą po po ojcu więc jest back story :D 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Tru, on tą omegę ma w kwarcu :) Zegarek Beckett fabularnie odziedziczyłą po po ojcu więc jest back story :D 

Automatyczny "odpowiednik" ma ref 2501.81 - miałem nawet się umówić na jej oglądanie.

Btw. zawsze jak widzę zegarek z tego typu delikatnym back story (innym przykładem byłby Submariner w filmie National Treasure), to zastanawia mnie czy marka za to zapłaciła - z jednej strony zegarek wyeksponowany i z back story, a z drugiej jednak daleko temu do Bonda lub Gray Mana, gdzie zegarek jest wprost reklamowany i gdzie marka i model są wyeksponowane i budowana jest wokół tego kampania marketingowa.

Spoiler alert do serialu (trzeba zaznaczyć, bo napisane tekstem w kolorze tła forum): nie do końca "odziedziczyła" :)
 

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2022 o 22:22, Wostok111 napisał(-a):

Ed Harris w Apollo 13 i Seiko pogue

IMG_20221025_222055.jpg

Gratuluję spostrzegawczości. Ostatnio oglądałem ten film i głównie w oczy rzucały się Omegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pit55 napisał(-a):

Gratuluję spostrzegawczości. Ostatnio oglądałem ten film i głównie w oczy rzucały się Omegi. 

 

Miałem kiedyś pogue i od tamtej pory rzuca się w oczy 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2022 o 16:54, pit55 napisał(-a):

"Pożegnanie z Afryką" - Robert Redford.

Ktoś potrafi zidentyfikować zegarek ?

Powszechnie się mówi, że naręczne zegarki u mężczyzn upowszechniły się pod koniec IWŚ. Taka ciekawostka akcja filmu zaczyna się w 1912-13 roku i już mężczyźni noszą zegarki naręczne.

Zrzut ekranu (27).png

Zrzut ekranu (28).png

Zrzut ekranu (30).png

 

A gdzie tak się powszechnie mówi? Omega reklamowała zegarki naręczne według różnych źródeł od 1902/1904 r jako "niezbędny element wyposażenia wojskowego". W 1915/1916 r. miała już reklamę w europejskich radiach z hasłem "za miasto i na front". Cartier rok później wypuścił pierwszego Tanka z kopertą inspirowaną czołgiem Renault FT-17, ale pierwszy naręczny model czyli Santos sprzedawał od... 1911 r. Wilsdorf pierwsze naręczne sprzedawał od 1905 r. Z kolei akcja filmu dzieje się według różnych źródeł w 1913/1914 r. Zmierzam do tego, że z informacji, z którymi ja się spotykałem wynikało, że zegarki naręczne upowszechniły się już na początku I wojny wojny światowej, a nie na jej końcu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2022 o 10:18, memento mori napisał(-a):

 

A gdzie tak się powszechnie mówi? Omega reklamowała zegarki naręczne według różnych źródeł od 1902/1904 r jako "niezbędny element wyposażenia wojskowego". W 1915/1916 r. miała już reklamę w europejskich radiach z hasłem "za miasto i na front". Cartier rok później wypuścił pierwszego Tanka z kopertą inspirowaną czołgiem Renault FT-17, ale pierwszy naręczny model czyli Santos sprzedawał od... 1911 r. Wilsdorf pierwsze naręczne sprzedawał od 1905 r. Z kolei akcja filmu dzieje się według różnych źródeł w 1913/1914 r. Zmierzam do tego, że z informacji, z którymi ja się spotykałem wynikało, że zegarki naręczne upowszechniły się już na początku I wojny wojny światowej, a nie na jej końcu.

 

Dzięki za uszczegółowienie. W obiegowej opinii krążą informację, że to podczas IWŚ rozpowszechniły się zegarki naręczne np tzw. okopowe. Ty udowodniłeś, że jednak wcześniej te zegarki  zostały spopularyzowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel Craig i jego Omega Seamaster 1948 w najnowszym filmie o detektywie Benoicie Benoit „Glass Onion”.


 

 

image.png

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyliśmy oglądać. Fajnie ta omega wygląda, nie od dziś. Ciekaw jak się układa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mountains of the Moon, film z 1990 r o wyprawie F. Burtona i J. H. Speke do źródeł Nilu.

Chronograph używany na wyprawie. Pada w filmie stwierdzenie, że to najdokładniejszy chronograph jaki w tamtym czasach był dostępny.

Zrzut ekranu (32).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2022 o 12:27, beniowski napisał(-a):

Daniel Craig i jego Omega Seamaster 1948 w najnowszym filmie o detektywie Benoicie Benoit „Glass Onion”.

 

 

fotkę dałeś słabą

glass-onion-daniel-craig-omega-seamaster-1948.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kazior napisał(-a):

 

fotkę dałeś słabą

glass-onion-daniel-craig-omega-seamaster-1948.jpg

Śliczna ta omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial Shantaram na Apple TV. Serial, w przeciwieństwie do książki, która jest strasznie manieryczna i przesłodzona duchowością i mistycznością Indii (coś w stylu P. Coelho), całkiem nieźle się ogląda. 

 

Odnośnie zegarka - coś z dniem tygodnia chyba nie halo🤣.

 

IMG_0923.thumb.jpeg.941769c8f7a14836a7668beea65cec0a.jpeg

B1EFC1B8-CA41-4459-B775-A804F73D745E_1_201_a.heic

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2022 o 19:56, rafi napisał(-a):

Właśnie skończyliśmy oglądać. Fajnie ta omega wygląda, nie od dziś. Ciekaw jak się układa…

Kryminał bez finezji Agaty ale ładne obrazki. A Omega dobrze się układa, nie jest to ultra slim lecz EDC i w przeciwieństwie do wielu współczesnych Masterów nie lewituje nad nadgarstkiem. A dodatkowo - pasuje jej każdy pasek.

6D3BC93E-5234-4CA7-A9EB-534C46655EAE.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, desmo napisał(-a):

... pasuje jej każdy pasek.

Butik znalazłby kilka które nie będą pasować.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 16:33, pit55 napisał(-a):

Gratuluję spostrzegawczości. Ostatnio oglądałem ten film i głównie w oczy rzucały się Omegi. 

Widać go w wielu scenach - na prawej ręce Harris nosi bransoletkę POW/MIA ( LTC Harrison Klinck ), popularne wtedy bransoletki upamiętniające żołnierzy którzy zginęli w Wietnamie a na lewej właśnie to Seiko. Prawdziwy Gene Kranz nosił wtedy Seiko 5 6119-8460 ( diver z czarną tarczą i srebrną lunetą ), model 6139-6002 który widać na nadgarstku Eda Harrisa poleciał w kosmos w 1973 razem z pułkownikiem Pogue, pilotem misji orbitalnej Skylab 4.

Poza tym widoczne są oczywiście Omegi Speedmaster u astronautów i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/28/2022 at 2:11 PM, kazior said:

 

fotkę dałeś słabą

glass-onion-daniel-craig-omega-seamaster-1948.jpg

 

Dopiero wczoraj miałem okazję nadrobić zległość filmową ;) W przypadku pierwszej części ludzie w wątku na Reddicie zastanawiali się czy to aby na pewno była Omega na ręku detektywa, w tej części widzę że reżyser postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości (albo Omega lepiej zapłaciła) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny film, podobał mi się, ale do pierwszej części i jej klimatu oraz gry nie ma podejścia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.