Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
flawless

Forumowy Spis Komandirskich

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna sztuka. Też mam takiego- cieszy oko

 

Dla mnie najfajniejszy ze wszystkich, czołg robi wrażenie :) ostatecznie jeszcze ten niebiesko- czarny z okrętem podwodnym jest IMO fajny. Powiedzcie mi proszę- jak to naprawdę jest z wodoszczelnością Komandirów, czy prawdziwe są opinie że jest zerowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma uszczelkę i zakręcaną koronkę, więc wodoszczelność na pewno jest, inna sprawa, że jak mówi moja zegarmistrz, nie można oczekiwać od zegarka z przed 30 lat żeby trzymał wodoszczelność. Wyjmij tarczę i mechanizm, zakręć i zanurz - będzie jasne czy można z nim pływać. DanielKomandir opisywał kiedyś jakim próbom poddawał swojego komandirskiego i na pewno tamten był wodoszczelny. ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie wodoszczelne zegarki jakie w życiu zakupiłem, wrzucałem do wody zaraz po odebraniu przesyłki  :) Na szczęście się jeszcze na tym nie przejechałem :D Mam nadzieję że kiedyś na tym nie stracę, ale brakuje mi w tym temacie cierpliwości :D

 

Generalnie radzieckie komandiry ładnie trzymają wodoszczelność, najważniejsze żeby było oryginalne szkło i dobrze zakręcona koperta.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie wodoszczelne zegarki jakie w życiu zakupiłem, wrzucałem do wody zaraz po odebraniu przesyłki  :) Na szczęście się jeszcze na tym nie przejechałem :D Mam nadzieję że kiedyś na tym nie stracę, ale brakuje mi w tym temacie cierpliwości :D

 

Generalnie radzieckie komandiry ładnie trzymają wodoszczelność, najważniejsze żeby było oryginalne szkło i dobrze zakręcona koperta.

 

Umownie jaki poziom wodoszczelności można im przypisać- 50m, 100m, 200m ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla amfibii to powinno być te 200m

Jeśli chodzi o komandiry, to słyszałem że 30m.

Tak czy siak, w codziennym użytkowaniu wytrzymują po prostu dobrze. Mi komandir wytrzymał nawet próbę wrzątkową :  D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubuję się w kupowaniu trupków, które następnie zegarmistrz przywraca mi do życia... W przypadku tych "przechodzonych" amfibii zawsze sprawdzam wodoszczelność koperty (nie tak ekspresowo jak @Daniel :) tylko po wyjęciu werku, nagrzewam ją i wkładam do zimnej wody. Niestety ale tak 50/50 okazywało się, że uszczelka na koronce lub nieoryginalne szkiełko nie trzymało wodoszczelności.

 

Komandirów mam niewiele, ale wszystkie trzy :) przeszły próbę wody pozytywnie.

_ _ _ _

 

Koledzy, czy szkła w komandirach są osadzane standardowo - tzn przez docisk? czy dodatkowe uszczelnienie masą klejopodobną to ślad po łapkach zegarmistrza-amatora??

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubuję się w kupowaniu trupków, które następnie zegarmistrz przywraca mi do życia... W przypadku tych "przechodzonych" amfibii zawsze sprawdzam wodoszczelność koperty (nie tak ekspresowo jak @Daniel :) tylko po wyjęciu werku, nagrzewam ją i wkładam do zimnej wody. Niestety ale tak 50/50 okazywało się, że uszczelka na koronce lub nieoryginalne szkiełko nie trzymało wodoszczelności.

 

Komandirów mam niewiele, ale wszystkie trzy :) przeszły próbę wody pozytywnie.

_ _ _ _

 

Koledzy, czy szkła w komandirach są osadzane standardowo - tzn przez docisk? czy dodatkowe uszczelnienie masą klejopodobną to ślad po łapkach zegarmistrza-amatora??

 

 

Oryginalnie żadnych klejów być nie powinno. Jeśli takowy się znajduje, to prawdopodobnie wiedz że coś się dzieje :ph34r:

 

No jeśli szkło nie jest oryginalne, to trudno o zachowanie wodoszczelności. Musi być dobrze dopasowane wymiarami i zbrojone, a takie kosztuje ok. 50zł i mało kto na takie się decyduje i na aukcjach widujemy kwiatki z  miękkim plastikiem za 10zł... A często wystarczy trochę zabawy z pastą by odratować oryginalne...

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niezłym stanie, nigdy nie miałem w ręku plastikowego komandira, pewnie jest lżejszy od żelaźniaka?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te plastikowe, ale przy okazji zapytam - jaki był sens robienia tych zegarków w plastikowej kopercie? Obstawiam, że pochodzą już ze schyłkowej fazy ZSRR, a to oznacza oszczędności, czy jednak coś innego stało za plastikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil, Wostok jeat leciutki. Mily w użytkowaniu ;D

 

Mike S, nie mam pojęcia jaki był sens...może chodziło o "gniotsa nie łamiotsa" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

210 spadochroniarz

post-73391-0-92906100-1438082774.jpg

 


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fajne- gratulejszyn Panowie <_< ja bardzo lubię komandiry i zawsze noszę mojego nieprzerwanie ,  od bym powiedział 20 lat, i do noszenia codziennego bym nie zamienił nigdy na inny, ale tylko w stalówce jak mój -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupił 30 lat temu, leżał około 25 lat popsuty,

80 zeta i dobry zegarmistrz. Dzisiaj codziennie na mojej łapie. 7898cccc11b2b738ada5cab4c2e557ec.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ojciec kupił 30 lat temu, leżał około 25 lat popsuty,

80 zeta i dobry zegarmistrz. f616054b055cd55d4898246947fb58a0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fajne- gratulejszyn Panowie <_< ja bardzo lubię komandiry i zawsze noszę mojego nieprzerwanie ,  od bym powiedział 20 lat, i do noszenia codziennego bym nie zamienił nigdy na inny, ale tylko w stalówce jak mój -_-

@griforij007, nie gadaj tylko pokazuj go natentychmiast...  bo coś podejrzewam, że masz amfibię na łapie :)

_ _ _ _ _

 

@anponiat - śliczny komandir! ale pierwszy raz widzę w takiej konfiguracji z chromowaną kopertą (skoro masz pewność, że przez 30 lat "nie był ruszany", to wygląda na to, że takie także wychodziły)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w nim nie było robione, leżał w szufladzie, miał jedną przygodę. Razem z braćmi znaleźliśmy go i wzięliśmy do zabawy. Skończyło się zachlapaniem szkiełka klejem. To było ponad 20 lat temu. Dopiero teraz doczekał się drugiego życia. Szkiełko wypolerowalem sam a naprawa werku kosztowała 80 zyla.

Ot i cała jego historia.

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@griforij007, nie gadaj tylko pokazuj go natentychmiast...  bo coś podejrzewam, że masz amfibię na łapie :)

_ _ _ _ _

 

@anponiat - śliczny komandir! ale pierwszy raz widzę w takiej konfiguracji z chromowaną kopertą (skoro masz pewność, że przez 30 lat "nie był ruszany", to wygląda na to, że takie także wychodziły)

dokładnie :) tarcza nurka , ale założyłem sobie tarczę z su27 z admirałem Kuzniecowem :)post-77386-0-26649500-1438629917.jpg

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) tarcza nurka , ale założyłem sobie tarczę z su27 z admirałem Kuzniecowem :)

czepiłem się Twojego określenia, że komandir-stalówka... i będę dalej drążył ten szczegół, bo jest on dla mnie wciąż nierozwiązanym dylematem :)

 

Twój komandir ma werk tradycyjny czy automatyczny? bo jest już w "nowym" modelu koperty stosowanym zarówno w amfibiach jak i w komandirach (wczesne lata  90-te i późniejsze już noworuskie).

Nie mam jednak pewności, z jakiego materiału są wykonane te koperty? a nie mam jakoś odwagi potraktować mojej amfibii desert shield  ...raszplem :)

post-54348-0-34044500-1438673131_thumb.jpg

post-54348-0-37528800-1438673163_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer ja bym zaryzykował stwierdzenie, że Twoja koperta to stalówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, @aronus nie podpuszczaj mnie! bo już mnie świerzbi łapka... a wostoczek ładny i nie chciałbym go zmasakrować magnesem lub pilnikiem :)

Porównując tą kopertę z kopertą "starej, dobrej" beczki, czy z późniejszymi "kanciastymi" odnoszę wrażenie, że to nie ten sam materiał...

 

ale to może sprawa innej obróbki (szlifu i wykończenia)? lub wyłącznie moja auto-sugestia?? - osoby nie mającej praktyki w materiałoznawstwie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koronka jest stalowa? Bo zasadniczo jak koperta była stalowa to koronka też. Na dole przy uchu masz jakiś uszczerbek, to tam nie widać, czy to stal czy mosiądz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.