Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slavny Hans

Mój skromny zbiorek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kirovy są cudne...również wydaje mi się że ten czerwono-zielony jest złożony. Kiedyś był wątek gdzie się zastanawialiśmy nad tym w ilu wersjach wypuścili te krabiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaaarwa, Kolega wpędza w DEPRECHĘ, BEZLITOŚNIE !!! :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans teraz to pojechałeś..... :)

 

Gratuluję i zazdraszczam :)

 

tak btw. tą Antarktydę z Allegro to tez Ty wyjąłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, włączając kompa mysłałem sobie, że Hans dawno nie pokazywał żadnej perełki

i fajnie by było jak by coś ładnego znowu wrzucił i...

...wrzucił :)

i to co!

REWELACJA!

piękny zegarek i jaki rzadki a ten oczywiście w nienagannym stanie

ehh Hans jak Ty to robisz :)

przy okazji, bardzo fajne zdjęcia :)

gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans - i tu gratki za kosmosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achhh ten Kosmos... Dobrze że w naszym gronie zazdrość to pozytywne uczucie.

Mówisz że Gordon licytował na Allegro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Mówisz że Gordon licytował na Allegro??

 

Myślę, że raczej ktoś od nas zagrał grzecznościowo dla niego w zamian za jakaś tam przysługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achhh ten Kosmos... Dobrze że w naszym gronie zazdrość to pozytywne uczucie.

Mówisz że Gordon licytował na Allegro??

Nieważne kto licytował, ważne kto ma (ja na przykład nie mam swojego konta na Allegro :D) . Wystarczy popatrzeć na polskie sztuki w jego zbiorach. Przypuszczalnie ktoś tu dla niego kupuje. W końcu to chyba miłe, że się interesuje polskimi zabytkami :D


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że sikor trafił w dobre ręce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że sikor trafił w dobre ręce :D

eeeeeeeeeee a mnie się to nie podoba

 

dlaczego?

 

w momencie kiedy znów pojawi się coś tak mało spotykanego to będą marne szanse, że ktoś z Nas go kupi

 

 

 

Ps. Nekro nabij jeszcze kilka postów to będziesz miał status "Mistrz"

 

mnie tak głupio samemu , zresztą co ze mnie za Mistrz? bardziej miszcz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ze mnie za "miszcz" ...chyba w przepłacaniu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeee a mnie się to nie podoba

 

dlaczego?

 

w momencie kiedy znów pojawi się coś tak mało spotykanego to będą marne szanse, że ktoś z Nas go kupi

Po pierwsze należy się cieszyć, że ten zegarek w ogóle trafił na aukcję i mieliśmy szansę wzięcia udziału w jego licytacji (ja akurat nie licytowałem). Rzadkie sztuki lub te w świetnym stanie przeważnie są sprzedawane stałym odbiorcom z całego świata poza aukcjami i nikt nawet nie ma szansy ich obejrzeć.

Po drugie należy się cieszyć, bo Mark Gordon udostępnia zdjęcie i opis tego zegarka, więc można się przy okazji czegoś nauczyć. Większość kolekcjonerów nawet tego nie robi, bo i po co. Zrobienie galerii jest pracochłonne i zabiera masę czasu, a nie daje żadnych wymiernych korzyści. Myślę, że bardzo niewielki procent zbiorów jest udostępniany w internecie, więc fajnie, że rzadki zegarek trafił do kogoś, komu się chce.

Po trzecie, mamy wolny rynek, a zegarki nie są towarem pierwszej potrzeby. Facet nie ukradł tego zegarka, tylko kupił i uczciwie zapłacił. Mówienie, że dany zegarek czy dany sprzedawca są drodzy jest śmieszne, bo nikt Ci w końcu nie każe zegarków kupować. Jeśli jest to dla Ciebie za drogie hobby, to może czas pomyśleć o tańszym. Zawsze możesz zbierać kapsle :)

Dlatego ja się cieszę, że kupił Antarktydę ten, co kupił. Jak pojawi się jeszcze raz na allegro coś rzadkiego, to zamiast zachowywać się jak pies ogrodnika, po prostu zapłać więcej, niż inni. Proste.


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie to oczywiste.

 

Ja nawet nie próbowałem zakupić tego zegarka ponieważ spodziewałem się, że bedzie wojna o niego ;-)

 

Wypowiedz Hansa mnie dziwi bo cytat:

 

"Jak pojawi się jeszcze raz na allegro coś rzadkiego, to zamiast zachowywać się jak pies ogrodnika, po prostu zapłać więcej, niż inni."

 

Jaki "pies ogrodnika"? Przecież napisałem że : "będą marne szanse, że ktoś z Nas go kupi" i tu mam na myśli kolekcjonerów z tego działu czy z chinawatches czy gmt. Myśl, że za każdym razem jak pojawi się perełka wkroczy ktoś z wielką kasą jest mało przyjemna i tyle. A to, że wygrywa ten kto da najwięcej to doskonale rozumiem.

