Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
flawless

Forumowy Spis Komandirskich

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra!! przestaję wiercić dziurę w brzuchu... chyba mnie przekonaliście!

...ale w chałupie jeszcze przyjrzę się temu uchu :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra!! przestaję wiercić dziurę w brzuchu... chyba mnie przekonaliście!

...ale w chałupie jeszcze przyjrzę się temu uchu  :)

E tam.. dla pewności trachnij go brzeszczotem ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

213 Vostok Desert Shield. 

 

Popularny mit mówi, że ten zegarek wyprodukowany był przez Rosjan na zlecenie Pentagonu w celu wyposażenia amerykańskich żołnierzy biorących udział w operacji Pustynna Tarcza. Miał być to dowód przyjaźni obydwu supermocarstw.  Biorąc pod uwagę, że oficjalnie wyprodukowano 200 tyś. tych zegarków (w wersji Komandirskie, Amfibia i Komandir Junior) oraz liczbę walczących Jankesów (ok 700 tyś.) wydaje się to mało prawdopodobne. 

 

Prawdą jest, że zegarek ten był efektem współpracy USSR - USA, ale na polu biznesowym. Firma Vostok oraz Timepeace Russian Watches Inc. postanowiły wspólnie uczcić zakończenie Operacji Desert Shield, oraz wykorzystać amerykańskie zainteresowanie rozpadającym się Związkiem Radzieckim. Na początku lat 90' w USA zapanowała pewnego rodzaju moda na akcesoria nawiązujące do ZSRR, zimowe czapki uszatki, filmy typu "Czerwona Gorączka" (to akurat 1988 rok), więc i Radziecki zegarek był produktem który można było sprzedać.

 

Podobno wyprodukowana została również limitowana wersja 10 tyś. zegarków, które wręczone zostały weteranom operacji Desert Shield (Pustynna Tarcza, poprawione dzięki informacji kol. aronus), prezydentowi George Bush Sieniorowi, oraz senatorowi John Kerry.

 

Zegarki sprzedawane były na terenie USA w cenie 149 USD dla cywilów i 99 USD dla personelu wojskowego.

 

Ps. Ponieważ konflikty zbrojne lat 90' nie są moją dziedziną, jeżeli do moje tekstu wkradł się jakiś błąd to z góry przepraszam ;). Informacji zasięgałem z blogów oraz forum internetowych.

Ps2. Wiem, że kolego Mayor pisał już kiedyś na ten temat, ale nie mogłem odnaleźć wątku, jak ktoś chce to może podlinkować jako uzupełnienie tekstu. ;)

 

gallery_74509_2403_124577.jpg  

post-74509-0-25901300-1438684330_thumb.jpg

post-74509-0-43121100-1438684335.jpg

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiłem się Twojego określenia, że komandir-stalówka... i będę dalej drążył ten szczegół, bo jest on dla mnie wciąż nierozwiązanym dylematem :)

 

Twój komandir ma werk tradycyjny czy automatyczny? bo jest już w "nowym" modelu koperty stosowanym zarówno w amfibiach jak i w komandirach (wczesne lata  90-te i późniejsze już noworuskie).

Nie mam jednak pewności, z jakiego materiału są wykonane te koperty? a nie mam jakoś odwagi potraktować mojej amfibii desert shield  ...raszplem :)

cofer, twój na pewno to stal , tylko bezyle  są chromy , a co do koronki to nie wiem. mój komandir to automat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości, przy okazji tych zegarków często wspomina się o operacji Pustynna Burza gdzie na tarczy jest napisane Pustynna Tarcza, a to dwie rożne operacje:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Desert_Shield

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Desert_Storm

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aronus, są dwa wostoczki tego typu (tzn z jednakowym projektem grafiki - tylko z różniącymi się napisami)

 

1) "Operation Desert Shield" - amfibia, którą pokazałem i komandir, którego zaprezentował @Mike S (w chromie i w pozłocie)

 

2) "Operation Desert Shield + Desert Storm" - mały komandir (także w chromie i w pozłocie)

 

...jak wezmę go w łapy, to wkleję później fotę

_ _ _ _ _ _

 

@Mike S, dzięki za wklejkę! to chyba ten sam artykuł co go kiedyś kolega @mayor wygrzebał, a ja już nie potrafiłem odnaleźć... tak? :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego ,na dole na  certyfikacie jest stainless steel

https://www.flickr.com/photos/8556580@N06/sets/72157617333759575/

 

Pierwszy raz widzialem ten zegarek w polskiej prasie tylko nie pamietam czy to byl przedruk z zagranicznej gazety,ale bardzo mi sie podobal....

 

Dodatkowo tarcze wystepuja z logiem B oraz bez...

 

Byla tez roznica w cenie zegarkow 99 $ dla wojskowych i 149 $ dla cywili...

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Mike S, dzięki za wklejkę! to chyba ten sam artykuł co go kiedyś kolega @mayor wygrzebał, a ja już nie potrafiłem odnaleźć... tak? :)

Właśnie nie mogę znaleźć tego wątku Mayora, ale też nie widziałem nigdzie innych artykułów więc bardzo możliwe, że to ten.

 

Zazdroszczę Twojej Amfibi Desert Shield w automacie - muszę ją upolować! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

214

675bd670b70b2153d35b822887d56ad0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez anponiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rany Kirowa!!!!!   co Ty pokazujesz w #360 @anponiat ???

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

@aronus - a propos "desert storm", mały komandir z mojego wiaderka ->

post-54348-0-09169300-1438754078_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aronus - a propos "desert storm", mały komandir z mojego wiaderka ->

Cofer gratuluję, bardzo fajny. Dlatego przy radzieckich zegarkach staram się nie używać wyrażeń "na pewno", "na 100%" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy radzieckich zegarkach staram się nie używać wyrażeń "na pewno", "na 100%"

to, to, to!!! @aronus

tak jak w kinematyce obowiązują trzy generalne zasady pana Newtona, w "układzie inercjalnym sowieckich zegarków" powyższa zasada powinna być nazwana... 

Pierwszym prawem  hmmm....  Antonowa? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@cofer cholera ladne to....moglbys zrobic fote obok doroslego Desert Schield?Widzialem je na zdjeciach nie raz ale na zywo jakos nie,a podoba mi sie...duzo mniejszy jest od normalnych amphibi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rany Kirowa!!!!! co Ty pokazujesz w #360 @anponiat ???

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

@aronus - a propos "desert storm", mały komandir z mojego wiaderka ->

Tzn?

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Chodzi o to że prezentowany przez ciebie zegarek to współczesna ciekawostka robiona na potrzeby sklepików i turystów - wprawdzie jest zegarkiem rosyjskim ale nie kolekcjonerskim - na dodatek że tak powiem udaje komandirskiego bo nawet nie został poprawnie odwzorowany - chodziło im pewnie o upodobnienie się do tego ze zdjęcia ale coś poszło nie tak   :(

post-68206-0-79502600-1438788292_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten ze zdjęcia (również jestem posiadaczem) 30 lat temu był kolekcjonerski.

Kupiłem bo mi się podoba, pozatym co oznacza słowo kolekcjonerski, Waszym zdaniem.

I czy nowa Wołga również udaje starą ponieważ coś poszło nie tak?

 

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez anponiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię meble z drewna i dzisiaj nikt tego nie kolekcjonuje ale za 200lat jak się coś ostanie to pewnie będzie miało jakąś wartość kolekcjonerską podobnie jest z tym zegarkiem- oryginał jak najbardziej ale ten drugi jak na razie nie i jeszcze długo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie zgadzam się że próbowano tu coś odwzorowywać.

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem bo mi się podoba

I bardzo dobrze niech się nosi jak najdłużej

 

 

 

Po prostu nie zgadzam się że próbowano tu coś odwzorowywać.

Masz do tego prawo 

 

Tutaj pokazywane są zegarki z przed rozpadu ZSRR czyli zegarki CCCP - twój to już zegarek nowo rosyjski  - nie jest ceniony ponieważ jakością mechanizmu znacznie odbiega od pierwowzoru - w wielu zegarkach nowo rosyjskich używane są części Chińskie

Porównując już tak perfidnie może to jakbyś na galerię obrazów Rembrandta wniósł obraz też spod jego ręki ale odbity na sitodruku lub ksero  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam sie czy nazwa forum nie powinna być zmieniona na Zegarki Radzieckie, bo tak szczerze to kto z użytkowników interesuje sie noworusami? Tylko zamieszanie powstaje. Moze nowy mod po wyborach zgłosi taka propozycje.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się tytułem, działu. Oczywiście w czasie użytkowania wyjdzie ile jest wart.

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz moją emocjonalną reakcję @anponiat, pokaż albo napisz co ma Twój towariszcz pod putinowskim deklem i będzie sztama :)

 

W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że poniosła fantazja noworuskich projektantów, bo przy tarczy wzorowali się na eleganckim "sztabowym" komandirze (co go pokazał @Paweł Bury, a pzy kopercie zapatrzyli się na cenionego i poszukiwanego poljota 55g

post-54348-0-85309200-1438812371_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer cholera ladne to....moglbys zrobic fote obok doroslego Desert Schield?Widzialem je na zdjeciach nie raz ale na zywo jakos nie,a podoba mi sie...duzo mniejszy jest od normalnych amphibi?

ależ bardzo proszę:

post-54348-0-17535200-1438812576_thumb.jpg

post-54348-0-33987600-1438812589_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer dzieki.Ladna rodzina na pierwszym zdjeciu,tata,mama i dziecko...wydawalo mi sie ze jest mniejszy a tak wiem juz na co polowac w przyszlosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'mały komandir' jest mały, ale tragedii nie ma (coś ok. 34-35mm średnicy) jak nie masz postury Schwarzeneggera - da się go nosić :)

 

Są jeszcze 'małe komandiry' w kopertach z zakręcaną koronką na "2" -  spotyka się je na aukcjach i nie mają jakiegoś szczególnego wzięcia (mam na myśli inne niż "Desert Storm")

_ _ _ _ _ _

 

Obiecana parka LDBG - jako odpowiedź na parkę amfibii @popeyefiddichow "yankie/russkij"...

Tym razem parka "yankie/mudżahedin (مجاهد)"  ... chciałoby się rzec: make love no war :)

 

post-54348-0-18498700-1438849601_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.