Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to wszystko wina wujka google ;)

Nieprawda. Jesteś na forum ponad rok- miałeś czas żeby poznać wszystko dokładnie   :P

Świetna robota z reanimacją a ze znalazł sie Wostok wśród pokazywanych zegarków to zostało wszystko:) 

 

Ale wywalimy a na nowe nieradzieckie nie pozwolimy "Towarzyszu"  :ph34r:  :)

Macie jakieś pytania?  :angry:

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@As

Jakiej pasty do zębów używasz, a jakich w ogóle nie brać do ręki, znaczy do tarczy.  ;)  Jest jakaś reguła?

W sumie to używam zwykłej colgate bez żadnych wybielaczy itp. oraz bardzo miękki pędzelek do malowania. Spisywała się od początku więc innych nie używam. Ja podchodzę do sprawy tak :

- jeśli brud ma barwę zielonkawą no to nic nie pomoże bo wilgoć zrobiła swoje, jest to całkowita korozja lakieru

- wostoki z pajęczynką śmietnik chyba że się komuś podoba

- białe tarcze z szarymi plamami wyglądającymi jak nalot, to zwykle wytarty lakier, śmietnik

- tarcze koloru srebrnego ,bardzo delikatne najlepiej użyć cytrynki , chyba przy produkcji do lakieru dodawano jakieś drobiny        srebra stąd dobra reakcja. 

To tyle z moich doświadczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Jesteś na forum ponad rok- miałeś czas żeby poznać wszystko dokładnie   :P

Świetna robota z reanimacją a ze znalazł sie Wostok wśród pokazywanych zegarków to zostało wszystko:) 

 

Ale wywalimy a na nowe nieradzieckie nie pozwolimy "Towarzyszu"  :ph34r:  :)

Macie jakieś pytania?  :angry:

:D

 

 

 Myślałem że ta moda na wycinanie to tylko w tvp ;) ok zrehabilituję się jak zademonstruję rakietę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Myślałem że ta moda na wycinanie to tylko w tvp ;) ok zrehabilituję się jak zademonstruję rakietę ;)

 i na to czekamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

@As

Dzięki za informację. 

 

Rakieta od Ciebie wygląda świetnie i dobrze się nosi.  ;)

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! miło mi to słyszeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Myślałem że ta moda na wycinanie to tylko w tvp ;) ok zrehabilituję się jak zademonstruję rakietę ;)

Ja nie oglądam tvp wiec trudno mi modę porównać. Niemniej tu jest taka że jak coś się prezentuje to w odpowiednim do tego dziale.

A jak komuś się nie chce takowego poszukać to ma jeszcze jedno wyjście ;)

Edycja

Rehabilatacja może być pomocna.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju 1979 roku dostałem (na komunię) swój pierwszy w życiu zegarek: Czajkę 17 kamieni.

W tamtych czasach posiadanie na podwórku zegarka automatycznie nobilitowało człowieka - już nie było się "kajtkiem", którego mama wołała przez okno na obiad (młodszym przy okazji wyjaśniam, że internet i komputery nie istniały, całe dnie spędzało się na podwórku właśnie, bawiąc w najlepsze z kolegami, w "realu"), teraz zaś zerkało się z miną pełną wyższości na "sikor" i oznajmiało dumnym głosem kolegom: "za 10 minut muszę iść do domu na obiad" (wcześniej matka kazała być w domu np. o 15.00)

Nie pamiętam zupełnie momentu, w którym moja Czajka "padła" (prawdopodobnie po 6-7 latach, byłem już w szkole średniej), ani co się z nią działo potem.

Kilka lat temu, przeglądając szpargały po moim zmarłym ojcu, znowu na nią trafiłem - wyglądała tak:

 

post-80620-0-42898700-1456046873_thumb.jpg

 

Oryginalny pasek z lat siedemdziesiątych się nie zachował, pamiętam jedynie, że był to zwykły nylon, w kolorze ciemnoszarym (prawie czarnym, dziś chyba mówi się na taki kolor "antracytowy")

Zegarek dałem pierwotnie na pamiątkę mojemu synowi, ale ten namówił mnie ostatnio na jego reaktywację. Stwierdził, że chętnie go czasem założy (ja już raczej nie, zegarek jest dla mnie za mały, koperta ma tylko 30 mm średnicy...)

