Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

procol

Prosba o identyfikacje i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

Mam trzy zegarki, na ktorych temat chcialbym od Was uzyskac kilka informacji nt. wieku, mechanizmu, wartosci, jak Wam sie podobaja, itp.

 

1) Longines - duzy (42 mm), ladny. Czy warto wylozyc kase na renowacje tarczy i koperty?

post-626-0-91222900-1330504468.jpg

post-626-0-10439800-1330504482.jpg

 

2) Zloty damski zegarek "no name", piekna bransoletka. Szwajcarski mechanizm wyglada na solidny, 6 adjustements.

zlotyogolny9dg.th.jpg

zlotymech1zz.th.jpg

 

3) Rolex??? Srednica 33.5 mm.

pict14083ua.th.jpg

pict14163br.th.jpg

 

Z gory dziekuje,

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał się pozbyć Longinesa to wiesz do kogo się zgłosić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś chciał się pozbyć Longinesa to wiesz do kogo się zgłosić :wink:

 

Wlasnie chyba zrobie sobie jego renowacje, bo mi sie bardzo podoba. Wiesz cos o nim wiecej niz ja, czyli cokolwiek? :P

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie duży, najpierw przez myśl przeszła mi pasówka z kieszonki, ale nie wygląda. Lata chyba około 40, lub starszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pasówką przemawia brak tych śrubek na obrzeżu werku. Jeżeli to pasówka (bardzo prawdopodobne) to wykonana o niebo lepiej od tych, które widziałem - może wyjątkowy chłam widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines :shock: - cudo, tarczy bym nie ruszał, bo w dobrym stanie, a kopertę to można na Allegro znależć z jakiejś Cymy czy Omegi czy tam z czego innego :wink: A wiek to gdzieś lata 20-30-e XXw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Longines :shock: - cudo, tarczy bym nie ruszał, bo w dobrym stanie, a kopertę to można na Allegro znależć z jakiejś Cymy czy Omegi czy tam z czego innego :wink: A wiek to gdzieś lata 20-30-e XXw.

 

Cyfry slabo widac, wskazowkom trzeba sie przyjrzec, zeby dostrzec... Chyba trudniej dobrac koperte niz te odnowic, tym bardziej, ze jest idealnie spasowana.

A co powiecie o pozostalych dwoch zegarkach? Czy ten Rolex to prawdziwy Rolex?

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, moja opinia dotycząca Rolexa, zegarek pochodzi z lat 1920-25, odnoszę się do samego werku. ROLEX na swoich werkach, napisy umieszczł na srubach sprężyny naciągowej, póżniej umieszczał na płycie,

dlaczego twierdzę że Twój pochodzi z lat 20-25, bo od lat 20-ch zaczoł

stosować inny metal do swoich mechanizmów, w Twoim mechanizmie nie podoba mi się napis, to wygląda tak, jakby mechanizm naciągowy był dorabiany, lub zastąpiony przez nowszy, a napis wykonał naprawiający.

to już są rzadkie okazy, jak Cię interesują napisy, to mogę umieścić

fotki orginalnych werków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj, moja opinia dotycząca Rolexa, zegarek pochodzi z lat 1920-25, odnoszę się do samego werku. ROLEX na swoich werkach, napisy umieszczł na srubach sprężyny naciągowej, póżniej umieszczał na płycie,

dlaczego twierdzę że Twój pochodzi z lat 20-25, bo od lat 20-ch zaczoł

stosować inny metal do swoich mechanizmów, w Twoim mechanizmie nie podoba mi się napis, to wygląda tak, jakby mechanizm naciągowy był dorabiany, lub zastąpiony przez nowszy, a napis wykonał naprawiający.

to już są rzadkie okazy, jak Cię interesują napisy, to mogę umieścić

fotki orginalnych werków.

 

Dzieki za odpowiedz. Tak, interesuja mnie, prosze zamisc fotki.

Jaka moze byc orientacyjna wartosc tego roleksa?

Pozdrawiam

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny, to od 300 do 3000 zł, zależ od stanu i w jakim celu kupujący go kupuje, na zachodzie i unas już panuje taka moda, są różnie nazywane kąciki w których umieszcza się różne rzeczy w celu pokazania tradycji, przwiązania swoich przodków. Tacy kupcy płacą wysoką cenę, za przedmiot noszący znamiona dawnych lat, chociaż mozna z góry założyć, że ich przodków na rolexa nie było stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to i była średnio- nizsza półka według Ciebie soft, ale jak ja pamiętam, to w latach 70-tych XX wieku, były trzy grupy klasy zegarków,

I-klasa, do której należały: patek, vc, iwc,itd.

II- klasa- zegarki precyzyjne: omega, longines, doxa, tissot.

III-klasa-zegarki popularne (tz. buksiaki), a rolex zawsze należał w tedy do grupy I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak było, ceny były różne, nawet tej samej firmy, a obecnie jest inny podział na klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.