Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slavny Hans

Mój skromny zbiorek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście. Czy ten prawy jest wcześniejszy?

Lewy na dolnym zdjęciu ma nr 020788, a prawy 761941.


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy na dolnym zdjęciu ma nr 020788, a prawy 761941.

Dzięki. Nawet tak intuicyjnie to bym tak obstawiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym pytanie, jakie zegarki nosisz na co dzień Slavny Hansie? Czy są wsród nich ruskie? Zastanawiam się, czy w tak rewelacyjnym zbiorze zegarki tracą wartość użytkową, z uwagi na swoje znaczenie kolekcjonerskie. Innymi słowy, czy nie przychodzi taki moment, że noszenie zegarków z kolekcji wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem i kolekcjoner przestaje używać swoich zegarkow zgodnie z ich przeznaczeniem?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak nosisz, gdzie pracujesz itp. Ja większość swoich noszę codziennie, ale jako że mam pracę "biurową" to mi się nie niszczą, a raz na miesiąc jak jakiś założe to nic im się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak nosisz, gdzie pracujesz itp. Ja większość swoich noszę codziennie, ale jako że mam pracę "biurową" to mi się nie niszczą, a raz na miesiąc jak jakiś założe to nic im się nie dzieje

 

Prawdę mówiąc, mam podobnie. Charakter mojej pracy nie zagraża zegarkom, więc mogę je sobie nosić dowoli. Poza tym, wychodzę z założenia, że zbieram przedmioty użytkowe, więc kupując, zazwyczaj wybieram zegarki, o których myśle, że będę je nosił. Moje kilkanaście sztuk nie umywa się jednak do kolekcji Hansa, a ciekaw jestem, czy podejście do tej sprawy zmienia się wraz ze wzrostem wartości kolekcji, przy czym nie ekonomicznej, ale kolekcjonerskiej.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

"Moje kilkanaście sztuk nie umywa się jednak do kolekcji Hansa". Szczerze mówiąc, to nie za bardzo rozumiem to stwierdzenie i nie za bardzo mogę się z nim zgodzić... Każdy z nas ma zupełnie inne preferencje i różne możliwości finansowe, a co za tym idzie posiada kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, lub nawet kilkaset zegarków. Ważne jest chyba jednak głównie to, aby odczuwać osobistą satysfakcję i zaspokajać swoje własne potrzeby w tej kwestii, a nie robić coś na pokaz, aby oczarować innych. Posłużę się dla porównania przykładem z akwarystyki: czy według takiej logiki posiadanie akwarium 1000 litrowego oznacza, że jego właściciel jest lepszym i bardziej profesjonalnym akwarystą od tego, który posiada zbiornik 100 litrowy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie plan był taki, żeby zbierać zegarki tylko do noszenia. Ale któregoś dnia zobaczyłem na aukcji Drużbę. I cały misterny plan runął. Mam więc zegarki do noszenia i nie do noszenia. Mimo wszystko rzadko noszę ruskie zegarki, bo mi szkoda. Częściej je zakłada pani Hansowa. Ja noszę najczęściej na co dzień nieruskiego Fortisa, a do marynarki czasami jakiegoś deluksiaka. Ostatnio wkładałem Ruhlę Electric.

 

PS. 1000-litrowe akwarium łatwiej utrzymać (bo jest w nim stabilniejsze środowisko), ale nie wiem co to ma do rzeczy.


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki w szczegółach:

 

Slava z rakietą

 

slavabudzikrakieta2m8.jpg

 

slavabudzikrakieta3m8.jpg

 

slavabudzikrakieta4m8.jpg

 

slavabudzikrakieta7m8.jpg

 

 

Pabieda z Pietrodworca

 

pabiedabialapetrodworec.jpg

 

pabiedabialapetrodworec.jpg

 

pabiedabialapetrodworec.jpg

 

pabiedabialapetrodworec.jpg

 

Łucz w kolorze denaturatu

 

uczfiolet1m8.jpg

 

uczfiolet4m8.jpg

 

uczfiolet7m8.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przestać czytywać to forum wieczorami... "denaturatowy" Łucz nie pozwoli mi dzisiaj zasnąc.

 

winszuję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegareczki. Moi faworyci to budzik z Rakietą oraz Łucz z nutką denaturatu :)

Łucz tarcza Beauty !!!

 

Ja ostatnio nabyłem Majaka w krysztale z podobną tarczą, no może wpadającą w fioletowy. U faceta z kolorami kiepsko.

Łucza też dosyć fajnego. Niedługo się pochwalę, czasu nie ma na cyknięcie fotek.

 

Hans duże gratulacje. Zresztą jak zawsze piękne cykory.

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavny Hansie R-E-W-E-L-A-CJ-A !!! :blink: :blink: :blink:

Twoja kolekcja jest dla wielu miłośników zegarków wielką inspiracją. Piękne fotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Hans pojechałeś grubo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godne pozazdroszczenia stadko Rakiet


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą patrzyłem na moją kolekcyjkę, cieszyłem się, teraz przestałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.