Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sawcio68

złoty trzykopertowy zegarek kto wie co to za firma?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej rodzinie ten zegarek przechodził z pokolenia na pokolenie > Teraz mam go Ja. I mam problem bo nie wiem kto jest producentem tego zegarka Jest to kieszonkowy trzykopertowy ze złota zegarek

Po wielu latach zawsze chodził . Ja u jubilera naprawiłem zawiasy kopert . Na pierwszej kopercie jest wygrawerowany po francusku napis w polskim tłumaczeniu Najlepszy -to wszystko Na cyferblacie jest nazwa MOULINET

Na drugiej kopercie także nazwa MOULINET i chyba numer seryjny N- 283447. W internecie ciężko coś na temat tego zegarka wyszukać . Prawdopobnie wykonano go w jakiejś małej manufakturze ?? Może ktoś wie coś więcej i może udzielić Mi jakiś wskazówek na temat producenta lub wykonawcy Od nieżyjącej Babci wiem że był w naszej rodzinie już około 1925 r pewnie jest starszy Dziekuję z góry za jakieś informacje na temat tego staruszka . Pozdrawiam

post-38106-0-19367200-1304682553_thumb.jpg

post-38106-0-25659400-1304682566_thumb.jpg

post-38106-0-33332500-1304682575_thumb.jpg

post-38106-0-05719400-1304682584_thumb.jpg

post-38106-0-12067300-1304682596_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawcio, wkleiłeś strasznie mikroskopijne zdjęcia. Nawet po kliknięciu się nie powiększają - dlatego ciężko będzie komukolwiek coś powiedzieć. Postaraj się dać większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nagrodę miesiąca za stopień miniaturyzacji zdjęć !

A poza tym:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/

to w jakiej rozdzielczości mam przesłać jeżeli w 640 x480 nie przechodzi a pierścieni do makro zdjęć w lustrzance nie mam ???? Pozdrawiam i proszę o bardziej czytelną odpowiedź


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w jakiej rozdzielczości mam przesłać jeżeli w 640 x480 nie przechodzi a pierścieni do makro zdjęć w lustrzance nie mam ???? Pozdrawiam i proszę o bardziej czytelną odpowiedź

 

Masz limit 500 kb na jeden plik. W kompresji jpg (chyba nie wrzucasz RAW-ów !!) to moze być smiało obrazek w największej dopuszczalnej na forum rozdzielczości 800x 600 !

Nie zwalaj winy na lustrzankę ;), zdjęcie można przyciąć i powiększyć, przy obecnych matrycach wszystko będzie nadal dobrze widoczne.

 

No i jeszcze jedno. Dlaczego ja mam się teraz tłumaczyć, podczas gdy Ty nie chciałeś się zapoznać przed założeniem tematu z czytelnymi poradami i regulaminem ??


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I dodaj zdjęcie mechanizmu, to powinno ułatwić fachowcom rozpoznanie wytwórcy. Po samej kopercie do niczego nie dojdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem lepsze zdjęcia mechanizmów

post-38106-0-70430900-1304753015_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Prawdopobnie wykonano go w jakiejś małej manufakturze ??

 

Na 100% złożono go w małej niskobudżetowej firmie(MOULINET) w Szwajcari.MOULINET = chwyt marketingowy często stosowany w takich wypadkach,przez wiele firemek składających takie cuda z gotowych podzespołow zakupywanych u podwykonawców.Daleko mu do najlepszego jak i firmie do manufaktury która go złożyla z gotowych podzespołow .Zegarek z okresu ok 1918 r.,mechanizm w tym zegarku to najpospolitszy, jeden z najtańszych werków kotwicowych w tamtym okresie i klepany taśmowo FHF2144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rzućcie okiem - czy ten Moulinet też był "klepany taśmowo"?

 

 

5ea70036b0e49d84med.jpg

 

 

3f8db9d6c204614emed.jpg

 

 

7c981e48afc454b0med.jpg

 

 

5b6676247483900cmed.jpg

 

 

cf05552d1992ba57med.jpg

 

 

1384a89b5eaf9581med.jpg

 

 

b690c00e315d695cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rzućcie okiem - czy ten Moulinet też był "klepany taśmowo"?

"Taśmowo" to w zasadzie nie jest dokładnie to w jaki sposób produkowano zegarki na przełomie wieków XIX i XX, ale nie jest to też wyrób rękodzieła zegarmistrzowskiego, a manufaktury. Mechanizm najprawdopodobniej od FHF, firma głównie "klepała" surowe werki dla rożnych firm produkujących zegarki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.