Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Przed:

DSCF6337.jpg

Trochę wieczornej pracy:

DSCF9551.jpg

I prawie jak nowy:

DSCF9574.jpg

DSCF9589.jpg

 

Dzięki Zdzisek za części!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed:

 

 

Dzięki Zdzisek za części!!!! :D

Mam podobnego Poljota i dopóki nie zobaczyłem Twojego - nie sądziłem, że może on tak fajnie wyglądać w brązowym pasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poljot wręcz świetnie wygląda z brązowym paskiem :) Qba pozazdrościć tylko stanu koperty, też bym taką chciał :(

 

Wytapatalkowane z Meizu MX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Qba dokonałeś prawdziwej metamorfozy! Bardzo fajnie tchnąłeś nowego ducha w tę potężną acz sympatyczną kostkę. Wysokie indeksy ładne, choć rzymskiego ringu nieco szkoda. Tak czy owak wyszło Ci bardzo dobrze z tą reanimacją!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Poljota i dopóki nie zobaczyłem Twojego - nie sądziłem, że może on tak fajnie wyglądać w brązowym pasku :)

 

Ten poljot wręcz świetnie wygląda z brązowym paskiem :) Qba pozazdrościć tylko stanu koperty, też bym taką chciał :(

 

Wytapatalkowane z Meizu MX4

 

Qba dokonałeś prawdziwej metamorfozy! Bardzo fajnie tchnąłeś nowego ducha w tę potężną acz sympatyczną kostkę. Wysokie indeksy ładne, choć rzymskiego ringu nieco szkoda. Tak czy owak wyszło Ci bardzo dobrze z tą reanimacją!

Dzięki chłopaki!!! :D

D@dik specjalnie szukałem ring z wysokimi indeksami bo z rzymskimi już mam...  ;)

A tu w komplecie:

DSCF9627.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dzięki chłopaki!!! :D

D@dik specjalnie szukałem ring z wysokimi indeksami bo z rzymskimi już mam...  ;)

A tu w komplecie:

 

Czadowa drużyna ...ale czarnego nie masz  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę tego z brązowym paskiem. Robi na prawdę duże wrażenie w tej skórze.

Tu jest foto na ręce:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/46114-wasze-ulubione-ruski-które-czasami-zakładacie/?p=1557951

 

Czadowa drużyna ...ale czarnego nie masz  :P

Dzięki.... a do czarnego szukam ringu   :P

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kupiłem tą Zwiezdę z sentymentu - bliska mi osoba była swego czasu posiadaczką podobnej. Gdy dotarła do mnie wraz z dwoma innymi, okazało się że oś balansu jest złamana, włos wykrzywiony, a szkło zmasakrowane. Wraz z dokupionymi dawcami udałem się do mojego zegarmistrza, aby spróbował "ożywić" Zwiezdę. Szkoda tylko, że nie spytałem się o koszty - czyszczenie i oliwienie, wymiana szkła oraz nowy pasek kosztowały mnie 220 złotych :( - nie wypadało mi jednak zrezygnować z płacenia mistrzowi po wykonaniu tych usług, więc przepłaciłem ten zegarek jakieś 4 razy - musi więc mieć u mnie dożywocie :) :) :)

Przed:

post-63245-0-14625700-1444290880_thumb.jpeg

 

Po:

post-63245-0-55689200-1444290904_thumb.jpeg

post-63245-0-50275000-1444290917_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-63245-0-57278800-1444290992_thumb.jpeg

 

Usługi zostały jednak wykonane pierwszorzędnie - zegarmistrz ten od lat serwisuje dla mnie Omegi, Jaegery, UN, Breitlingi, więc wiem na jakim poziomie pracuje oraz jaki jest zakres wykonanych przez niego prac. Mogę więc być pewien, że wszystko funkcjonuje prawidłowo w tym umytym i naoliwionym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej historii kolego Omega, płynie morał, że za sentymenty drogo się płaci :) Teraz wygląda fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie serwisu mistrz mógł choć wskazówki założyć tak żeby trafiały w godziny. Na przedostatnim zdjęciu godzinowa jest dość daleko od godz. 1. A może to tylko złudzenie, bo na ostatnim zdjęciu godz.12 jest w porządku.

