Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Świetna!

A taki pasek to gdzie można kupić ?

Taki sam ...na razie nigdzie seryjnie nie kupisz - jest ręcznie szyty...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zdjęcia przed, ale i tak wrzucam :)post-53107-0-41685400-1347055020_thumb.jpg


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Brak zdjęcia przed, ale i tak wrzucam :)post-53107-0-41685400-1347055020_thumb.jpg

Ciekawa rakieta... Napisz co z nią robiłeś i ile cię to zdrowia kosztowało. Ciekawi mnie koperta, bo w takiej obłej jeszcze nie widziałem - były takie na podobieństwo glashutta, ale miały ostrzejsze rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej rakiety jak 2 posty wyżej tylko z ostrymi kantami i pozłacanej- może ktoś ma na sprzedaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem zamieścić zdjęcia mojego skromnego Poljota, któremu chcę prywrócić trochę nowego blasku.

Na pierwszy ogień poszło, pozbycie się rys na "szkle" - bo to pewnie tworzywo. Następnie dojdzie odnowienie wskazówek, tj. ich szlifowanie i malowanie sekundowej, polerowanie koperty i bransolety.

 

Pierwsze zdjęcia przed i po zabiegu polerowania:

 

Przed polerowaniem szkła:

 

1. poljotprzedczyszczeniem.jpg

 

2. poljotprzedczyszczeniem.jpg

 

3. poljotprzedczyszczeniemb.jpg

 

No i zdjęcie po czyszczeniu szkoda , że tylko jedno ujęcie ale padł mi adapter karty SD do aparatu, więcej zamieszczę wktótce.

 

1. poljotpoczyszczeniu1.jpg

 

Mam nadzieję , że różnica widoczna bo w realu to jestem pod wrażeniem mojego dzieła :rolleyes:

Edytowane przez Casio G-SHOCK GD-100 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

...I to podwójnie, bo to mój pierwszy post zarówno na tym forum, jak i w tym temacie :)

 

Udało mi się kupić od sprzedawcy z pchlego targu takiego oto Poljota (pałętającego się gdzieś w skrzynce z narzędziami), który z pozoru chodził poprawnie, ale nie dało się ustawić w nim prawidłowej godziny, bo wskazówka minutowa nie reagowała na obrót koronki:

 

IMGP5622Poljet.JPG

 

Oczyściłem i wypolerowałem kopertę tego pacjenta wraz ze szkiełkiem, choć nie do końca - nie chciałem by udawał nowego, ale by widać było po nim jego wiek. Następnie oddałem do zegarmistrza na naprawę wyżej wspomnianego problemu i przegląd. Jako, że oryginalny pasek był paskudny, dokupiłem mu też skórzany zamiennik. Teraz zegarek chodzi elegancko, a prezentuje się tak:

 

IMGP5903.jpg

 

IMGP5906.jpg

 

Obawiam się, że złapałem bakcyla... ;)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez thrackan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Brawo thrackan! Bardzo ładny zegarek Ci wyszedł przy odrobinie troski. Ma śliczną tarczę i ładnie się na tym pasku prezentuje. Oj nosił bym z dumą taki czasomierz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nosił bym z dumą taki czasomierz!

 

Dzięki! Będę! ;)

 

 

Casio G-SHOCK GD-100 GB, czyściłem płynem do mycia szyb i mikrofibrą, a polerowałem pastą "K2 Ultra Cut" i kawałkami filcu oraz bawełny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

A ja zdecydowałem się dać "drugie życie" zwykłemu, taniemu i bardzo pospolitemu WOSTOKOWI 2209 i jestem teraz bardzo szczęśliwy, gdyż czuję się tak, jak gdybym zrobił coś dobrego.

post-51429-0-85893400-1349812158_thumb.jpg

post-51429-0-93470500-1349812175_thumb.jpg

post-51429-0-25986100-1349812189_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

2.

post-51429-0-97465900-1349813188_thumb.jpg

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

3.

post-51429-0-93642900-1349813325_thumb.jpg

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

4.

post-51429-0-53496600-1349813486_thumb.jpg

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

5.

post-51429-0-19495300-1349813536_thumb.jpg

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Tylko ten dekiel z napisem cornavin nie pasuje trochu.

