Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dar_pi

DOXA ANTI - MAGNETIC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolekcjonerów.

Jako nowy (nazwijmy rzecz po imieniu "żółtodziób") fascynat zegarków, niesiony chwilą słabości zakupiłem zegarek DOXA, który przedstawiam na zdjęciach. Egzemplarz ten urzekł mnie tym, iż jest inny niż pozostałe. Mam nadzieję, że to jest jego zaletą nie wadą.

Mam prośbę o udzieleni mi kilku uwag i opinii na temat przedmiotowego zegarka.

1. Jaki jest w przybliżeniu rok produkcji przedmiotowego zegarka;

2. Które elementy zegarka należałoby poddać renowacji i czy w ogóle taki zabieg w jego przypadku jest uzasadniony i celowy;

3. Które z elementów zegarka są oryginalne a które nie.

Czytając odpowiedzi będę siedział głęboko w fotelu także przyjmę nawet najbardziej "czarne" opinie. Nie chcę mówić o kwocie jaką zapłaciłem bo nie kierowałem się pobudkami ekonomicznymi dokonując zakupu a poza tym zegarek podoba się mojej żonie ;) Przedmiotowy zegarek jest drugim jaki zakupiłem. O Opinie na temat pierwszego (również DOXA) zwrócę się w kolejnym poście po wykonaniu zdjęć.

Pozdrawiam Darek

post-36726-0-66184900-1300831266_thumb.jpg

post-36726-0-49707300-1300831286_thumb.jpg

post-36726-0-08299500-1300831295_thumb.jpg

post-36726-0-92388900-1300831304_thumb.jpg

post-36726-0-24964400-1300831313_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK. Moim zdaniem Doxa w tym okresie (lata 40-te) wypuszczała najładniejsze modele. Nie rób nic poza wyczyszczeniem / regulacją mechanizmu.

Tutaj bliski kuzyn:

acc25458f51c7449gen.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź na moje zapytanie.

Kuzyn mojej babci wygląda super. Jego ząb czasu traktował delikatniej ;) .

W mojej staruszce martwi mnie jedynie stan koronki (jest delikatnie skrzywiona). Bez odwiedzin w zakładzie zegarmistrzowskim też się nie obejdzie (babcia śpieszy kwadrans na dobę) ale mam nadzieję, że to nic poważnego.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

 

p.s. oczekuję oczywiście innych komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu któryś z kolegów napisał, że w Doxach dwie pierwsze cyfry z numeru na deklu wskazują rok produkcji (nie dotyczy zegarków złotych). W takim razie precyzyjniejsze datowanie wskazywałoby na rok 1944.

Witaj wśród chorych na stare zegarki! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zapewne zauważliście mineło sporo czasu od ostatniego postu w temacie który zamieściłem.

Oto dzisiaj 01.06.2011r. odebrałem moją "babcię" z zakładu zegarmistrzowskiego (Białystok, ul. Suraska 1 - POLECAM). Przeszła ona przegląd z prawdziwego zdarzenia, porządne smarowanie i wynmianę szkiełka na bardzej zbliżone do oryginału. Zegarmistrz miał sporo pracy gdyż stan werku był delikatnie mówiąc taki sobie. Osoba która mi go sprzedała zapewniała o prawidłowym jego działaniu i przebytym przeglądzie jadnak okazało się to zwykłym sloganem zamieszczonym na aukcji all... Tak to z aukcjami bywa. Jednak udało się przywrócić prawidłowy chód zegareczka i mimo kilku niuansów Dosia cyka prawidłowo. Jednym słowem było warto.

Pozdrawiam

dar_pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.