Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robnyc

Krotka Recenzja Zegarka Vostok Europe Anchar

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien temu zostalem dosyc przypadkowym wlascicielem zegarka Vostok Europe - Anchar.

Czasomierz ten tutaj w Stanach ma sugerowana cene $719.00, kupic go mozna za okolo $550.00; swoj dostalem okazyjnie od znajomego za $360.00 - za taka cene "you can't go wrong" , wiec go nabylem i ..... jestem bardzo przyjemnie zaskoczony.

Jest to limitowana edycja 1000szt.

Koperta zegarka jest dosyc spora - 48 mm, ale na mojej rece (19.5 cm) wyglada calkiem dobrze.

W srodku Seiko automat napedza tego divera.

Opakowaniem jest "dry case" ala Pelican,a w nim: dwa paski - jeden sylikonowy, drugi z czarnej skory, dwa "srubokrety" do wymiany paskow, instrukcje i 2 letnia gwarancja.

W mojej skromnej opini jest to diver godny polecenia, szczegolnie ze wzgledu na niezbyt wygorowana cene.

 

001-4.jpg

002-4.jpg

003-6.jpg

005-3.jpg

007.jpg

008-2.jpg

sub.jpg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowy,tylko ten datownik malutki . Powinien być dwa razy większy :rolleyes:


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i akurat taka wersja kolorystyczna mi sie podoba.

Ten zegarek ma chyba indeksy i wskazówki z trytem, nie zrobiłbyś mu fotek w ciemności?

Ciekaw jestem jak to wygląda.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny choć boli mnie trochę, że wostok odchodzi od własnych werków i boli grawer - nie lubię jakoś współcześnie robionych dekli - jakies takie (IMHO) tandetne - jak przypiaskowane AL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 20 kwietnia jestem posiadaczem identycznego anchara. Nie mogę się dopatrzeć żadnego babola w wykonaniu.u Ciebie widzę, że na dwunastej jest nierówny trójkącik. Póki co jestem w pełni zadowolony. Tryt świeci intensywnie. Oczywiscie nie tak jak na zdjęciu (5 sekund naświetalnia ISO 1600) Oczywiście rozmiar zegarka przeraża :)

 

post-37284-0-68371200-1331838268.jpg

 

Postaram się zrobić już statywem lepszą fotę porównawczą z traserem p5900 na niebieskim trycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem zółty w satynowanej stali - baaardzo ładny. Jedyne co mnie dziwi to brak możliwości ręcznego naciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zegarek jest w 90% idealny. Mierzylem go kilka razy na rece i jedyne 10% ktore mi nie lezy to to ze w srodku jest seiko a nie rusek. Moze kiedys sie przekonam, ale na ta chwile dla mnie z tym mechanizmem ten zegarek jest wart gora 60% swojej ceny :o (chociaz pewnie sie nie przekonam bo w tej samej cenie jest Ekranoplan 2432)... Ale tak jak wspomnialem pomijajac mechanizm, zegarek jest naprawde rewelacyjny i super wyglada :D


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny choć boli mnie trochę, że wostok odchodzi od własnych werków i boli grawer - nie lubię jakoś współcześnie robionych dekli - jakies takie (IMHO) tandetne - jak przypiaskowane AL.

 

No błaaaagam cię :o Precież awaryjny i kapryśny 2416B nie nadaje się do niczego, co kosztuje >500zł. Po prostu za dużo jest bubli.

 

Zegarek świetny!!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że 2416 to samo dobro, ale wolałbym zobaczyć tu nowy werk wostoka - zakup werku u konkurencji to pierwszy krok w przepaść.... (co nie zmienia faktu, że trzymanie się 2416 w takiej jakości wykonania to też strzelanie sobie w stopę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujcie już tak z tym 2416b. - to bardzo dobra i wytrzymała konstrukcja o wysokiej kulturze pracy. Na forum jest pełno Amfibii i masowych narzekań jakoś nie widać. Niedociągnięcia i wady tego mechanizmu wynikają z niedbalstwa w składaniu oraz niedokładnej kontroli technicznej i przez to zdarzają się egzemplarze z usterkami montażowymi. Wystarczy poprawić te rzeczy i mamy bardzo dobry i niezawodny mechanizm. Paweł, Ty masz chyba pecha do Wostoków :rolleyes: Przez ręce przeszło mi sporo zegarków z tym mechanizmem i tylko jeden miał awarię spowodowaną poskąpieniem oliwy przy montażu.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem zółty w satynowanej stali - baaardzo ładny. Jedyne co mnie dziwi to brak możliwości ręcznego naciągu.

...daj jakieś foty żółtka - też mi się podoba w tej kolorystyce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam zdjęciem które przed chwilą zrobiłem :rolleyes:

 

post-37284-0-88254800-1331853587.jpg

 

 

Póki co sprawuje się świetnie, jestem mega zadowolony

 

Edit:

Jeszcze jedno:

post-37284-0-75946200-1331853591.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma fajny dekiel.:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...daj jakieś foty żółtka - też mi się podoba w tej kolorystyce...

