Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pisar

Urząd celny - cło i vat za zegarek.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie byłem w urzędach dopytać ale tam panuje taki dezorient, że nadal nie wiem nic : )

Urząd celny odsyła do agencji celnej a tam jak powiedziałem, że chodzi o przedmiot który nie waży kilka ton (lub kilkaset kg) to Pani wywaliła oczy i się zdziwiła po czym rozłożyła ręce. Powiedziała, że się nie orientuje w takiej drobnicy i, że to będzie kosztować wiele ale tak serio to nie wie co ma powiedzieć.

Jednym słowem nie wiem nic.

 

 

Mam zatem dwa pytania...może ktoś z Was z tym się zetknął i mi coś wyjaśni.

 

1. Czy ktoś z Was robił tzw. "wywóz uszlachetniający bierny" ?

Chodzi mi o to jak wygląda procedura odesłania zegara do kraju spoza UE tak by kolejny raz nie płacić cła i opłat.

Czy to jest związane z dodatkowymi opłatami, extra kosztami za jakieś specjalne papiery co muszę mieć i wiedzieć by to wykonać itd. ?

Wiem, że taką właśnie procedurą można odesłać coś w ramach np. naprawy gwarancyjnej lub odesłania zegarka na serwis.

Wszystko pięknie na piśmie ale czy ktoś to przerobił??

 

 

2. Oczywiście podejrzewam, że by wykonać procedurę z punktu "1" powinienem mieć opłacone cło i opłaty.

Pytanie 2 brzmi więc...co jeśli nie mam ich opłaconych a chciałbym to zrobić ale mam już zegarek.

Czy mogę się zgłosić do Urzędu Celnego i zgłosić chęć uiszczenia cła + vatu?

No i czy na podstawie faktury zakupu mogę to opłacić?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i komentarze.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podejdź do agencji celnej i zlec im "obróbkę" papierową lub jeśli wysyłasz zegarek kurierem zlec to kurierowi.

Koszt ok. 100-150 netto. Należy "otworzyć" SAD i zamknąć go po powrocie.

 

Nie bardzo rozumiem pkt. 2. Jeśli to był prywatny import po co teraz płacić VAT? Lepiej odesłać zegarek Pocztexem lub Pocztą a VAT zapłacić gdy będzie wracał skoro już chcesz ponieść te koszty


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tik Tak...dzięki za odpowiedź.

 

 

Pkt 2. - myślałem że vat i cło muszą być opłacone by zrobić legalnie taki wywóz. Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że to jednak nie jest konieczne by otworzyć SAD i odesłać zegarek bez problemów.

Jeśli już odeślę to chciałbym uniknąć policzenia vatu i cła i czekania na wycenę tej opłaty chyba wolę opłacić wcześniej by później w powrocie nie mieć problemów i dochodzenia się. Dlatego pytałem czy mogę to zrobić zanim odeślę.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma takiego wymogu, bo co jak kupisz zegarek np. w Niemczech albo w salonie. Przecież nie będziesz szedł do nich po dowód zapłaty cła i VATu przez importera ;)

 

Najlepiej iść do agencji i mieć spokój.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taką właśnie procedurą można odesłać coś w ramach np. naprawy gwarancyjnej lub odesłania zegarka na serwis.

...chciałbym to zrobić ale mam już zegarek.

 

Czyżbyś kupił to o czym myślę????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś kupił to o czym myślę????????????

 

Wiem o czym myślisz...ale niestety muszę Cię zmartwić. Nie kupiłem tego : )

Robie wywiad bo ten temat mnie interesował zawsze a nie miałem informacji.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.