Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    lukkluj

Zapytanie, które dostaliśmy jest chyba (oby) prowokacją dziennikarską: "Jestem lekarzem ginekologiem. Chciałbym zakupić pozytywne komentarze na swój temat na róznych portalach medycznych, forach dyskusyjnych, blogach itp. Chciałbym wiedziec czy po pierwsze świadczycie Państwo takie usługi, po drugie ile by cos takiego kosztowało w zalezności do liczby opinii i zapewne stron, na których miałyby być zamieszczone? Potrzebuję przynajmniej wstępną ofertę dziś do godziny 12."

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pole magnetyczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 3513 postów

Napisano 21 czerwiec 2006 - 13:06

Witam!
Sporo na tym forum już było o niekorzystnym wpływie pola magnetycznego na zegarki mechaniczne, ale nigdzie nie znalazłem informacji, co konkretnie dziaje się w zegarku mechanicznym w wyniku zadaiałana takiego pola. Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
Paweł
  • 0

#2 Marcin_L

Marcin_L
  • Stowarzyszenie
  • 2095 postów

Napisano 21 czerwiec 2006 - 16:49

Nikt nie odpowiada, to niech tram, mam nadzieję, że się nie mylę: jak namagnesują się poszczególne części mechanizmu, to występujące pole magnetyczne zakłóci ich pracę. Nie jestem w stanie opisac szczegółowo, ale podejrzewam, że po prostu występujące pomiędzy nimi przyciąganie i odpychanie (jak to z magnesami) rozreguluje zegarek (balansowi nie będzie się chciało latać, bo wychwyt go będzie ciągnął :D ).

Podejrzewam, że eksperci mogą to wyłuszczyć bardziej profesjonalnie, ale ja jestem raczej forumowym mięsem armatnim :oops:

Co do kwarców, to któryś z użytkowników włożył kiedyś zegarek pod dmuchawę w toalecie i zegarek całkiem oszalał :)

Marcin [/i]
  • 0

#3 amroziuk

amroziuk
  • Stowarzyszenie
  • 1619 postów

Napisano 23 czerwiec 2006 - 13:30

(balansowi nie będzie się chciało latać, bo wychwyt go będzie ciągnął :) ).
Marcin [/i]

Balans nie chce "latać" :) tak ale tylko w starych zegarkach (z balansami kompensacyjnymi bimetalicznymi).

Błędy związane z namagnesowaniem występują częściej w starych zegarkach ze stalowym włosem.
  • 0

#4 kokop

kokop

Pirat

• Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 29 sierpień 2006 - 19:33

A czy jest jakas amatorska metoda rozmagnesowania tegoz starego stalowego wlosa. Pojecia nie mam jak to zrobic gdyby bylo trzeba. Myslalem o wykorzystaniu generatora pradu podlkadu ze starego magnetofonu. Czy to sie nada?
  • 0

#5 Safinowski

Safinowski
  • Stowarzyszenie
  • 719 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 01:26

A czy jest jakas amatorska metoda rozmagnesowania tegoz starego stalowego wlosa. Pojecia nie mam jak to zrobic gdyby bylo trzeba. Myslalem o wykorzystaniu generatora pradu podlkadu ze starego magnetofonu. Czy to sie nada?

Po amatorsku to trzeba włozyc do uzwojenia i powoli wyjmowac. Takie uzwojenie mozna dostac od jakiegos stycznika, byle odpowiedniej wielkosci i uwazac aby się nie przegrzało.
  • 0

#6 kokop

kokop

Pirat

• Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 22:21

Drugi raz juz mie prostuje znajacy sie na zegarkach. :) Ja to mam jakas tendencja do szukania skomplikowanych rozwiazan. Generatory , turbinki, sprezynki. A tu wystarczy zwykla cewa. Faktycznie. Po raz kolejny stwierdzam ze czlowiek tyle lat zyje a i tak glupi umiera(to o sobie zeby sie kto nadwrazliwy nie obrazil) :)
Dzieki za przepis odmagnesowywania.
Ze do pradu podlaczyc to juz sam wykapowalem :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych