Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Order Uśmiechu

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1392 odpowiedzi w tym temacie

#21 Buczo

Buczo
  • Użytkownik
  • 2227 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 15:21

Miałeś farta, że szkiełko nie było pęknięte ;) Wyszło super. Kosteczka jak się patrzy. U mnie ze 2 takie leżą, w gorszym stanie niż Twoja po wyciągnięciu z miski ;)
  • 0

#22 corn86

corn86
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 11:27

Co powiecie na takie odrodzenie??

Sława super! Nieczęsto widywana. Bardzo fajne foty, zestawienie z Łuczem świetne!
  • 0

#23 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Gadu-Gadu: 4365774

Napisano 26 marzec 2012 - 14:45

Bardzo fajnie się prezentuje Sławka, gratuluję efekta! tak jak zauważył Corn - foty robią konkretne wrażenie i odnoszą pożądany efekt.
  • 0

#24 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 2700 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 15:57

Super. Szczerze gratuluje udanego projektu. :D
  • 0

#25 D@dik

D@dik
  • Użytkownik
  • 1598 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 16:43

Miło mi, że się podoba Sława - znaczy pochylenie się nad tym zegarkiem miało sens i nie tylko moje oczy cieszy ;-)
  • 0

#26 miliarder

miliarder
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 08:19

Witam, piękna robota. A z ciekawości jak polerujesz koperty? Bo efekt piorunujący :D
  • 0

#27 D@dik

D@dik
  • Użytkownik
  • 1598 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 16:55

Witam, piękna robota. A z ciekawości jak polerujesz koperty? Bo efekt piorunujący :lol:

Koperty nie ruszałem niczym ściernym, bo to chromowana jest puszka. Wymyłem tylko z brudu i tłuszczu alkoholem izopropylowym i lekko wypolerowałem szmatką z polaru. O dziwo okazała się ta koperta w całkiem fajnym stanie, bez ubytków i głębokich rys.
  • 0

#28 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5014 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 13:05

Moje cudeńko właśnie wróciło z czyszczenia, śwoeci się pięknie i znów z werwą sobie cyka :rolleyes:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#29 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5014 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:14

I jeszcze jeden przykłąd reanimacji - przyszedł w częściach:

Dołączona grafika

po wstępnym złożeniu:

Dołączona grafika

i jeszcze po wymianie paru skorodowanych części i zastosowaniu balansu z 1MCzZ z samego początku lat '50 (identyczny z oryginałem):

Dołączona grafika

Wygląda całkiem jak nowo narodzony :)
  • 0

#30 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:32

Fajnie wygląda taki zestaw - DIY a potem gotowy werk. Krasne te stare Zwycięstwa!
  • 0

#31 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5014 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:44

Bo to dokładnie by zestaw DIY. Szkoda, ze większość częsci była w takim stanie, że wymagała jednak wymiany. Mechanizm poskładałem na częściach możliwie najbardziej zbliżonych do oryginalnych, ale prawie cała przekłądnia chodu, wychwyt, balans, koła naciągu trzeba było powymieniać, żeby to jakoś wyglądało. Te zardzewiałe koła naciągu to nawet chciałem zostawić, ale z tymi wygląda o niebo lepiej... Zresztą, pochodzą z mechanizmu 1MCzZ z '53 roku, więc w zasadzie nie ma to specjalnie znaczenia. Moim zdaniem, bo są tu Koledzy, którzy uważają inaczej :)

Użytkownik pmwas edytował ten post 01 kwiecień 2012 - 19:46

• 0

#32 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:49

To zrozumiałe, że przy tym wieku i fakcie ,że był to zegarek dla mas - zużycie przez brud i brak reg. serwisu mogą być mordercze. Co do podmianki - to twój werk i Ciebie ma cieszyć - wg. mnie całość wygląda wiernie i przekonująco. Tym bardziej gratuluję udanego projektu reanimacji!
  • 0

#33 tomektomek

tomektomek
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:01

Bo to dokładnie by zestaw DIY. Szkoda, ze większość częsci była w takim stanie, że wymagała jednak wymiany. Mechanizm poskładałem na częściach możliwie najbardziej zbliżonych do oryginalnych, ale prawie cała przekłądnia chodu, wychwyt, balans, koła naciągu trzeba było powymieniać, żeby to jakoś wyglądało. Te zardzewiałe koła naciągu to nawet chciałem zostawić, ale z tymi wygląda o niebo lepiej... Zresztą, pochodzą z mechanizmu 1MCzZ z '53 roku, więc w zasadzie nie ma to specjalnie znaczenia. Moim zdaniem, bo są tu Koledzy, którzy uważają inaczej :)

Wybacz, że zapytam...
Poskładałeś to sam?
  • 0

#34 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5014 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:19

Owszem - poskładanie Pabiedy to nie kłopot. Dobre jej naoliwienie - oooo, to już większy, wiec jak mi zależy na prawidłowym nasmarowaniu (do noszenia) to idę do zegarmistrza. A jak tylko z grubsza ma chodzić, to sobie składam :). Naprawde żadna filozofia...
  • 0

#35 tomektomek

tomektomek
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:23

Owszem - poskładanie Pabiedy to nie kłopot. Dobre jej naoliwienie - oooo, to już większy, wiec jak mi zależy na prawidłowym nasmarowaniu (do noszenia) to idę do zegarmistrza. A jak tylko z grubsza ma chodzić, to sobie składam :). Naprawde żadna filozofia...

Szacuneczek!
Chyba mnie zmotywowałeś do wymiany balansu z półmostkiem w Pabiedce która kiedyś zaliczyła glebę... :)
  • 0

#36 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5014 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:28

Taaa, tylko jak robisz taka operacje pierwszy raz, to wiedz, ze trzeba uważać na kilka rzeczy - po pierwsze - nie pogiąć włosa, po drugie nie uszkodzić ośki a po trzecie - przerzutnik musi wejśc w widełki kotwicy. Przy zachowaniu elementarnej ostrożnosci da się zrobić, nawet nie jest specjalnie trudno, ale jeden fałszywy ruch moze skończyć się tragedią :wacko:. I jeszcze jest ten problem, ze w zależności od wersji, roku produkcji itp częsci nie zawsze pasują idealnie, oś np moze okazac się za długa i nie ruszy...
  • 0

#37 tomektomek

tomektomek
  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:32

Spokojnie, ćwiczyłem już na kilku chińczykach. I mimo, że nie nastawiałem się na to, że po złożeniu będą działać, to ku mojemu zdziwieniu, wszystkie wystartowały :wacko:
  • 0

#38 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5014 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 20:34

a właśnie - trening to podstawa :wacko:
  • 0

#39 pmwas

pmwas

4-85