 

A wypowiedz typu: "Mówienie, że dany zegarek czy dany sprzedawca są drodzy jest śmieszne, bo nikt Ci w końcu nie każe zegarków kupować. Jeśli jest to dla Ciebie za drogie hobby, to może czas pomyśleć o tańszym. Zawsze możesz zbierać kapsle"

 

Kto tak niby powiedział? Na ten temat nigdy się nie wypowiadałem a zbierać nadal będę...

 

Hans masz fajną kolekcję i miło się na nią zerka i tu i na chinawatches ale ta wypowiedz wcale mi do gustu nie przypadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie to oczywiste.

 

Ja nawet nie próbowałem zakupić tego zegarka ponieważ spodziewałem się, że bedzie wojna o niego ;-)

 

Wypowiedz Hansa mnie dziwi bo cytat:

 

"Jak pojawi się jeszcze raz na allegro coś rzadkiego, to zamiast zachowywać się jak pies ogrodnika, po prostu zapłać więcej, niż inni."

 

Jaki "pies ogrodnika"? Przecież napisałem że : "będą marne szanse, że ktoś z Nas go kupi" i tu mam na myśli kolekcjonerów z tego działu czy z chinawatches czy gmt. Myśl, że za każdym razem jak pojawi się perełka wkroczy ktoś z wielką kasą jest mało przyjemna i tyle. A to, że wygrywa ten kto da najwięcej to doskonale rozumiem.

 

A wypowiedz typu: "Mówienie, że dany zegarek czy dany sprzedawca są drodzy jest śmieszne, bo nikt Ci w końcu nie każe zegarków kupować. Jeśli jest to dla Ciebie za drogie hobby, to może czas pomyśleć o tańszym. Zawsze możesz zbierać kapsle"

 

Kto tak niby powiedział? Na ten temat nigdy się nie wypowiadałem a zbierać nadal będę...

 

Hans masz fajną kolekcję i miło się na nią zerka i tu i na chinawatches ale ta wypowiedz wcale mi do gustu nie przypadła.

Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, może nie do końca zrozumiałem Twoje intencje.

Mark Gorden jest jednym z najbardziej znanych kolekcjonerów zegarków radzieckich i co ważne, daje możliwość oglądania tych zbiorów innym. To ważne dla nas, zbieraczy, nie uważasz ? To chyba nie jest istotne, czy jest z Polski, czy nie. Chyba nie ma niczego złego w kupowaniu zegarków za granicą ? Nie wiem jak Ty, ale ja kupowałem swoje w różnych krajach. Dla Ukraińca lub Czecha też może być deprymujące, że go Polak przebija.

Te moje uwagi były natury ogólnej, bo często na forach pojawiają się opinie, że na allegro jest drogo, albo że jakiś sprzedawca drogo sprzedaje. W sumie te przedmioty nie mają ceny, więc skoro ktoś za tyle kupuje, to znaczy, że tyle jest to warte. Może sformułowałem to zbyt osobiście, za co przepraszam.


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, sam kupuje również za granicą. To, że Mark Gordon kupił zegarek mi nie przeszkadza. Ma do tego prawo i do tej pory nawet w tak wielkiej kolekcji nie miał tego zegarka. Tylko bardzo chętnie zobaczył bym go (lub inne unikaty) w kolekcji twojej, Nekro, Yassio i wielu innych z forum ;-) nawet w swojej. Pozdrawiam i wszystko już wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ostatnie bardzo ładne. Czarnego mam w takim samym stanie, a może nawet i lepszym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans

Myślałeś może aby ubrać swój zbiór w ładą stronkę internetową?

Coś jak TO?

Masz bardzo sporą i różnoraką kolekcję. Do tego sporą wiedzę. Taka stronka była by bardzo pomocna przy weryfikacji oryginalności naszych znalezisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kwarcowa wish lista się właśnie poszerzyła o tego drugiego Łucza.

W tym najładniejszym czarnym masz chyba nieoryginalną koronkę. Wiele za to bym dał za wskazówki w takim stanie do swojego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nekroskop koronka nieoryginalna, a wskazówki też nie są idealne :(

panstasiu strona się robi, ale kiedy się zrobi nie wiadomo :(

W temacie Łuczy, po kwarcach, czas na nakręcane.

post-29552-0-24334700-1331808700.jpg

 

post-29552-0-78338800-1331808701.jpg

 

post-29552-0-46862500-1331808703.jpg

 

post-29552-0-17838400-1331808705.jpg

 

post-29552-0-12435900-1331808707.jpg

 

post-29552-0-42076600-1331808709.jpg

 

post-29552-0-32670800-1331808712.jpg

 

post-29552-0-03481600-1331808714.jpg

 

post-29552-0-76281300-1331808715.jpg

 

luchdeluxeczarn4m.jpg

 

post-29552-0-67563900-1331808718.jpg

 

post-29552-0-41614200-1331808720.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.