Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Szyszkops napisał:

Boje się, że wtedy może paść propozycja, że rozliczamy zgodnie z wartością torebki i zegarka emoji41.png

Za   dużo kombinujesz. Rób swoje i tyle :) No chyba, że żona finansuje te zakupy 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szyszkops napisał:

My mamy układ: zegarek = torebka emoji57.png w druga stronę to już niestety nie działa emoji3.png

 

 

Mam wrażenie, że to chyba taki standardowy przelicznik 😁

 

50 minut temu, Szyszkops napisał:

Boje się, że wtedy może paść propozycja, że rozliczamy zgodnie z wartością torebki i zegarka emoji41.png

 

Dokładnie. To pięknie działa dopóki żona lubi Ochnika i Wittchena a my lubimy Longines...

Jak żona lubi Louis Vuitton to już nie jest za dobrze 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jak żona lubi Louis Vuitton to już nie jest za dobrze 😂

 

Dlaczego nie za dobrze... wtedy przypominam sobie o mojej miłości do IWC! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za   dużo kombinujesz. Rób swoje i tyle  No chyba, że żona finansuje te zakupy 

 

Jeszcze nie, ale namawiam ją, żeby rozwijała się zawodowo, abym ja mógł rzucić pracę i rozwijać się zegarkowo

 

 

Dokładnie. To pięknie działa dopóki żona lubi Ochnika i Wittchena a my lubimy Longines...

Jak żona lubi Louis Vuitton to już nie jest za dobrze

 

Moja lubi niestety jakieś dziwne polskie manufaktury, co powiedzmy jest dla mnie jeszcze korzystne, ale hajlajfu nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Hefajsto napisał:

 

Dlaczego nie za dobrze... wtedy przypominam sobie o mojej miłości do IWC! 

 

Wtedy, to jest już prawdziwy wyścig zbrojeń 🤑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

No... chyba jednak zegarki wygrają z torebkami 😀

 

 

To wykluczone. Byłaby to bowiem przemoc ekonomiczna z Twojej strony, konieczna byłaby interwencja MOPS, policji, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Kobiet, etc. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy czcigodne partnerki znają Wasze loginy tutaj na forum, ale widząc w jaką stronę zmierza ta dyskusja, napominam Panowie:

 

 

wet-floor.thumb.png.862a9fe154c7113c2ce5d69e650d72d7.png 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... póki co chroni nas jeszcze konwencja stambulska ;)

Nie mogą nas bezkarnie bić. Nawet jeśli kupisz zegarek droższy od torebki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, cordi7 napisał:

To ja z innej beczki teraz zaatakuje: jak budujecie kolejcję trzymacie się jednej firmy i zbieracie jej wypusty czy staracie się różnicować - i dlaczego akurat tak? 

 

Miałem kiedyś taką wizję, żeby mieć przynajmniej po jednym zegarku z każdej z firm szwajcarskich, które uważałem / uważam za fajne np. Longines.

Tyle, że życie to zweryfikowało, niestety na niekorzyść. Przykładowo, co z tego, że lubię zegarki Frederique Constant, zaś samą firmę bardzo poważam (wiem, że to teraz Citizen), jeśli nie jestem w stanie w ich gamie zegarków znaleźć niczego dla siebie? Jak mi się podoba to jest zbyt duży, jak jest rozmiar dobry to się nie podoba albo nie pasuje do koncepcji :(

Więc obecnie trzymam się cały czas pewnej grupy producentów zegarków szwajcarskich ale nie muszę mieć po jednym każdej firmy, ani nie pilnuję aby mieć po równo.

Zegarek ma się podobać, ma pasować do koncepcji i pochodzić z w/w grupy producentów. Tyle.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne podejscie - staram sie budowac kolekcje w oparciu o to, co nosze (nie bede szedl w garniturowce skoro garnitur zakladam kilka razy w roku) oraz staram sie miec rozne typy / rodzaje zegarkow.

Mam dwa divery ale troche rozne, jeden jest mniejszy i to cos, co nazywam dress diverem, drugi to duzy i bardziej typowy nurek, ktorego nazywam tool diverem ale wiecej nurkow w kolekcji raczej nie planuje.

Podobnie mam kwarcowe chrono i w planach mechaniczne ale poza tymi dwoma raczej nie zamierzam nic wiecej z tego rodzaju czasomierzy dodawac do kolekcji.

Nie celuje w jedna sztuke z kazdej firmy ale tez staram sie miec dosc roznorodna kolekcje, choc musze powiedziec, ze zdarza mi sie zawahac po tym jak jakis zegarek bardzo mi przypasuje ale dublety w roznych kolorach odpadaja.

Ostatnio np. odkrylem nie Ameryke a Certine - marke, ktora mocno nie docenialem a ktora oferuje niesamowita wartosc w cenie sprzedazy, podobnie uwazam ze Longines daje duzo za relatywnie rozsadne pieniadze.

Mam tez wreszcie marki, ktorych po prostu nie lubie i nie kupie bez wzgledu na wszystko oraz te, gdzie podobaja mi sie zegarki ale jestem na nie z uwagi na rozmiar (niestety lubie mniejsze zegarki).

 

Suma summarum - tak duzo fajnych zegarkow, tak malo czasu... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2020 o 13:37, rads napisał:

@cordi7, nie mam zegarka z fazami księżyca ani chronografu. Rozważ jednak następującą kwestię: Czy chcesz uwypuklić fazy księżyca (dominujący element na tarczy), czy też wolisz aby były jedynie jedną z wielu komplikacji. Ja osobiście wybrałbym jednak zegarek, gdzie fazy są szczególnym elementem tarczy, bo jest to nietuzinkowa, "artystyczna" komplikacja. Jak patrzę na prostego, wręcz klasycznego Moonphase'a, to pierwsze co widzę to oczywiście fazy księżyca. Jak patrzę z kolei na tarczę Chronograph Moonphase, to szczerze Ci powiem, że nie wiem co widzę, bo umysł tego początkowo nie ogarnia 😄

 

Z czasem coraz bardziej doceniam prostotę, idącą w parze z jakością. Szwajcarski zegarek i szwajcarski scyzoryk to jednak nie to samo 😁 Za jakiś czas spodoba Ci się pewnie inny chronograf, który będziesz chciał mieć, a w chronografie zwykle tyle się dzieje na tarczy, że naprawdę "im mniej tym więcej". To tylko moja subiektywna opinia, ale przemyśl to dobrze.

 

Popieram, ten Chrono ma strasznie naćkane. Kiedyś to lubiłem (ale nie było mnie stać), teraz coraz bardziej podobają mi się zegarki "date". Nie nudne, nie "dziadki", ale co za dużo to niezdrowo. Jedyne chrono w kręgu moich poszukiwań to Hamilton Intra-Matic 68 https://monochrome-watches.com/hamilton-intra-matic-68-chronograph-pre-baselworld-2017-price/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie kolekcjonuję zegarków... poprostu mam kilka. Dlatego też brak u mnie planów /wytycznych w tym temacie. Ot... czasem przechodze obok sklepu, rzuce okiem na wystawe... jak sie cosik spodoba to kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cordi7 napisał:

Mam tez wreszcie marki, ktorych po prostu nie lubie i nie kupie bez wzgledu na wszystko

 

Mógłbym prosić o konkrety? Ja też tak mam;)

 

12 minut temu, cordi7 napisał:

(nie bede szedl w garniturowce skoro garnitur zakladam kilka razy w roku)

 

To i tak dobrze:) W każdym razie to zdrowe podejście do tematu. Kolekcja 20 zegarków w gablotce, ok, tylko kiedy to nosić, kiedy tym się nacieszyć? Ja mam kilka zegarków, każdy z nich bardzo lubię, każdy ma nieco inny styl. I czasami mi szkoda, że któregoś nie założę, ale nie żałuję, że zakładam ten, który akurat wybrałem na dany dzień. Przy 15 czy 20 to już sam nie wiem, zmieniać 3 razy dziennie? 

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek11

Mialem napisac ale nie chce prowokowac gownoburzy, mozemy na PW sobie pogadac na ten temat :)

Co do ilosci - mam dwa pudelka po 11 zegarkow kazde i to jest moj nieprzekraczalny limit.

Ja niestety nie sprzedaje zegarkow, ktore dostalem / kupilem, co mnie troche ogranicza.

Nie zaluje bo za kazdym zegarkiem kryje sie jakas historia... ale miejsc wolnych mam juz bardzo niewiele.

 

:)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat budowania kolekcji to istna rzeka i z pewnością nie ma jednej idealnej strategii która zadowoli wszyskich. Ja kieruje się następującymi zasadami, poniżej dekalog:

1. Nie ma czegoś takiego jak idealna liczba zegarków w kolekcji, preferowani producen(t)ci czy podziały typu jeden diver, jeden klasyczny na pasku, jeden chrono itp.

2. To użytkownik decyduje które zegarki/ marki go kręcą i choćby były to np same divery, powinien rozwijać kolekcje diverów.

3. Kupować ale nie sprzedawać , po prostu zaplanować co się chce posiadać i realizować plan.

4. Jeśli model zaczyna się nudzić to na miesiąc sejf albo gablota a potem będzie jak nowy, przypomni się powód dla którego go kupiliśmy.

5. Nie kupować zamienników czy tego co jest na półce.

6. Nie poddawać się emocjom przy zakupie bo fajnych zegarków jest sporo, po porostu realizować swój plan.

7.Jeśli ktoś jest flipperem to unikać marek/ modeli toksycznych. A jeśli się nie da to kupować je tylko na wtórnym ze znacznym rabatem.

8.Nie kupować zegarków online jeśli wcześniej nie miało się go na ręce. Nie ma zegarków zbyt małych ale są zbyt duże. Wygoda przede wszystkim.

9. W mojej ocenie ikony są podstawą każdej kolekcji.

10. Mniej zegarków a lepszych, jeden topowy zegarek jest lepszy niż kilka dobrej klasy czasoumilaczy.

 

 

 

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję powrócić do wątku Longinesa mimo wszystko ;)

20200727_085534.jpg

 

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty bywają bardzo różne i mogą być bardzo ważne... ;) Z pewnej grupy na FB - koleś pochwalił się nowym zegarkiem - "Spiritem". No i fajnie, ale te foty... Niby wszystko gra, ale... Nie wiem, czy by mnie zachęciły do zainteresowanie się modelem... ;)

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie słabo troche. Z drugiej strony ja też robie słabe fotki, zdecydownie nie takie na reklame , wiec nie powonienem nic pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nawiążę nie do zdjęć a do samego zegarka. Patrzę na niego i koperta wydaje się zbyt długa, głównie przez te bardzo długie uszy i finalnie świetny projekt z genialnego robi się dobry bo wychodzi taki długi kadłub z mała dziurką na tarczę... podobny w stylu SARB ma krótsze uszy i dużo lepsze proporcje całościowo:

 

65F9E013-957D-4C49-9927-739A9FBCC8D0.png.bc1d5a0d43594056238cf138ce242541.png
F5F9A3A0-F1EB-487F-8A70-AE66B48EA78B.thumb.jpeg.8e1180ac503d5bfe450db4a04226839e.jpeg

 

Nie sądzicie?

 

SARB 033 / 035: 38mm średnicy, 44mm L2L

Longines Spirit: 40mm średnicy, 50mm L2L

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.