Co do tego dekla, to muszę się zgodzić z Twoją opinią. Poszukuję właśnie taki sygnowany dekiel, ale bez napisu "cornavin". Jak tylko go zdobędę, to nastąpi zamiana :)

 

Przyznam się szczerze, że bardzo wziąłem sobie do serca Twoje słowa, dlatego zdecydowałem się wypolerować oryginalny dekiel i teraz wygląda to tak:

post-51429-0-45559000-1349945232_thumb.jpg

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Kurcze ładnie ten wostoczek wyszedł - czym tak pięknie wypolerowałeś kopertę? Tarczę myłeś ?

No niestety, ale w tym przypadku, zabiegi kosmetyczne na niewiele by się zdały... Tarcza i koperta są po profesjonalnej renowacji w firmie CHRONOSTAR. Największą radość sprawia mi fakt, że odnowiłem właśnie tak tani i pospolity zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i koperta są po profesjonalnej renowacji w firmie CHRONOSTAR.

 

Teraz jestem pod wrażeniem - mniemam, że kosztowało Cię to sporo kasy, ale osobiście jestem pełen uznania, że zdecydowałeś się właśnie na taki "zwyczajny" zegarek. Wyrazy uznania i gratulacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko to wygląda-jeżeli to nie tajemnica ile wyniosła ciebie ta renowacja i ile czekałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Elegancko to wygląda-jeżeli to nie tajemnica ile wyniosła ciebie ta renowacja i ile czekałeś ?

Oto ogólny koszt:

- za zegarek zapłaciłem na Allegro 29zł,

- renowacja tarczy 130zł,

- renowacja koperty 100zł,

- nowa szybka 10zł,

- nowa koronka 5zł,

- czyszczenie i smarowanie mechanizmu u dobrego zegarmistrza 40zł,

- kupiłem też innego WOSTOKA za około 10-15zł, aby pozyskać od niego czerwony sekundnik (gdyż w tym modelu czerwone sekundniki też występowały, a moim zdaniem są znacznie ładniejsze od czarnych).

 

Jeśli chodzi o termin realizacji zamówienia, to od momentu wysłania, do chwili otrzymania gotowej koperty i tarczy, minęło zaledwie około 15 dni. No i oczywiście kilka dni zajęło to jeszcze mojemu lokalnemu zegarmistrzowi :)

 

Jak sam widzisz, tarcza jest zrobiona bardzo ładnie i ciężko jest się doszukać istotnych różnic w stosunku do oryginału, natomiast koperta posiada typowe wady związane z każdą kompleksową renowacją, jak choćby zaokrąglone krawędzie itp.

Uważam, że ogólny efekt jest bardzo dobry, ale najważniejsze jest to, że zapomniany i zniszczony, jednak moim zdaniem piękny zegarek, powrócił do życia i cieszy mnie najbardziej ze wszystkich jakie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czad! Ponad 300 zeta za tak popularny model po liftingach

:blink:

Oby nie było po kilku latach jak z babami co mają cycki silikonowe i wary z botoksu.


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Teraz jestem pod wrażeniem - mniemam, że kosztowało Cię to sporo kasy, ale osobiście jestem pełen uznania, że zdecydowałeś się właśnie na taki "zwyczajny" zegarek. Wyrazy uznania i gratulacje !

Bardzo wiele krytycznych opinii przeczytałem na tym forum na temat tzw. "malowanek" itp. Całkowicie je rozumiem i równocześnie szanuję, gdyż dla wielu osób najważniejsze jest to, aby antyk nadal pozostał antykiem i zachował swój możliwie jak najbardziej naturalny charakter. Każdy człowiek ma jednak inne potrzeby, a przede wszystkim zupełnie inne poczucie estetyki i to też należy uszanować...

Kategorycznie natomiast, nie zgadzam się z powszechną na tym forum opinią, że nie opłaca się odnawiać starych i tym samym tanich radzieckich zegarków. Co to znaczy, że się nie opłaca?! Moim zdaniem są one tak samo tego warte i tak samo piękne, jak choćby DOXA, ATLANTIC, czy DELBANA :)

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Ale czad! Ponad 300 zeta za tak popularny model po liftingach

:blink:

Oby nie było po kilku latach jak z babami co mają cycki silikonowe i wary z botoksu.

Fakt, 300zł to sporo, ale satysfakcja jest bezcenna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.