Sprezentowałem, ale został w rodzinie :unsure:

Przy najbliższej wizycie klepnę fotki.

Satyna jak dla mnie wydaje się o wiele fajniejsza niż wysoki połysk.

korekcyjna notka - satyna ma czarny cyferblat i zółte indexy i wskazówke skundową

 

Zółty cyferblat jest w czarnym pvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat, jako, że od tygodnia jestem posiadaczem takiego zegarka.

Zastanawiałem się nad zakupem zegarka forumowego G.Gerlach "ORP Dzik" a Vostok Europe Anchar.

Wybór (niestety) padł na ten drugi. Zegarek bardzo ładnie się prezentuje, mam go w kolorystyce żółto-czarnej (tzn tarcza czarna, bezel żółty). Zegarek zakupiłem w sklepie e-zegarek.pl

10103.jpg

Mimo, że zegarek jest duży nie jest przytłaczający na mniejszym nadgarstku (mam ok. 16,50cm).

Ja go używam na codzień, (praca w biurze) więc czasem przy ciaśniejszym mankiecie koszuli ciężko się w niego chowa.

Z oporem przyszła mi wymiana paska w zegarku. Teleskopy ciężko wypychało się.

Zegarek przyszedł z założonym paskiem silikonowym, który był trochę za luźny przy najkrótszym zapięciu. Natomiast po wymianie, zegarek trzyma się bardzo dobrze nadgarstka.

Zwiększono limitacje do 3000 szt.

Znalazłem jedynie dwa minusy: ciężko było wypchać teleskopy oraz "nacięcia" w śrubkach od teleskopów są marnej jakości (po jednym wykręceniu prawie przestało istnieć nacięcie na śrubokręt).

Indeksy świecą bardzo dobrze, lepiej niż luma na wskazówce sekundowej i na bezelu.

Po tygodniu zegarek spóźnia 43 sekundy względem zegara atomowego ze strony atomowy zegar

przy czym po pierwszym dniu było tylko - 15 sekund. Zegarek noszę prawie 10 godzin dziennie (w weekendy mniej).

Jestem zadowolony z zakupu.


-To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia

*Jonathan Carroll*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pozbyłem sie swojego anchara na rzecz czarnego ekranoplanu. przez rok uzytkowania nie zawiodl mnie, mechanizm seiko robil pare sekund na minusie na dzień. tryt bardzo fajnie swieci w nocy i wtedy to najbardziej cieszylem sie z jego posiadania :) zamienilem na ekranoplan bo lepiej lezy na mojej rece i nie razi aż tak w oczy wielkościa pomimo podobnych rozmiaròw. brakuje mi pelican case'a z anchara. bardzo czesto uzywalem go do zabezpieczania roznej drobnicy pod namiotami itd przed wilgocia/zgubieniem. Dodatkowo oba zegarki vostoka nie maja zadnych bubli w wykonaniu. indeksy,rurki,wskazowki itd sa symetryczne, ladnie wykonczone, jedynie mechanizm w ekranoplanie wizualnie nie powala. Nie miałem też zadnych problemów z koronką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chętnie odkupię Anchara.

Ktoś może chciałby sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies przemyslenia dotyczace "Lunokhod 2 kwarc" Zblizaja sie moje 40e ur i nie moge sie zdecydowac. Zeszli mi z 2820 na 2500. Juz z drugi miesiac siedze i szukam. Ten vostok tak mi siedzi w glowie ze nie moge sie zdecydowac. Mam juz cos srebrnego na bransolecie + ostatnio rang'a dokupilem i trzy pelne przebrania. Przydaloby sie cos eleganckiego z charakterem i ten lunokhod by pasowal ?

 

Dziabnięte z Nota_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies przemyslenia dotyczace "Lunokhod 2 kwarc" Zblizaja sie moje 40e ur i nie moge sie zdecydowac. Zeszli mi z 2820 na 2500. Juz z drugi miesiac siedze i szukam. Ten vostok tak mi siedzi w glowie ze nie moge sie zdecydowac. Mam juz cos srebrnego na bransolecie + ostatnio rang'a dokupilem i trzy pelne przebrania. Przydaloby sie cos eleganckiego z charakterem i ten lunokhod by pasowal ?

 

Dziabnięte z Nota_3

Nikt tu raczej nie będzie piał z zachwytu niestety dla Ciebie. Po pierwsze kwarc! :angry: Po drugie za 2500!!!!!!!!!!!! :blink::o No gdzie on elegancki jak to sportowy zegarek :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ekranoplan spóźnia 10s na dobę i trochę mnie to denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu cos z g_shock

 

Dziabnięte z Nota_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam. Daje rade. Fotki tak na szybko.

post-33375-0-04125900-1426191222_thumb.jpg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.