Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

VC Patrimony GT vs. PP Calatrava vs. AP Classic - ZAKOŃCZO

Argumentuj, głosuj  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

post-0-0-51718300-1330505396.jpg

 

Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille

Patek Philippe Calatrava

Audemars Piguet Classic

 

Pojedynek trwa do 20 czerwca 2006 r.

 

Uwaga !, głosujemy na konkretne modele zegarków zaprezentowane na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC, gdybym miał kupować na pewno wybrałbym tem model.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że został wystawiony akurat ten model AP, bo gdyby był inny, z pewnością wybrałbym AP, a tak jestem zmuszony zagłosować na VC, który oczywiście również mi się bardzo podoba :D

W tym pojedynku i tak główną rolę odgrywa gust, bo pod względem mechanizmu każdy z tych zegarków jest doskonały!

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pojedynku została wybrana najbrzydsza Calatrava :D Rozumiem że wymogi są takie że mają być dwuwskazówkowe....

 

Z tych na zdjęciu wybrałbym VC. Ale gdyby w pojedynku startował któryś z tych modeli Calatravy:

 

post-269-0-84283700-1330505398.jpg

 

post-269-0-14368300-1330505400.jpg

 

To wybrałbym Patka.

 

Na razie się wstrzymuję :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP - faktura pilnika go dyskwalifikuje

AP - rzymskie cyfry mi się nie podobają, może to kwestia zdjęć z internetu, ale sprawia wrażenie dużo tańszego

VC - zwycięzca, uwielbiam lekko zawinięte tarcze, zbliżają się moje urodziny więc już wiecie co mi kupić :wink: (poposzę w białym złocie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale kombinujecie :roll:. Ustaliliśmy, że będzie brany pod uwagę wskaźnik cenowy - różnica w cenie nie może być większa niż 30% pomiędzy najtańszym, a najdroższym czasomierzem w pojedynku. Ustaliliśmy również, że czasomierze mają być do siebie zbliżone jeżeli chodzi o linię (klasyczna, sportowa itd..), rodzaj materiału na kopertę (nie wystawiamy do pojedynku zegarków, w których zastosowane są inne materiały na kopertę, na przykład jeden czasomierz w białym złocie, drugi w stali, a trzeci w żółtym złocie.

 

Neuro,

gdyby do pojedynku były wystawione te Calatravy, które podałeś, to na pewno byłby inny VC i inny Audemars Piguet. Ech, te pojedynki zegarków nastręczają sporo trudności przy wyborze czasomierzy do zestawienia.

 

PS. Głosuję na Patek Philippe. Ten VC ma design zegarka dla starych zgredów :wink: :D. Poza tym, każdy z tych czasomierzy jest dla mnie zbyt klasyczny, taki trochę emerycki (dla ludzi, którzy 50 lat życia mają już za sobą). Żadnego z tych czasomierzy nie kupiłbym... :twisted: :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maverick, dlatego napisałem że rozumiem :D Chciałem tylko pokazać że Calatrava niejedno ma imię i niekoniecznie musi mieć "pilnikowy" design :D

 

Z drugiej strony - należałoby tu dodać, że ten Patek na zdjęciu u góry ma 32 mm średnicy, podczas gdzy VC - 40 mm. "Drobna" różnica :twisted:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Antea

 

Edit: oj chyba nie ma tu tego modelu 8) W takim razie stawiam na VC


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chciałem tylko pokazać że Calatrava niejedno ma imię i niekoniecznie musi mieć "pilnikowy" design :D

 

Ty mi tu kampanii reklamowej nie uprawiaj :D :wink:. Trzeba będzie wprowadzić zakaz umieszczania zdjęć zegarków, które nie biorą udziału w pojedynku :twisted:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak na razie jestem jedynym, który oddał głos na Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kampania reklamowa tylko informacyjna :D

 

zedytowałem poprzedniego posta odnośnie romiarów- również informacyjnie :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z drugiej strony - należałoby tu dodać, że ten Patek na zdjęciu u góry ma 32 mm średnicy, podczas gdzy VC - 40 mm. "Drobna" różnica :twisted:

 

Nieprawda :!:. Ta Calatrava ma 35 mm. To model 5120J. Poza tym, co ja poradzę, że Patek ma te klasyczne zegarki małe (ostatnio zaczęli robić trochę większe, ale i tak do 40 mm brakuje), a ceny mają wyjeb..e w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście VCPGT :D bo to jest dla mnie wzór zegarkowej elegancji i doskonałości w prostocie. I ten niewielki krzyż maltański :shock:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem przekornie, jesli mialbym wydac na zegarek tyle forsy to chcialbym zeby wygladal na taki drogi, ot dla polechtania mojego ego. :roll:

Wiec Patek Philippe. Czemu? Bo z trojki "nieciekawych" jest najbardziej interesujacy dla mnie (inny ksztalt koperty zupelnie i te naciecia).

 

PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC - ale nie powala mnie żaden z nich.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda :!:. Ta Calatrava ma 35 mm. To model 5120J.

 

Fakt, odszczekuję. Pomerdało mi się z 3520D J :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do PP, to warto jeszcze wspomnieć o mechanizmie. W mojej opinii, werk czasomierza Patek Philippe zasługuje na największe uznanie. Do stosunkowo niedużej koperty upchnięto mechanizm z automatycznym naciągiem wyróżniający się rezerwą chodu 48 godzin. Werk zrobiony jest na 27 kamieniach, zawiera złoty mikrorotor. Warta odnotowania jest również Pieczęć Genewska, którą w tym zestawieniu oprócz Patek Philippe może pochwalić się także VC. Jednak trudność wykonania werku PP w tej potyczce oceniam najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do PP, to warto jeszcze wspomnieć o mechanizmie. W mojej opinii, werk czasomierza Patek Philippe zasługuje na największe uznanie. Do stosunkowo niedużej koperty upchnięto mechanizm z automatycznym naciągiem wyróżniający się rezerwą chodu 48 godzin. Werk zrobiony jest na 27 kamieniach, zawiera złoty mikrorotor. Warta odnotowania jest również Pieczęć Genewska, którą w tym zestawieniu oprócz Patek Philippe może pochwalić się także VC. Jednak trudność wykonania werku PP w tej potyczce oceniam najwyżej.

 

Mariusz, dzięki za info, dla mnie pouczające (jak to często bywa z Twoimi postami).

 

Oczywiście mechanizm jest istotny, ale mam pytanie: co nosimy na ręce - mechanizm czy zegarek :D ?

 

Ponieważ noszę zegarek, to VC wygrywa - łączy piękny wygląd z doskonałością wykonania :D , Co do stwierdzenia, że PP miał większą trudność z wykonaniem, hmm, moim zdaniem żaden argument, skoro lepszy efekt niższym wysiłkiem osiągnął VC, to znaczy że są lepsi?

 

Tak sobie bez sensu postuję, bo mam gorączkę i nie chce mi się pracować 8)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

nie bede oryginalny, jako ze wybieramy konkretny model zegarka to oddaje glos na VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille

Dość spojrzeć... :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ledwo co sie zarejstrowałem i juz niespodzianka!!! Dziękuje!!!Oddaje głos na Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille, bo jest to moja ulubiona marka!

 

:D

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vc - bo jestem starym zgredem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shgoun

Jak dla mnie to "NIC Z TYCH RZECZY" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.