Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iData

Moje zegarki radzieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem w domowych starociach dwa niechodzące zegarki. Chciałbym dowiedzieć się na ich temat coś więcej. Jeden z nich to szwajcar to może podaruje sobie pokazywać go w tym temacie:

Pierwszy z nich to damski zegarek naręczny rosyjskiej produkcji ŁUCZ

16jljcy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Niestety bez zdjęć mechanizmów niewiele więcej można o nich powiedzieć. Zapoznaj się z poniższym tematem ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/

Dziękuje za radę. Wkrótce umieszczę poprawnie zdjęcia zegarków wraz z ich mechanizmami (jak już dowiem się jak je otworzyć), zedytuje już istniejący post. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się właścicielem takiego ŁUCZA, załączam zdjęcia. Proszę o ocenę oraz o jakieś informację o tejże jednostce.

Moje wiadomości ograniczają się do tego, iż jest to ŁUCZ DE LUX, z żółtym werkiem 2209 wyprodukowany w Mińsku. Mechanizm 23 kamienny. Chciałbym wiedzieć kiedy został wyprodukowany i czy należy do serii zegarków "tanich i pospolitych". Póki co to pierwszy Radziecki zegarek na chodzie w mojej kolekcji.

ajqu02.jpg

i

27yu1lf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Łucz prawdopodobnie pochodzi z lat 80-tych, może 70-tych. Jest to dobrej klasy zegarek. Jeśli chcesz poznać ceny to przekop trochę allegro. Łucze na ogół należą do droższych radzieckich zegarków. Dużo zależy od stanu i modelu. Te w złoconych kopertach, ze starych logiem i rzadszymi odmianami tarcz osiągają wysokie ceny. Twój zegarek po wstępnej kosmetyce (czyszczenie, polerowanie, wymiana koronki) mógłby osiągnąć cenę 50-80zł. Czasem też się zdarza, że taki zegarek można kupić przykładowo za 28 czy 33zł. Ciężko jednoznacznie określić wartość :blink:

 

Jedno jest pewne, to dobry zegarek. Możesz go z dumą nosić na co dzień :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za informację. W sumie nie interesuje mnie jego wartość, aczkolwiek dobrze wiedzieć "na czym się stoi". Miło usłyszeć że pierwszy zegarek który zakupiłem nie jest złomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buczo85 - z tym noszeniem "na co dzień" to ja bym tak nie przesadzał - znana jest bowiem słaba strona tychże Łuczy - czyli brak wodoszczelności (spowodowane to jest "trójdzielnością" koperty :blink: ). O ile zamoczenie mechanizmu nie jest tak groźne (bo części mechaniczne do tych zegarków są ogólnie dostępne), to zamoczenie tarczy może przysporzyć problemów, bo tarcze w dobrym stanie są ciężkie do zdobycia. Tak więc - "cienki" Łucz - do garnituru owszem, ale do codziennego noszenia - tylko z zachowaniem środków ostrożności :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje :blink:. Leci do mnie jeszcze jeden taki egzemplarz w lepszym stanie. Bardziej zadbana koronka i mechanizm nakręcania również. Mam nadzieje złożyć z nich jeden "ładniejszy" :lol:. W tym tygodniu powinna również dolecieć MOSKWA z lat 50-60 wyprodukowana w fabryce KIROWA w MOSKWIE (thanks for Slavny Hans za informacje o niej). Postaram się ją zaprezentować w najbliższych dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła moja pierwsza MOSKWA. Bardzo dobry stan wizualny. Wskazówka do wyczyszczenia bo trochę zaczerniała.

Wiem że pochodzi z Moskwy z Fabryki Kirowa z tak 50-60. Dokładniejszych danych nie posiadam.

Bardzo interesuje mnie więcej informacji na jego temat. Zarówno odnośnie werku jak i wersji w jakich wyszedł ten model. Dość mała średnica koperty ( Czy ten zegarek występuje w wersji damskiej i męskiej?? )

 

15saakx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne Łucze, Moskwy uwielbiam - a czy mógłbyś zamieścić jakieś swoje zdjęcie tejże Moskwy? jestem bardzo ciekaw, a fota z aukcji jak dla mnie prześwietlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przedstawiam kilka ostatnio nabytych zegarków. Proszę o ocenę i ewentualne informacje o nich :)

1. MIR :)

n2zlg0.png

2. POBIEDA

rm6543.png

euh7qf.png

3. RAKIETA

2pzwu1l.png

6tl6dc.png

 

Mam nadzieje że wiecie więcej niż ja i dowiem się czegoś interesującego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przedstawiam kilka ostatnio nabytych zegarków. Proszę o ocenę i ewentualne informacje o nich :)

1. ŁUCZ



(...)

Mam nadzieje że wiecie więcej niż ja i dowiem się czegoś interesującego ;]

 

To jest MIR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych w kolekcji:

 

34822c2.jpg

 

30hq77q.jpg

 

im56yv.jpg

 

292qusx.jpg

 

9qzfom.jpg

 

2v0y0sx.jpg

 

2sb9y52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.