Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

złoty trzykopertowy zegarek kto wie co to za firma?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sawcio68

sawcio68
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:53

Witam w mojej rodzinie ten zegarek przechodził z pokolenia na pokolenie > Teraz mam go Ja. I mam problem bo nie wiem kto jest producentem tego zegarka Jest to kieszonkowy trzykopertowy ze złota zegarek
Po wielu latach zawsze chodził . Ja u jubilera naprawiłem zawiasy kopert . Na pierwszej kopercie jest wygrawerowany po francusku napis w polskim tłumaczeniu Najlepszy -to wszystko Na cyferblacie jest nazwa MOULINET
Na drugiej kopercie także nazwa MOULINET i chyba numer seryjny N- 283447. W internecie ciężko coś na temat tego zegarka wyszukać . Prawdopobnie wykonano go w jakiejś małej manufakturze ?? Może ktoś wie coś więcej i może udzielić Mi jakiś wskazówek na temat producenta lub wykonawcy Od nieżyjącej Babci wiem że był w naszej rodzinie już około 1925 r pewnie jest starszy Dziekuję z góry za jakieś informacje na temat tego staruszka . Pozdrawiam

Załączone pliki

• 0

#2 tarant

tarant

[LX]CDII

• Moderator
  • 8460 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:56

Masz nagrodę miesiąca za stopień miniaturyzacji zdjęć !
A poza tym:
http://zegarkiclub.p...etna-odpowiedz/
  • 0

#3 bEEf

bEEf

Trąba nie żaden "Mistrz"

• Użytkownik
  • 1378 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:57

Sawcio, wkleiłeś strasznie mikroskopijne zdjęcia. Nawet po kliknięciu się nie powiększają - dlatego ciężko będzie komukolwiek coś powiedzieć. Postaraj się dać większe.
  • 0

#4 sawcio68

sawcio68
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 maj 2011 - 13:08

Masz nagrodę miesiąca za stopień miniaturyzacji zdjęć !
A poza tym:
http://zegarkiclub.p...etna-odpowiedz/

to w jakiej rozdzielczości mam przesłać jeżeli w 640 x480 nie przechodzi a pierścieni do makro zdjęć w lustrzance nie mam ???? Pozdrawiam i proszę o bardziej czytelną odpowiedź
  • 0

#5 tarant

tarant

[LX]CDII

• Moderator
  • 8460 postów

Napisano 06 maj 2011 - 13:26

to w jakiej rozdzielczości mam przesłać jeżeli w 640 x480 nie przechodzi a pierścieni do makro zdjęć w lustrzance nie mam ???? Pozdrawiam i proszę o bardziej czytelną odpowiedź

Masz limit 500 kb na jeden plik. W kompresji jpg (chyba nie wrzucasz RAW-ów !!) to moze być smiało obrazek w największej dopuszczalnej na forum rozdzielczości 800x 600 !
Nie zwalaj winy na lustrzankę ;), zdjęcie można przyciąć i powiększyć, przy obecnych matrycach wszystko będzie nadal dobrze widoczne.

No i jeszcze jedno. Dlaczego ja mam się teraz tłumaczyć, podczas gdy Ty nie chciałeś się zapoznać przed założeniem tematu z czytelnymi poradami i regulaminem ??
  • 0

#6 xylog

xylog
  • Użytkownik
  • 2172 postów

Napisano 06 maj 2011 - 14:29

I dodaj zdjęcie mechanizmu, to powinno ułatwić fachowcom rozpoznanie wytwórcy. Po samej kopercie do niczego nie dojdziesz.
  • 0

#7 sawcio68

sawcio68
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 07 maj 2011 - 08:26

zrobiłem lepsze zdjęcia mechanizmów

Załączone pliki

• 0

#8 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2011 - 14:54

Prawdopobnie wykonano go w jakiejś małej manufakturze ??

Na 100% złożono go w małej niskobudżetowej firmie(MOULINET) w Szwajcari.MOULINET = chwyt marketingowy często stosowany w takich wypadkach,przez wiele firemek składających takie cuda z gotowych podzespołow zakupywanych u podwykonawców.Daleko mu do najlepszego jak i firmie do manufaktury która go złożyla z gotowych podzespołow .Zegarek z okresu ok 1918 r.,mechanizm w tym zegarku to najpospolitszy, jeden z najtańszych werków kotwicowych w tamtym okresie i klepany taśmowo FHF2144.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych