Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość szukam_zegarka

szukam nastęcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szukam_zegarka

Witam Czcigodne Forum.

Mam prośbe. Od kilku ładnych lat uzywam zegarka marki Pallas (mechniczny, nakręcam raz na dobę, rok prodkucji ok 1950-1960 nie wiem dokładnie) ale jak twierdzą wszyscy zegarmistrzowie u których byłem, zegarek zużył sie mechanicznie i moze już długo nie pochodzi.

Szukam następcy. Wielkosć koperty ok 30-35mm (mam szczupłe ręce i wiekszy wygląda.... po prostu nie wygląda), na pasku i najlepiej żebym mógł go co jakiś czas ustawić i nakręcić :lol: w ostateczności moze być automat. Cena? Hmm.... najlepiej żeby nie zwalała z nóg ale jak sie zorientowałem na automat musze wydac co najmniej 800-1000 zł a na mechaniczny jeszcze więcej, wiec jestem przygotowany ze nie bedzie to mały wydatek.

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum!

Może tam coś będzie w Twoim typie -

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=5543

:lol:

na automat musze wydac co najmniej 800-1000 zł a na mechaniczny jeszcze więcej
- to przecież to samo... chyba, że chodzi o automatyczny i nakręcany, bo mechaniczne są oba (poza Seiko 'Spring Drive', ale to inna historia - SD przekracza normalne klasyfikacje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam_zegarka

zawsze myslałem, że automat, to zegarek, który jest mechaniczny ale sam sie nakręca od ruchów ręki

natomiast jako stricto mechniczny rozumiem zegarek, który trzeba nakręcac żeby chodził

czyżbym sie mylił?

 

rozwazam własnie zakup Doxy, moze jeszcze jakieś propozycje?

i średnica koperty jest ważnym kryterium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba są mechaniczne sensu stricto (bo nie są np. kwarcowe...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam_zegarka

w takim razie jak jest róznica miedzy automatycznym, a tradycyjnie nakręcanym?

 

"Wielkosć koperty ok 30-35mm (mam szczupłe ręce i wiekszy wygląda.... po prostu nie wygląda), na pasku i najlepiej żebym mógł go co jakiś czas ustawić i nakręcić" - tak dla wszystkiego, nie żebym sie czepiał że nie czytacie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie jak jest róznica miedzy automatycznym, a tradycyjnie nakręcanym?

Np. rotor -

Wahnik( rotor) - główny element automatycznego naciągu sprężyny zegarka. Ma kształt płaskiej, ułożyskowanej tarczki o najczęściej półkolistym kształcie z masą skupioną po jednej stronie. Przy poruszaniu zegarkiem na skutek sił bezwładności obraca się on względem reszty mechanizmu i poprzez skomplikowane przekładnie mechaniczne nakręca sprężynę napędową zegarka.

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....087&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Seahunter automatic

558.jpg

Doxa Mechanical

284_0.jpg

Jakieś Seiko 5 albo Military na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - Seiko :lol: Albo Atlantic Worldmaster - 37 mm, cena do 1000 zł (automat 1100).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno doradzać nie znająć gustu pytającego, ale poniższy RLT69 spełnia podstawowe postulaty -- mechanizm nakręcany ręcznie (ETA 2801), niewielki jak na dzisiejsze standardy rozmiar (37mm, jestem pewien, że to okaże się wystarczająco mało) i umiarkowana cena (145 funtów). Jakość wykonania bardzo dobra. Jest to współczesny hołd dla brytyjskiego zegarka wojskowego Smiths Smiths W10 z lat 1968-1970.

 

rlt69all.JPG

 

Tu jest recenzja:

 

http://www.rltwatches.co.uk/forums/index.php?showtopic=4278

 

W dodatku ja mam taki na sprzedaż, właściwie nieużywany, bo dla mnie okazał się zbyt mały. To jest mój:

rlt6920vr.th.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.