Edit. Doszło jeszcze jedno zdjęcie przed moim postem. Też z kiepsko ustawioną godzinową wskazówką...

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko pewnie było najtrudniejsze to pozyskania, ale cena i tak wysoka.  A po znajomości może i by dało kopertę się odnowić tej cenie :)

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):):) "miszcz"

Ten fachowiec akurat jest "mistrzem" z prawdziwego zdarzenia, a wskazówki uszkodziłem sam - czyszcząc nowe szkiełko od środka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło, czyszczenie i pasek - 220 zł?

Jeżeli pasek jest tańszy niż 150 zł to ten zegarmistrz faktycznie jest mistrzem ale od wyciągania kasy.

 

Nie wiem jak można uszkodzić wskazówki czyszcząc szkło ale różne rzeczy się zdarzają  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie, oliwienie i prostowanie włosa - 150 złotych;

Szkło - 35 złotych;

Pasek - 35 złotych - cena bez narzutu;

 

Nie oceniajmy zegarmistrza na podstawie cennika. Gdybyśmy serwisowali Patka, uznalibyśmy taką cenę za okazyjną propozycję. Miałem doświadczenie (niestety) z mistrzami biorącymi 20-50 złotych za czyszczenie konserwację - i nie polecam takich specjalistów.

Tam, gdzie robiłem Zwiezdę (w profesjonalnym salonie) mam pewność, że każdy zegarek zostanie należycie potraktowany - każda jego część zostanie pieczołowicie umyta i następnie naoliwiona, koperta zostanie zdezynfekowana, a szkło nie wypadnie po kilku dniach użytkowania. Ponadto, cenię sobie tego zegarmistrza zarówno jako eksperta, lecz także jako kulturalnego i miłego starszego pana, z którym z przyjemnością można podyskutować na rożne tematy - w dodatku w ładnym i schludnym wnętrzu. Takich warunków nie zaznamy na przykład w krakowskiej kanciapie słynnego Pana Kowala (rzekłbym - rzeźnika z zachęcającym cennikiem).

 

Prawdę mówiąc, cieszy mnie sam fakt wskrzeszenia tej Zwiezdy - nienależenie od kosztów, jakie poniosłem.

 

 

 

Szkoda tylko, że Koledzy odnoszą się wyłącznie do zarobków zegarmistrza, a nie mojego zegarka :(;):):P

 

 

@rk7000

ps. Gdy chciałem dobrać się do szkiełka, trąciłem ręką wskazówkę godzinową.

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Z tarczą też coś robił? Bo trudno ocenić.

Rozumiem, że jeszcze zapłaciłeś za dawców czyli koszt był jeszcze większy?

Zegarek na pewno godny uwagi, ale zgadzam się, że przepłacony totalnie. Nie mówiąc już o tym, że sam zegarmistrz powinien przed wykonaniem usługi ją wycenić nawet jeśli nie zapytałeś - chyba, że standardowo tyle bierze (ale skoro byłeś zaskoczony to rozumiem, że jednak zwyczajowo ceny ma niższe). Także fachowiec może i dobry i tego nikt nie będzie podważał jednak z tą uczciwością to trochę na bakier.

Niemniej gratuluję nabytku i pięknych zdjęć (szkoda, że w tylu postach). Cieszy, że kolejny zegarek wrócił do życia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładna ta zwiezda. Im dłużej patrzę na zdjęcia tym bardziej chce mi się taką nabyć... Może to wina zdjęć,ładnie zrobione. A kolega Omega niech się nie dziwi, że większość odnosi się do kosztów naprawy. Przy cenach radzieckich zegarków za taka kwotę można nabyć już jakąś perełkę do kolekcji. Rozumiem też że kolegi ta cena nie przeraziła bo jest to cena np. jednego ogniwa do bransolety omegi lub oryginalnej koronki. Ale my tu w sowietach patrzymy bardziej na koszty zegarmistrza bo w wielu przypadkach reanimacja po prostu się nie opłaca.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.