Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    wrotecki

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moda na sukces odcinek 23369. Ridge dowiaduje się, że jego ojciec jest jego synem.

Pokaż komentarze (2)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pole magnetyczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 3566 postów

Napisano 21 czerwiec 2006 - 13:06

Witam!
Sporo na tym forum już było o niekorzystnym wpływie pola magnetycznego na zegarki mechaniczne, ale nigdzie nie znalazłem informacji, co konkretnie dziaje się w zegarku mechanicznym w wyniku zadaiałana takiego pola. Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
Paweł
  • 0

#2 Marcin_L

Marcin_L
  • Stowarzyszenie
  • 2095 postów

Napisano 21 czerwiec 2006 - 16:49

Nikt nie odpowiada, to niech tram, mam nadzieję, że się nie mylę: jak namagnesują się poszczególne części mechanizmu, to występujące pole magnetyczne zakłóci ich pracę. Nie jestem w stanie opisac szczegółowo, ale podejrzewam, że po prostu występujące pomiędzy nimi przyciąganie i odpychanie (jak to z magnesami) rozreguluje zegarek (balansowi nie będzie się chciało latać, bo wychwyt go będzie ciągnął :D ).

Podejrzewam, że eksperci mogą to wyłuszczyć bardziej profesjonalnie, ale ja jestem raczej forumowym mięsem armatnim :oops:

Co do kwarców, to któryś z użytkowników włożył kiedyś zegarek pod dmuchawę w toalecie i zegarek całkiem oszalał :)

Marcin [/i]
  • 0

#3 amroziuk

amroziuk
  • Stowarzyszenie
  • 1642 postów

Napisano 23 czerwiec 2006 - 13:30

(balansowi nie będzie się chciało latać, bo wychwyt go będzie ciągnął :) ).
Marcin [/i]

Balans nie chce "latać" :) tak ale tylko w starych zegarkach (z balansami kompensacyjnymi bimetalicznymi).

Błędy związane z namagnesowaniem występują częściej w starych zegarkach ze stalowym włosem.
  • 0

#4 kokop

kokop

Pirat

• Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 29 sierpień 2006 - 19:33

A czy jest jakas amatorska metoda rozmagnesowania tegoz starego stalowego wlosa. Pojecia nie mam jak to zrobic gdyby bylo trzeba. Myslalem o wykorzystaniu generatora pradu podlkadu ze starego magnetofonu. Czy to sie nada?
  • 0

#5 Safinowski

Safinowski
  • Stowarzyszenie
  • 723 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 01:26

A czy jest jakas amatorska metoda rozmagnesowania tegoz starego stalowego wlosa. Pojecia nie mam jak to zrobic gdyby bylo trzeba. Myslalem o wykorzystaniu generatora pradu podlkadu ze starego magnetofonu. Czy to sie nada?

Po amatorsku to trzeba włozyc do uzwojenia i powoli wyjmowac. Takie uzwojenie mozna dostac od jakiegos stycznika, byle odpowiedniej wielkosci i uwazac aby się nie przegrzało.
  • 0

#6 kokop

kokop

Pirat

• Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 22:21

Drugi raz juz mie prostuje znajacy sie na zegarkach. :) Ja to mam jakas tendencja do szukania skomplikowanych rozwiazan. Generatory , turbinki, sprezynki. A tu wystarczy zwykla cewa. Faktycznie. Po raz kolejny stwierdzam ze czlowiek tyle lat zyje a i tak glupi umiera(to o sobie zeby sie kto nadwrazliwy nie obrazil) :)
Dzieki za przepis odmagnesowywania.
Ze do pradu podlaczyc to juz sam wykapowalem :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych