Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

post-29151-0-34945100-1331812458.jpg<

post-29151-0-11986900-1331812451.jpg

post-29151-0-63065400-1331812452.jpg

post-29151-0-26974900-1331812454.jpg

post-29151-0-64739400-1331812455.jpg

post-29151-0-20138400-1331812457.png

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do przejrzenia

http://chronographen.faszination-uhrwerk.de/seite-2.html

strona tyczy w zasadzie chronografów kieszonkowych, ale jest tam też sporo historii firm produkujacych chronografy własnie.

 

A tu przedstawiam bardzo ciekawy zegarek:

Zegarek dla leworęcznych,chronograf-rattrapante (split second) od Patek Philippe z 1927 roku kaliber 13''' oparty prawdopodobnie na surowym mechanizmie firmy V.Piguet . Po polsku taki zegarek można by nazwać "chronograf z pomiarem międzyczasu", gdzie dodatkowa duża wskazówka sekundowa była zatrzymywana niezależnie od reszty mechanizmu stopera i wskazywała własnie międzyczas (np. czas przebiegnięcia pierwszego okrążenia), a po jej zwolnieniu wracała na tą sama pozycję co główna sekunda i była gotowa do wskazania następnego międzyczasu.

post-859-0-22626900-1295799449_thumb.jpg post-859-0-36985300-1295799468_thumb.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27388-0-87979800-1331812491.jpg

post-27388-0-83219800-1331812486.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-859-0-22626900-1295799449_thumb.jpg post-859-0-36985300-1295799468_thumb.jpg

To ci ciekawostka Piotrze!!! mój brat Piotrek ucieszyłby się z takiego zegarka gdyż jest mańkutem od urodzenia :rolleyes:

A stronka polecana przez Ciebie pierwsza klasa szkoda, że w naszym ojczystym języku tak trudno cokolwiek znaleźć, na szczęście są translatory B).


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-29151-0-73567700-1331812502.jpg

post-29151-0-78623800-1331812508.jpg

Janek najważniejsze, że już jest w kolekcji odremontować zawsze zdążysz, ja uważam osobiście że najważniejsze jest wyczuć okazję i dobrze kupić, a reszta przyjdzie z czasem.Piękny Ci on choć jak widać niewielkiego wkładu wymaga to uważam że bardzo ale to bardzo należy w niego zainwestować :rolleyes:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja kieszonka chronograf - Alfred Sandoz, podwójnym sekundnikiem. Strasznie mało wiadomości znalazłem o nim w sieci, właściwie to nic.

 

Kopia-wesele-Magdy-002.jpg

 

kieszonki-022.jpg

 

kieszonki-021.jpg

 

 

 

Drugi mój chronograf to Lip Geneve z mechanizmem Valjux 7730. Nie jest może zbyt ładny, ale ciekawostką tej firmy jest fakt że model Lip Electronic z 1952 roku nosili prezydenci Charles de Gaulle i Dwight Eisenhower.

 

lip4.jpg

 

francuz-007.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie kojarzy ze sandoz byl fundatorem i zalozycielem duzej wytworni pozniej skojarzyl sie z Cyma ,rodzina byla liczna mogl sie zdarzyc i Alfred Sandoz,znani byli z chronografow ale nie pamietam gdzie to bylo chyba na world tempus,wpisz sandoz montre i czekaj na wyniki.Chyba juz bylo o nim na forum;


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi mój chronograf to Lip Geneve z mechanizmem Valjux 7730. Nie jest może zbyt ładny, ale ciekawostką tej firmy jest fakt że model Lip Electronic z 1952 roku nosili prezydenci Charles de Gaulle i Dwight Eisenhower.

 

lip4.jpg

 

 

Bardzo ladny jest. Podobny do breitlinga Top-Time.

 

A mi sie udalo upolowac takiego malego pieknego dziwolaga na werku Kelek D.B.K. 1369

Bardzo ciezko cos znalezc w necie a nie mowiac o zdjeciu takiej Minervy.

W czasach swojej mlodosci czyli lata 70, byl najmniejszym produkowanym chrongrafem.

 

27d679736030f4dbmed.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lip4.jpg

 

27d679736030f4dbmed.jpg

 

Chłopaki dla mnie one oba są piękne, Lipek z tą czarną tarczą i sekundnikiem pomarańczowym wygląda na prawdę bardzo ciekawie, szwed Twój zaś wyglądem zewnętrznym lekko przypomina mi Precimaxa, którego załatwiłem naszemu koledze forumowemu, jednak w Twoim rozkład małych tarcz na głównej przykuwa uwagę no i wygląd koperty pozwala go na pierwszy rzut oka umieścić w latach 70-tych podobnie zresztą jak Precimaxa. No i oto właśnie mi chodziło samych informacji na temat chronografów jest dość mało zwłaszcza w naszym ojczystym języku. Dlatego zachęcam innych do odkurzania swoich skarbów :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zbyszke informacji troszkę jest i kilka nawet bardzo ciekawych ale ja nie chce gdybać i zastanawiać się co można by i za ile kupić bo taki był zamysł pomysłodawcy tematu "co moglibyśmy polecić" - tylko chce w tym miejscu oglądać wasze,nasze forumowe chronografy takie,które faktycznie już są w naszych zbiorach,kolekcjach na temat których już ktoś uzbierał troszkę informacji, użytkował je,chce sie nimi podzielić ...... te namacalne bo sporo pozycji w tamtym temacie to trudno dostępne egzemplarze B)

Czekam na Twoje odkurzone fotki bo wiem że zbiór masz imponujący..... Czy jakiś chronograf się w nim znajduje????

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia sa w tamtym watku.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido cały czas czekam aż zademonstrujesz go w pasku, bo z tego co pamiętam takie było założenie???. a może zlecić uszycie paska komuś z forum?? Czy ta opcja montowania w pasek odpada??


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Kaido cały czas czekam aż zademonstrujesz go w pasku, bo z tego co pamiętam takie było założenie???. a może zlecić uszycie paska komuś z forum?? Czy ta opcja montowania w pasek odpada??

 

Kiedys cos tam chcialem robic na pasku to fakt,ale jak sie szybko dowiedzialem potrzebowalbym wersji BoUK-1v2 lub BoUK-1v3, a ja mam 2 sztuki BoUK-1v5, a 5-ki to juz tylko kokpitowce m.in z me-109 i nie wystepowaly one w wersjach paskowych.Pozatym te zegarki w wersjach paskowych nawigator zakladl na udo , co nie znaczy ze na upartego(pomijajac wygode) nie dalo by sie go zalozyc na reke ;)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi mój chronograf to Lip Geneve z mechanizmem Valjux 7730. Nie jest może zbyt ładny, ale ciekawostką tej firmy jest fakt że model Lip Electronic z 1952 roku nosili prezydenci Charles de Gaulle i Dwight Eisenhower.

 

Jak dla mnie to jest CUDNY:)

Może kiedyś będziesz chciał sprzedać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja takiego pokażę:

 

1432kht.jpg

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja takiego pokażę:

 

1432kht.jpg

lechu a dasz rade pstryknąć mechanizm bo widzę,że dość ciekawy egzemplarz i parę latek na karku tez ma :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje!!! fajny zegareczek no i fajna lektura.....Różnica jest znaczna :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Bardzo mnie cieszy ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest z ta stylistyka lat ~ 70-tych. Kiedyś mnie telepało na widok zegarków z tego okresu. A teraz: Lip, Poljot no i ten Wyler....miód.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poljotowych nie będę tu wrzucał, ale vintage to ten na pewno jest ;)

med_gallery_3565_195_157871.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w podobnej stylistyce ale z 3 rejestrami

 

IMGP0016-1.JPG

Edytowane przez kaido2

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.