Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dimmuburger

Napewno Elgin ale co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie tak, choc raz liczyłem, ze się nie pokapują, ze Philadelphia to Philadelphia i cóż, pokapowali sie :lol:. Innym razem liczyłem na tanią Aurorę i... też nic z tego. Tanio można dostać głównie Elginy czy Walthamy, bo są znane i to "tylko Elgin/Waltham". jak się pojawia coś rzadziej spotykanej marki, osiąga z reguły niestety cenę dość adekwatną ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2232-0-10176700-1331818075.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Do czego służy ta mała dźwignia w mechaniźmie?

 

Na niej jest napisane "nie ruszaj" :lol: . Szczerze - służy do regulacji prędkości chodu (TYLKO w zakresie skali, nie wyjeżdżać!), ale nie polecam jej używania "nowicjuzom". Generalnie w 99% przypadków nic się nie dzieje, bo to proste, trzeba przesunać, ale czasem to, czym przesuwasz moze (przy dużym oporze dźwigni) zjechać i narobić szkód, a czasem w starych mechanizmach włos nie przesuwa się leciutko w regulatorze i przesunięcie dźwigni powoduje wówczas jego wygięcie, a to moze boleć.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Elginy i Walthamy sa znane i o dziwo w duzej rozbieznosci cenowej,malo kto zwraca uwage jaki w srodku siedzi mechanizm.Na powaznych gieldach gdzie siedza wyjadacze rzadkiego okazu raczej nie ustrzelisz.Jak ktos ma cos rzadkiego to sie robia wokol niego wycieczki i kazdy sobie na rece patrzy-ot takie dziadowanie.

 

Oki juz nic nie pisze bo znow sie OT robi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Temat zegarka żyje i się rozwija. Kolega Paweł mówił, że wartość tego zegarka to 3max 400 zł a dzisiaj kobieta proponowała mi 1500 zł za samo złoto ;/ Powiedzcie mi czy jest możliwość, że właśnie w roku 1886 tj roku kiedy zrobiono ten zegarek i kopertę nie wybijano próby na złocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak jest. Nabicie "oficjalnej" próby kosztuje. Nie znam się specjalnie na jubilerstwie, ale gdzieś kiedyś słyszałem, że zdarza się tak, że rzecz wykonana z metalu szlachetnego nie ma nabitych prób. Bardzo ciezko jest na 100% ocenić, czy koperta jest cała ze złota, proponuję ci znaleźć jakieś głęboko uszkodzone miejsce (o ile jest), np jakieś uszczerbienie, głęboką rysę itp, oczyścić i zobaczyć pod sporym powiększeniem, czy w dnie uszkodzenia jest złoto czy mosiądz. oczywiście jubiler na pewno lepiej oceni. Jeśli koperta jest faktycznie złota - to zegarek będzie na pewno wart więcej niż 400zł.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wspomniałem o Stanach jako miejscu produkcji tego "cacka" to powiedziała, że 9 karatówka i na pewno złoto. Ale z drugiej strony ludzie różnie mówią. Mówisz żeby znaleźć jakieś głębokie uszkodzenie, on nie ma żadnych głębszych wcięć i żal go skrobać po prostu. Ale może tak jest że on nie ma próby a jest oryginał. Kto wie, kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie posłuchać i pogadać z ludź mi którzy coś więcej wiedza na ten temat i powiem szczerze, miło mi że tu trafiłem. Ale mam jeszcze jedno: z czego jest produkowany ten cały mechanizm zegara. Zwykła blacha czy też jakieś stopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Plyta, mostki i polmostki z mosiadzu, osie,walki ,srubki, beczka, polbeczka,walek naciagowy,wlos,sprezyna ,el remontuaru,regulator,cwiertnik, zebniki i kola naciagowe sa stalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest punca producenta koperty, jak na razie nie znalazłem kto to.

Znalazłem fajną stronkę,(http://mb.nawcc.org/showwiki.php?title=Category:Watch+case+makers) która zamieszcza pewnie liderów bądź firmy które w przeważającej mierze przyczyniły sie do wyprodukowania 80 procent kopert tego okresu. Staram się znaleźć wzór tego ptaka ale niestety ciężko. Podrzucę temat na forum amerykańskim "National Association of Watch & Clock Collectors, Inc." i zobaczymy czy coś się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną stronkę,(http://mb.nawcc.org/showwiki.php?title=Category:Watch+case+makers) która zamieszcza pewnie liderów bądź firmy które w przeważającej mierze przyczyniły sie do wyprodukowania 80 procent kopert tego okresu. Staram się znaleźć wzór tego ptaka ale niestety ciężko. Podrzucę temat na forum amerykańskim "National Association of Watch & Clock Collectors, Inc." i zobaczymy czy coś się uda.

 

Chyba to jednak nie o punce chodzi tylko o zewnętrzną ładnie rzeźbiona pokrywę zegarka. Cóż człowiek się uczy, ale jak koledzy znajdą kto przybił tą puncę to będę wdzięczny. Czekam cierpliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy komuś udało się coś ustalić odnośnie tej koperty?

 

W amerykańskich producentach kopert / złotnikach nie znalazłem podobnej sygnatury, w angielskich znalazłem takie inicjały (bez puncy/ptaka) ale okazało się, że to złotnik specjalizujący się w wyrobach srebrnych (nie kopertach), więcej możliwości nie mam. Trzeba by znaleźć jakieś zagraniczne opracowanie książkowe dotyczące producentów kopert, ale pewnie będzie drogie i żadnej gwarancji, że tam znajdziemy to co szukamy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za poświęcenie w tej sprawie. Znalazłem symbol orła wybijany przez Brooklyn Watch Case Co. (http://farm1.static.flickr.com/28/100192902_22a273039f_o.jpg), ale to nie dokładnie to. Orzeł ma skrzydła w dół a tu prawdopodobnie jest inny ale jaki ...? Próbuję rozszyfrowywać symbol M.E pod kątem miasta jako pierwszego inicjału ale to nieskończoność właściwie.

 

Aczkolwiek znalazłem 18 bez litery K co przedstawia zdjęcie koperty BWC Co.(http://www.mb.nawcc.org/attachment.php?attachmentid=81502&d=1295233719). Konkluzja ostateczna wypowiadających się jest taka, że jest to złoto 18-karatowe różowe - nie żółte.

Wkrótce zwariuję po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.