Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PiotrT

ZENO vs. STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru tygodni uparcie przegladam to forum, i musze przyznac ze troche mi to powywracalo glowie. Chcialem sobie sprawic jakis ladny zegarek i powiem szczerze ze myslalem o jakims fajnym seiko (np. premier). Poczytalem troche forum i mnie wzielo na mechanika. Niestety na panereia (fajnee) czy longinesa mnie chyba nie stac. Spodobala mi sie bardzo stowa, i cos o niej wiem. Ale ostatnio znalazlem informacje o zeno i mi sie ich zegarki bardzo podobaja (wizualnie, technicznie nie potrafie ich ocenic). Dodatkowo sa szwajcarskie a nie jak stowa niemieckie (wiem ze to nic nie znaczy ale jakos do mnie przemawia). Czy ktos moglby mi udzielic jakiejs informacji na temat tych zegarkow? Co one sa warte i jak sie plasuja wzgledem Stowy pod wzgledem technicznym no i wykonania (bo z tego co znalazlem to sa troche tansze)? Probowalem cos o nich znalezc na forum ale niewiele bylo.

Z gory dzieki!

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Zeno nic nie powiem, poza tym że złego słowa o nich nie słyszałem :)

 

Tak z ciekawości - która Stowa konkretnie wpadła Ci w oko?


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem na zywo Zeno ale bardzo podobają mi się te zegarki. Co do Stowy to mam "lotnika" i jestem bardzo zadowolony. Polecam. Nie ma osoby w klubie która byłaby zawiedziona Stową. Co do wykonania to chyba obydwie firmy opierają się na tym samym mechanizmie. Wybór należy do ciebie.

http://img80.imageshack.us/my.php?image=st48il.jpg

http://img80.imageshack.us/my.php?image=stowatyl25ui.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o Zeno nic nie powiem, poza tym że złego słowa o nich nie słyszałem :)

 

Tak z ciekawości - która Stowa konkretnie wpadła Ci w oko?

 

Pewnie nie bede oryginalny jak powiem ze Flieger. Ale tak prawde mowiac to mi sie wszystkie podobaja, przynajmniej z tych co sa pokazane na sieci - bardzo fajne zegarki. Ale Flieger najbardzie. Zreszta dlatego porownuje z ZENO - oni tez maja ladne zegarki w tym stylu. Tylko nie wiem na ile u nich opiera sie to na tradycji (stowa w koncu oryginalnie robila takie zegarki) a na ile po prostu jest to po prostu obecne wzornictwo. Jedyny problem ze Stowa to klopot z "testem nadgarstkowym" jak to sie chyba nazywa na forum. Z ZENO byloby juz latwiej bo maja jakichs dealerow.

Swoja droga, zastanawiam sie na jakim pasku najlepiej tego Fliegera. Najfajniejszy chyba jest brazowy z tymi srubami ale chyba pasek dobiera sie jakos do stroju, nie? A tu braz mi srednio pasi. Jak wyglada Flieger na czarnym pasku? czy ktos moze widzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie widziałem na zywo Zeno ale bardzo podobają mi się te zegarki. Co do Stowy to mam "lotnika" i jestem bardzo zadowolony. Polecam. Nie ma osoby w klubie która byłaby zawiedziona Stową. Co do wykonania to chyba obydwie firmy opierają się na tym samym mechanizmie. Wybór należy do ciebie.

http://img80.imageshack.us/my.php?image=st48il.jpg

http://img80.imageshack.us/my.php?image=stowatyl25ui.jpg

 

 

Oooo flieger na czrnym pasku. ladny skurczybyk :)

/Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba pasek dobiera sie jakos do stroju, nie?

 

NIE :twisted:

 

Pasek dobiera się do nastroju. A strój ewentualnie można dobrać do paska

 

A poza tym można mieć wiecej pasków na każdy nastrój :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba pasek dobiera sie jakos do stroju, nie?

 

NIE :twisted:

 

Pasek dobiera się do nastroju. A strój ewentualnie można dobrać do paska

 

A poza tym można mieć wiecej pasków na każdy nastrój :)

 

oz kurcze ale dalem plame :lol: Nie chcialem podpadac tak od razu na poczatku :)

Ale troche mnie to interesuje - moze zaczne nastepny watek? tylko sie boje ze kurcze wrogow sobie narobie i mnie wyrzuca z forum zanim na nim naprawde zaistnieje :D

/Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątek na ten temat już gdzieś jest. Poszukaj. Może nawet jest przeniesiony na forum "paski, bransolety. pudełka..." . Czytaj, szukaj...

