Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tykacz

Zegarek nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedałem na allegro zegarek, dokładnie taki http://allegro.pl/zegarek-meski-adidas-bcm-i1430932676.html

I kupujący napisał, że wstawił baterie, ale wzkazówki się nie ruszają. Dodam, że zegarek ma z 4-5 lat, póki działała bateria, to sporadycznie go zakładałem, później przeleżał w szufladzie. Póki bateria była dobra, to wszystko działało dlatego napisałem, że wystarczy wymienić baterie. Co mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach zawsze bierze się zegarek do zegarmistrza i wymienia baterię przed sprzedażą. Bo teraz nie wiesz, czy to zegarkowi coś się faktycznie stało - mógł przecież stanąć z powodu awarii, a nie rozładowanej baterii, czy też kupujący tak wymienił baterię, że coś zepsuł czy zrobił zwarcie. Trudna sytuacja, bo sokro zegarek stoi i tyle, to nic nie da się powiedzieć na temat przyczyny stania. Może być tak trywialna jak źle założona bateria, może być zwarcie styków baterii, a może być równie dobrze niesprawny mechanizm. To trochę tak jak z pytaniem dlaczego samochód nie jedzie - powodów może byc dużo. Praktycznie możesz zaoferować przyjęcie zegarka z powrotem i zwrot kasy, jeśli nie będzie śladów uszkodzenia przez kupującego, nie wiem, czy mo zna coś lepszego zrobić...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak jak wspominał kolega, zawsze warto sprawdzić czy zegarek na pewno działa przed sprzedażą - w końcu to wystawiający przedmiot ponosi odpowiedzialność za opis.

Jedyna sensowna opcja to przyjęcie zwrotu, oddanie pieniędzy, sprawdzenie co rzeczywiście jest przyczyną niesprawności i jeśli uda się go naprawić - ponowne wystawienie.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedałem na allegro zegarek, dokładnie taki http://allegro.pl/zegarek-meski-adidas-bcm-i1430932676.html

I kupujący napisał, że wstawił baterie, ale wzkazówki się nie ruszają. Dodam, że zegarek ma z 4-5 lat, póki działała bateria, to sporadycznie go zakładałem, później przeleżał w szufladzie. Póki bateria była dobra, to wszystko działało dlatego napisałem, że wystarczy wymienić baterie. Co mogło się stać?

 

Np. wylana bateria, przerwany drucik cewki, uszkodzenie mechaniczne, niewłaściwe założenie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mój błąd. Napisałem do niego, aby sprawdził wszystko dokładnie i zapytałem czy sam wymieniał baterie. Ostatecznie zwrócę mu pieniądze, bo nie chcę psuć sobię opini negatywnym komentarzem, a to i tak nie majątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.