Znajomy majster wymienił uszkodzony balans i szkiełko na nowe, lekka polerka, nowy, skórzany paseczek (być może pomyślę też jeszcze o nylonie, czy perlonie) i tak teraz prezentuje się mój pierwszy w życiu zegarek:

 

post-80620-0-40549900-1456047198_thumb.jpg

 

post-80620-0-16232600-1456047422_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką reanimacja własnego zegarka - super sprawą :)

Ją na komunię dostałem Lucza ale nigdy go nie nosilem i nigdy nie odnalazłem po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Fajna ta Twoja Czajka Hagedorn. Dostojna taka z tymi dwiema wskazówkami. Jeszcze bym wskazówki jakimś Humbrolem czarnym przejechał przy osi i byłoby już naprawdę przepięknie. Super sprawa taki osobisty artefakt sobie odremontować! Przyjemnie się nosi wtedy podwójnie. Dobra robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa panowie! :)

D@dik, ten Humbrol to w sklepie modelarskim dostanę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dzięki za dobre słowa panowie! :)

D@dik, ten Humbrol to w sklepie modelarskim dostanę?

 

Tak... to chyba najpopularniejsza farba modelarska. Używam nawet do odnawiania znaczeń na bezelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze muszę "przelecieć" tarczę matowym lakierem, poszukać lepszego dekla bo niestety te co mam, średnio pasują i może znaleźć koronkę. Ale w piątek jadę na łowy do Bytomia, więc może się obłowię. Bardzo rzadka tarcza z większym krojem cyferek na sekundniku. 
pobieda_zpsvrqmmgda.jpg


P3020582_zpsij3t7kxn.jpg

P3020580_zpsj3sric48.jpg



Chciałbym jeszcze podziękować Pawłowi Buremu za wskazówki i kilka innych drobiazgów. ;) 

Edytowane przez Beniamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota!

Pochwal się, czym czyściłeś tarczę??

 

Gratuluje. Wyśmienicie to wygląda.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sok z cytryny. Wystarczy kilka kropel, potem zostawiłem to na minutkę i delikatnie czyściłem pędzelkiem. Ale zastrzegam ze nie zawsze daje to taki efekt. ;) Tutaj na szczęście wyszło bardzo fajnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sok z cytryny. Wystarczy kilka kropel, potem zostawiłem to na minutkę i delikatnie czyściłem pędzelkiem. Ale zastrzegam ze nie zawsze daje to taki efekt. ;) Tutaj na szczęście wyszło bardzo fajnie.  

Ładnie wyszło.....dajesz kilka kropel bezpośrednio na tarczę, rozprowadzasz po całej tarczy i po minucie czyścisz pędzelkiem? Dobrze to sobie zobrazowałem? ;)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt na tej  czerwonej 12.

Nie używałem nigdy soku z cytryny - jakie mogą być skutki "uboczne"? Można wytrzeć napisy lub tp?

 

 

 

Ja takiego trupka kupiłem w zasadzie dla mechanizmu.

Wyszło jak wyszło ale jak znajdę wskazówki chromowane to będzie lepiej :)

 

 
 
img-20160302-165526.jpg
 
img-20160302-173630.jpg
 
A tu już z paskiem wśród  21 kamieniowych koleżanek :)
 
img-20160302-181512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Roman nie masz na zbyciu ładnej chromowanej koperty przypadkiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ładnie wyszło.....dajesz kilka kropel bezpośrednio na tarczę, rozprowadzasz po całej tarczy i po minucie czyścisz pędzelkiem? Dobrze to sobie zobrazowałem? ;)

Dokładnie ;) Po minucie, może dłużej. Wszystko zależy od brudu. Niby sok z cytryny ale potrafi też wyczyścić napisy więc trzeba uważać.  Ale na pewno nie jest tak silny jak inne detergenty. 

Edytowane przez Beniamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

@beniamin - genialnie tarczę wypucowałeś a efekt całości świetny! Kurcze kusi mnie numer z tą cytryną do zastosowania na jednej mojej delbance, co już tak pożółkła od patyny, że jest mało czytelna.

 

Roman też fajnie reanimował! Apetyczna ta gromadka rakiet a na czarną chromie z mikrokratką to bym szczerze jeszcze zapolował. Najładniejsza dla mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ta druga od lewej to efekt światła czy jakiś model którego nie widziałem. Pokaż fotkę jej samej jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za mile słowa, cytryne spróbuje.

To światło.

Mikrokratka tylko w Krabie.

 

 

Ok. Dzięki. Mam takiego i zgłupiałem że to coś nowego :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Ma takiego i zgłupiałem że to coś nowego :D

Spokojnie  :D  Moje zdjęcia sa tak profesjonalne że pewnie kilka nowych modeli radzieckich moge stworzyć od ręki  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.