 

W sumie wszystko zależy od podejścia. ekstremiści dobierają paski do butów i pasków od spodni, krawatów, jakieśtam reguły istnieją. Dla jednych istnieją po to żeby ich przestrzegać, dla innych - żeby je łamać, a jeszcze inni mają je gdzieś :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A fakt, dziekuje. Ale mi sie ten czarny i tak podoba, wiec temat raczej nie istnieje. Czarny pasuje do wszystkiego :lol:

 

Ale wracajac do tematu glownego - ciekawi mnie ta firma ZENO. Po pierwsze dziwnie sie nazywa. ZENO-WATCH BASEL. Szwajcarska firma, zegarki maja opisy (np dni) po niemiecku a nazwa firmy wybitnie angielska. Widze tez ze celuja w konkretne rynki (np. skandynawia).

/Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał kkwpk o Stowie złego słowa nie powiem (jako posiadacz:), o Zeno też mam dobre zdanie, choć nie miałem w dłoni.

 

Duży wybór jest na www.timefactors.com


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeno nie podoba mi się jakość wykończenia koperty i fakt, że w przeważającej większości pozbawione zdobień mechanizmy, widoczne są przez przeszklone denka. poza tym wolę jak logo jest mniejsze.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Stową doświadczeń nie mam (choć same dobre rzeczy słyszę), ale mogę coś powiedzieć o Zeno. Nie mam wprawdzie żadnego zegarka Zeno, gdyż żaden z ich projektów wystarczająco mi się nie podobał, ale mam zegarki robione przez Zeno dla TimeFactors (Speedbird II i Speedbird 1903). To są proste zegarki bez pretensji do jakiejkolwiek ekskluzywności, ale naprawdę dobra jakość, zwłaszcza w stosunku do ceny. Znakomity serwis gwarancyjny. Polecam forum Zeno (http://www.tz-uk.com/forum/viewforum.php?f=9), tam jest trochę opinii.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś powiedzieć o Stowie - jakość wykonania b. dobra, deisgn - zdjęcie to namiastka tego co w rzeczywistości :lol: Bardzo ładne zdobienia mechanizmu (chociaż skromne), brak mi tylko sygnowanej koronki (Antea).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zdobieniem to nie przesadzaj :wink:

Tylko grawerka na wachniku (no i niektórzy wybrańcy mają barwione na niebiesko śruby :twisted: ).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i niektórzy wybrańcy mają barwione na niebiesko śruby

 

Tym wybrańcem to chyba każdy może być za 50 eur ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

co to za fetysz z tymi niebieskimi srubkami- bo przyznam sie szczerze, ze nie wiem o co chodzi? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak mi tylko sygnowanej koronki (Antea).

Proszę bardzo.

koronka2jf.th.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za fetysz z tymi niebieskimi srubkami- bo przyznam sie szczerze, ze nie wiem o co chodzi? :oops:

 

O nic nie chodzi, ładnie po prostu wyglądają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładnie po prostu wyglądają :lol:

 

Uważam wprost przeciwnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobają / i chyba nie tylko mnie :wink: /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odliczając nerwowo w kieszeni 50 ojraków decydowałem - albo śrubki albo wskazówki na niebiesko - padło na wskazówki i dalej uważam, że był to słuszny wybór (chociaż jedyny słuszny to i jedno i drugie :wink: ). To naprawdę fajnie wygląda.

A w kwestii koronki - Flieger ma, a Antea nie, i jakoś dla mnie to niekonsekwencja (edycja muzeum, phi).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odliczając nerwowo w kieszeni 50 ojraków decydowałem - albo śrubki albo wskazówki na niebiesko - padło na wskazówki i dalej uważam, że był to słuszny wybór (chociaż jedyny słuszny to i jedno i drugie :wink: ). To naprawdę fajnie wygląda.

A w kwestii koronki - Flieger ma, a Antea nie, i jakoś dla mnie to niekonsekwencja (edycja muzeum, phi).

 

To nie sa niebieskie w standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są. Kosztują 50 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.