Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    wrotecki

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moda na sukces odcinek 23369. Ridge dowiaduje się, że jego ojciec jest jego synem.

Pokaż komentarze (3)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

złoty trzykopertowy zegarek kto wie co to za firma?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sawcio68

sawcio68
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:53

Witam w mojej rodzinie ten zegarek przechodził z pokolenia na pokolenie > Teraz mam go Ja. I mam problem bo nie wiem kto jest producentem tego zegarka Jest to kieszonkowy trzykopertowy ze złota zegarek
Po wielu latach zawsze chodził . Ja u jubilera naprawiłem zawiasy kopert . Na pierwszej kopercie jest wygrawerowany po francusku napis w polskim tłumaczeniu Najlepszy -to wszystko Na cyferblacie jest nazwa MOULINET
Na drugiej kopercie także nazwa MOULINET i chyba numer seryjny N- 283447. W internecie ciężko coś na temat tego zegarka wyszukać . Prawdopobnie wykonano go w jakiejś małej manufakturze ?? Może ktoś wie coś więcej i może udzielić Mi jakiś wskazówek na temat producenta lub wykonawcy Od nieżyjącej Babci wiem że był w naszej rodzinie już około 1925 r pewnie jest starszy Dziekuję z góry za jakieś informacje na temat tego staruszka . Pozdrawiam

Załączone pliki

• 0

#2 tarant

tarant

[LX]CDII

• Moderator
  • 9086 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:56

Masz nagrodę miesiąca za stopień miniaturyzacji zdjęć !
A poza tym:
http://zegarkiclub.p...etna-odpowiedz/
  • 0

#3 bEEf

bEEf

Trąba nie żaden "Mistrz"

• Użytkownik
  • 1378 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:57

Sawcio, wkleiłeś strasznie mikroskopijne zdjęcia. Nawet po kliknięciu się nie powiększają - dlatego ciężko będzie komukolwiek coś powiedzieć. Postaraj się dać większe.
  • 0

#4 sawcio68

sawcio68
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 06 maj 2011 - 13:08

Masz nagrodę miesiąca za stopień miniaturyzacji zdjęć !
A poza tym:
http://zegarkiclub.p...etna-odpowiedz/

to w jakiej rozdzielczości mam przesłać jeżeli w 640 x480 nie przechodzi a pierścieni do makro zdjęć w lustrzance nie mam ???? Pozdrawiam i proszę o bardziej czytelną odpowiedź
  • 0

#5 tarant

tarant

[LX]CDII

• Moderator
  • 9086 postów

Napisano 06 maj 2011 - 13:26

to w jakiej rozdzielczości mam przesłać jeżeli w 640 x480 nie przechodzi a pierścieni do makro zdjęć w lustrzance nie mam ???? Pozdrawiam i proszę o bardziej czytelną odpowiedź

Masz limit 500 kb na jeden plik. W kompresji jpg (chyba nie wrzucasz RAW-ów !!) to moze być smiało obrazek w największej dopuszczalnej na forum rozdzielczości 800x 600 !
Nie zwalaj winy na lustrzankę ;), zdjęcie można przyciąć i powiększyć, przy obecnych matrycach wszystko będzie nadal dobrze widoczne.

No i jeszcze jedno. Dlaczego ja mam się teraz tłumaczyć, podczas gdy Ty nie chciałeś się zapoznać przed założeniem tematu z czytelnymi poradami i regulaminem ??
  • 0

#6 xylog

xylog
  • Użytkownik
  • 2240 postów

Napisano 06 maj 2011 - 14:29

I dodaj zdjęcie mechanizmu, to powinno ułatwić fachowcom rozpoznanie wytwórcy. Po samej kopercie do niczego nie dojdziesz.
  • 0

#7 sawcio68

sawcio68
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 07 maj 2011 - 08:26

zrobiłem lepsze zdjęcia mechanizmów

Załączone pliki

• 0

#8 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2011 - 14:54

Prawdopobnie wykonano go w jakiejś małej manufakturze ??

Na 100% złożono go w małej niskobudżetowej firmie(MOULINET) w Szwajcari.MOULINET = chwyt marketingowy często stosowany w takich wypadkach,przez wiele firemek składających takie cuda z gotowych podzespołow zakupywanych u podwykonawców.Daleko mu do najlepszego jak i firmie do manufaktury która go złożyla z gotowych podzespołow .Zegarek z okresu ok 1918 r.,mechanizm w tym zegarku to najpospolitszy, jeden z najtańszych werków kotwicowych w tamtym okresie i klepany taśmowo FHF2144.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych