Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cash

LEGENDARNE SEIKO SKX007

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Ale sensem długiego istnienia tej linii jest też jej cena (poniżej $200), a z 6R15 na pokładzie to by nie było możliwe.

Przepraszam, skróty myślowy nazbyt skrótowy - 6r15 w żółwiu jako rozwinięcie klasycznych diverów (sumo dla mnie bez wyrazu) + równolegle budżetowe na 7s26 ;)

Druga część mojej wypowiedzi to obawa po części wypływająca z fotek Jasha: sarb059 to dla mnie morderstwo dokonane na starym Alpiniście ;) Nie wiem kurna czemu pogonili w tą stronę. Nie moje małpy, nie mój cyrk.

Gdyby sarb059 miał bezel/tarcza/wskazówki identyko jak SKX007 to ten ostatni wylądowałby w sejfie albo (z wielkim bólem serca) na allegro :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Temat nieaktualny, zegarek sprzedany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji:

Aukcję zawsze można zakończyć, ale nie można odwoływać ofert. To byłoby bezprawie. Trzeba się zgrać w czasie, jeśli chce się zakończyć wcześniej. Kupujący licytuje, aby mieć najwyższą ofertę i wtedy sprzedający kończy aukcję. I jest to uczciwe i legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po długiej przerwie w czynnym uczestnictwie w forum przyszedł czas by znowu się udzielić.

 

http://allegro.pl/seiko-scuba-diver-automat-150-m-6309-7290-f1-i1569701626.html

http://allegro.pl/seiko-scuba-diver-automat-150-m-6309-7290-f1-i1569701752.html

http://allegro.pl/seiko-scuba-diver-automat-150-m-6309-7290-f1-i1569703533.html

http://allegro.pl/seiko-scuba-diver-automat-150-m-7002-7000-a1-i1569703728.html

 

Powyżej zamieściłem linki do 4 aukcji i to właśnie z nimi związane są moje pytania.

Czy warto:

1. zapłacić takie kwoty za te zegarki

2. zaryzykować kupno u tego sprzedawcy, czy miał ktoś z was z nim styczność wcześniej

3. pakować się w kupno któregoś z tych modeli, może po prost lepiej kupić cosik obecnie produkowanego

 

No i na koniec, jeśli ktosik raczy się pochylić nad laikiem i udzielić odpowiedzi, zupełnie subiektywnie, który i dlaczego do was bardziej przemawia 6309 czy 7002 ?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pół roku temu chciałem kupić divera Seiko, to też oglądałem aukcje tego użytkownika.

Ceny były zbliżone do tych obecnie oferowanych.

 

Moim zdaniem poszukaj sobie coś obecnie produkowanego.

Na naszym bazarku można kupić używanego niewiele drożej.

Polecam też skontaktować się z użytkownikiem fansei. Miewa on czasem fajne zegarki Seiko w dobrej cenie. Zapytaj może akurat ma na zbyciu jakiegoś SKX ze swojej kolekcji :rolleyes:


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pół roku temu chciałem kupić divera Seiko, to też oglądałem aukcje tego użytkownika.

Ceny były zbliżone do tych obecnie oferowanych.

 

Moim zdaniem poszukaj sobie coś obecnie produkowanego.

Na naszym bazarku można kupić używanego niewiele drożej.

Polecam też skontaktować się z użytkownikiem fansei. Miewa on czasem fajne zegarki Seiko w dobrej cenie. Zapytaj może akurat ma na zbyciu jakiegoś SKX ze swojej kolekcji :)

 

Niestety przez niezbyt mądre, delikatnie mówiąc, zmiany regulaminu, bazarek jest dla mnie niedostępny. Dziękuję bardzo za wskazówki. Gdy parcie na zegarek okaże się nie do powstrzymania będę wiedział gdzie ewentualnie pytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że na naszym Allegro zakup starszego zegarka to jak zakup starszego auta.

"Będzie Pan zadowolony". Miałem kiedyś z Allegro "żółwia" 6309, był to całkiem miły w użyciu zegarek. Jednak, czasomierze te są "robione". Wkład bezela jest wymieniany. Wskazówki na 99% także. Tarcza?? Pytanie, z ilu mechanizmów poskładano wnętrze ?? Co z wodoszczelnością? Jaka trwałość tego zegarka? To są pytania, którymi nie musisz się zadręczać kupując nowy zegarek.

Tutaj zdjęcia starych diverów:

Seiko divers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jako, że to mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich serdecznie :)

 

W związku z tym, że zegarek bardziej elegancki już posiadam, zacząłem rozglądać się za czymś zdecydowanie casualowym - wybór padł na Seiko SKX007. Problemem jest to, że nie występuje on w oficjalnej dystrybucji w Polsce. I stąd mój post - gdzie kupowaliście swoje modele? W sklepie na allegro, który importuje na własną rękę wersję K dostanę za niecałe 700zł razem z wysyłką - warto waszym zdaniem? Z kolei w sklepach internetowych poza UE znalazłem wersję K za 175USD (już z wysyłką) - choćby tutaj . Innych sklepów jeszcze nie sprawdzałem. I teraz pytanie - jak często zdarza się w takich przesyłkach doliczanie cła i VAT'u? Jakie są wasze doświadczenia? Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w zasadzie nie ma co liczyć, żebyś uniknął UC... to byłby tylko szczęśliwy traf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę to tak i tak mi się to opłaci. Cło to 4,5% przy imporcie zegarka z Singapuru - źródło

 

A przecież jest szansa, że moją przesyłkę pominą to oszczędność byłaby jeszcze większa:)

 

które sklepy zagraniczne Wy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła nawet nie ma co brać pod uwagę, bo to są grosze, Vat jest najpoważniejszym kosztem,

bo to dochodzi 23% do łącznej wartości ceny zegarka z kosztami transportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczę na to, że moją właśnie ominą :) wtedy sporo będę do przodu względem oferty sklepu Allano (znacie?).

nawet jeśli nie to i tak jestem do przodu jakieś 60 zł. zobaczę czy się da jakiś rabat wynegocjować to będzie nawet lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że są jeszcze koszta obsługi (wykonanie wszystkich formalności celnych).

Zazwyczaj jest to około 40zł.

W tym roku trafiło mi się nawet 160zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pytanie o poniższą bransoletę na pełnych ogniwach (22mm).

Znajomy chce sprzedać za 100zł.

Tylko nie wiem czy będzie pasować do skx007 lub pepsi.

Myślałem, że kupię na odwrót najpierw zegarek a póxniej bransoletę, ale akurat się pojawiła.

Do Padi nie pasuje.

Rozmiar niby ok, tylko nie wiem jak z mocowaniem (widać na zdjęciu).

Będę wdzięczny za opinię.

 

 

a45e69c852b7.jpg

b3d8b02621ed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.