Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
flawless

Forumowy Spis Komandirskich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fankaDaktarina

 

 

@cofer dzieki.Ladna rodzina na pierwszym zdjeciu,tata,mama i dziecko..

Ja mam ,,dziecko" i jest bardzo fajny. Jeśli ktoś nie ma łapy strongmana to wygląda też ok na męskim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ,,dziecko" i jest bardzo fajny. Jeśli ktoś nie ma łapy strongmana to wygląda też ok na męskim nadgarstku.

Moim zdaniem to jest zegarek damski ewentualnie dziecięcy/młodzieżowy. Chyba nawet miał potoczną nazwę junior komandirski.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz moją emocjonalną reakcję @anponiat, pokaż albo napisz co ma Twój towariszcz pod putinowskim deklem i będzie sztama :)

 

W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że poniosła fantazja noworuskich projektantów, bo przy tarczy wzorowali się na eleganckim "sztabowym" komandirze (co go pokazał @Paweł Bury, a pzy kopercie zapatrzyli się na cenionego i poszukiwanego poljota 55g

Nie ma problemu, nie poczułem się urażony.

Sam dekiel wygląda tak:

71f5498afd37b4f015fb86215aa1ec78.jpg

A pod nim :

37b0df30e53268d5c4de3478afa637db.jpg

Dodam jeszcze że, pasek nato był dodatkiem do tego zegarka.

Całość kupiona od osoby prywatnej, w oryginalnym opakowaniu. Oryginalny pasek jest ze skóry w kolorze granatowym.

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez anponiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elvis żyje!!!

 

@anponiat - dzięki :)

przyznam się, że podejrzewałem Twojego komandira, że ma bebechy chinola, teraz mi trochę wstyd...  to cal.2414a reaktywacja! najprawdziwszy werk cal.2414a, tyle że noworusskij

 

nawet zaczyna mi się mocno podobać ten grawer "russia" na mostku :)

Piszesz, że kupiłeś go z opakowaniem. Melduj jaki jest rok jego produkcji? i jak się sprawuje?? niezwykle mnie to interesuje


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elvis żyje!!!

 

@anponiat - dzięki :)

przyznam się, że podejrzewałem Twojego komandira, że ma bebechy chinola, teraz mi trochę wstyd... to cal.2414a reaktywacja! najprawdziwszy werk cal.2414a, tyle że noworusskij

 

nawet zaczyna mi się mocno podobać ten grawer "russia" na mostku :)

Piszesz, że kupiłeś go z opakowaniem. Melduj jaki jest rok jego produkcji? i jak się sprawuje?? niezwykle mnie to interesuje

No cóż, mam go od poniedziałku.

Jak na razie trzyma czas co do minuty, ani nie spieszy ani nie spóźnia. Jest cięższy niż stare komandirskie. Korona zakręcana na gwint. Na papierze data produkcji 2013, a więc nówka. Przy indeksach, kropki z lumy, wskazówki również wypełnione.

W nocy świecą wyraźnie, nie ma problemu z odczytaniem godziny.

Ja kupiłem go w stanie nie noszonym, pasek nato był założony na nim, oryginalny pasek zapakowany bez śladów użytkowania. Można się czepiać stylistyki tarczy, może się wydawać pstrokata. Mi się podoba. Od czasów starych komandirów wiele się zmieniło. Zmieniły się również komandiry.

Ogólnie zegarek warty zwrócenia na niego uwagi.

 

 

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek w ładnym stanie :). Na NATO dobrze będzie sie prezentował.

 

Ed.

 

Na dekielku nie ma napisane Amfibia? Bo jakby brakowało mi w nim osłony na koronkę?

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek w ładnym stanie :). Na NATO dobrze będzie sie prezentował.

 

Ed.

 

Na dekielku nie ma napisane Amfibia? Bo jakby brakowało mi w nim osłony na koronkę?

Z tyłu wygląda tak

fc0495ce8408a935f3cdf6ea7c5c576f.jpg

 

Sent from my Letv x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to te amfibie w tej zresztą najbardziej pospolitej kopercie, posiadają osłonę koronki?

Wszystko jest typowo i ok. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to te amfibie w tej zresztą najbardziej pospolitej kopercie, posiadają osłonę koronki?

Wszystko jest typowo i ok. :)  

Tylko że jesteśmy w temacie Komandirskich... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest komandirski. Z tyłu ma napisane awtozawod czyli automatyczny i że wodoszczelny. Wszystko w tym zegarku jak na komandirskiego jest OK tylko, że wzór z lat 90.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach 'sojuza' wszystko było 'łatwiejsze'!  każden jeden wiedział, jakiego wostoczka ma na łapie, amfibię? czy komandira?? :)

 

Może spróbujmy ustalić, jakie cechy decydują o nazwaniu wyżej pokazanego wostoczka???

@awasil28 pokazuje noworusa w wodoszczelnej kopercie nowego typu, na typowym czistopolskim werku z automatycznym naciągiem. Na tarczy widnieje jak wół "komandirskije" - więc nie może być inaczej :)

 

Tyle, że ja mój 'identyczny' zegarek, tyle że z tarczą "desert shield" nazywam ...a m f i b i ą

dokładnie tym słowem ozdobiony jest dekielek zegarka

 

Wcześniej, oprócz innych cech odróżniających amfę od komandira (wskazówki, kalendarz, osłona koronki, dekielek) istotnym wyróżnikiem był materiał koperty! Jak już gdzieś wcześniej ustaliliśmy, ten nowy wzór koperty jest  s t a l o w y  - więc tą cechą nie można już się kierować.

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej, oprócz innych cech odróżniających amfę od komandira (wskazówki, kalendarz, osłona koronki, dekielek) istotnym wyróżnikiem był materiał koperty! Jak już gdzieś wcześniej ustaliliśmy, ten nowy wzór koperty jest  s t a l o w y  - więc tą cechą nie można już się kierować.

Ten wzór koperty był w wykonaniu stalowym jak i nie.Tem komandir powyżej ma kopertę chromowaną, czyli wszystkio się zgadza :rolleyes: Moim zdaniem nawet koronkę ma chromowaną.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jesteśmy w temacie Komandirskich... :D

Chyba musiałem być dziabnięty :D

 

Ale koperta a'la amfibia. Teraz wyszło na jaw że to wersja chromowana(co zresztą można zauważyć po fotografii od spodu), więc jak dla mnie to już na pewno komandir pełną gębą :D

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to KONIEC ŚWIATA :(  ... a może jednak światło w tunelu'? :)

czyli wg tego co piszecie, ten i d e n t y c z n y wzór koperty jest wykonywany w mosiądzu dla komadira i w stali dla amfibii, tak???


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to KONIEC ŚWIATA :(  ... a może jednak światło w tunelu'? :)

czyli wg tego co piszecie, ten i d e n t y c z n y wzór koperty jest wykonywany w mosiądzu dla komadira i w stali dla amfibii, tak???

Ogólnie tak :)  Czy te koperty są identyczne to nie pamętam, możliwe, że różnią się troszkę wymiarami, co jeszcze odrożnia te dwie koperty to szkło. Nawet komandir w tej kopercie ma cieńsze szkło czyli takie jak u komandira powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi w ręce kilka podobnych w  stylu zegarków. Nie wyznaje się zupełnie na tych subtelnych różnicach, co jest czym. Wybrałem trzy, które się różnią. Czy ktoś, na tym przykładzie może  mnie objaśnić co i jak ? :)

 

Z góry dzięki!@ :)

post-83437-0-95023300-1441002316_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej masz tzw. Junior, damka lub młodzieżowy komandir (ze względu na rozmiar, mniejszy niż klasyczne komandiry). W środku masz noworusa (charakterystyczna koperta). A z lewej masz hybryde: Komandir w kopercie Amfibii. Ale oryginalną :)

Jedynym z epoki jest junior...

Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos 'komandira' po lewej stronie:

@tomfish, pokazałeś poskładańca z 'komandirem' na twarzy i amfibią na dupce :) W świetle tego o czym powyżej dyskutowaliśmy, to w przypadku amfy/komandira w nowym typie koperty, decydującą sprawą jest grubość szkła i materiał z jakiego jest ona wykonana.

 

A więc jeżeli koperta w tym zegarku jest stalowa, to podmieniono w nim tarczę. Jeżeli jest z chromowanego mosiądzu, to podmieniono mu dekiel z amfibii


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę  wielce pouczające :) 

Rozumiem, że  w Komandirze szkło powinno być niższe? Koperta dużo tłumaczy. Jak pisałem mam ich kilka, więc nie byłoby grzechem, gdybym po obdukcji po podmieniał np. dekle, albo koperty ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało, że "nie byłoby grzechem", tak należy postąpić!


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.